Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Creepy stories - vol. 2

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Noi 28, 2014 3:46 pm

[Cred ca aproape toti utilizatorii stiti de topicul creat de mine numit Creepy Storyes in care postam mai multe povesti. Ei bine acum am revenit cu Creepy Storyes volumul 2, sper sa va placa.]

1: Cina specială

Salut, eu sunt David. De ceva timp, am cunoscut o fată, Emma. Era foarte frumoasă şi prietenoasă, aşa că cu trecerea timpului, am devenit foarte apropiaţi, ţinând legătura mereu. Ieşeam fie la plimbare şi jucam mereu jocuri online împreună cu ea.
Astăzi este ziua ei, aşa că i-am dăruit un inel argintiu cu numele ei pe el. Mi-a mulţumit mult, eu fiind foarte fericit. La insistenţa părinţilor mei, am întrebat-o dacă vrea să vină la mine acasă să-i prezint familia mea. Aceasta a răspuns afirmativ.
După câteva minute, ajunsesem la mine acasă, iar părinţii mei erau foarte încantati, dar în acelaşi timp, au început să-i pună fetei o mulţime de întrebări, iar eu doar stăteam şi mă uitam, de parcă eram inexistent. Mă întrebam dacă Emma nu era stresată din cauza valului de întrebări. La un moment dat am observat ca tata se uită cu o privire ciudata la Emma, aproape perversa dacă aş putea spune, aşa că am inventat o scuză de genul că eu şi Emma plecăm, deoarece trebuie să ieşim în oraş cu nişte prieteni. Am tras-o de mână, până am ieşit din casă. Ea fiind foarte curioasa cum că de ce am întrerupt discuţia, am început să-i explic motivul. A doua zi, am încercat să dau de ea, dar fără succes. Am încercat să o sun sau să-i scriu pe site-urile de socializare, dar fără răspuns. Mă gândeam că ma evită din cauza fazei de ieri, aşa că devenisem frustrat şi nervos. Am stat aproape toată ziua în casă, încercând să o contactez, dar fără succes.
Pe la 9:30, mama mea venise în cameră, zicându-mi că a pregătit o cină specială împreună cu tata, şi să vin repede până nu se răceşte. Cina nimic altceva decât friptură. Carnea era foarte ... Nu ştiu cum să zic. Tare, foarte tare, nici chiar foarte tare .. era ca şi cum mestecam cauciuc. Mă întrebam oare ce fel de carne e. Printre bucăţile de carne, observasem ceva lucitor, aşa că am scormonit cu furculiţa să văd ce e.
Era un inel, şi nu orice fel de inel. Era inelul Emmei...


★ Topic corectat de Dandelion

○ Atenţie la:

-repetiţii ; (în mod special)
-tastare
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Noi 28, 2014 4:09 pm

Pe masura ce am citit povestea m.am asteptat k fata sa devina cina:))..misto povestea..succes in continuare...
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Noi 28, 2014 7:57 pm

Povestea pare mai mult a fi una mai mult tristă.. adică, ce fel de părinţi ar face aşa ceva ? Bineînţeles, doar cei canibali, dar totuşi ..
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Noi 28, 2014 8:02 pm

Așteptam să întâlnesc un membru care să scrie o poveste atât de scurtă , la obiect , gen creepy-pasta . Bravo , ține-o tot așa .
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Noi 28, 2014 10:51 pm

ba deci te sfatuiesc sa scrii roma e horror ca Stephen King sau cum il mai chema si nu uita de next!
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeMar Dec 09, 2014 3:53 pm

2. Transplantul

Salut. Mă numesc Alex. Sunt un copil obşnuit, dar orice lucru normal, se poate transforma în unul groaznic...
Pentru mine, totul a început când am avut nevoie de un transplant de ficat. Din fericire, părinţii mei au avut destui bani, astfel încât am putut face transplantul.
Operaţia s-a terminat cu bine. Viaţa mea şi-a reluat şirul normalităţii. Totuşi, există o diferenţă: chiar dacă eram înconjurat de multă lume, mă simţeam singur, poate prea singur. Lumea nu mă băga în seamă. Încercam să le atrag atenţia, dar nu reuşeam .. Nici părinţii mei nu mă observau. Aceştia plângeau mereu, fiind trişti tot timpul. Oare din cauza banilor cheltuiţi pentru transplant? Mai bine muream, decât să îi văd aşa trişti. Nici acasă nu au mai venit în ultimul timp, m-au abandonat... Viaţa mea a devenit groaznică. Aud mereu voci neînţelese, am mereu vedenii.. Singurul lucru normal care îl mai fac şi care îmi aminteşte de vremurile bune este să citesc ziarul.
În timp ce citeam, am observat un mic anunţ cu o poză tristă. În acea fotografie, era un mormânt. Lângă poză, era scris anunţul, care suna în felul următor:

"Băiatul pe nume Alex a murit în urma unui transplant de ficat nereuşit, fiind înmormântat astăzi. Din cauza banilor cheltuiţi pe transplant şi înmormântare, părinţii băiatului s-au mutat din casa lor mare într-un apartament mic, deoarece nu mai aveau atâta avere cât să se întreţină. Ei sunt distruşi din cauza situaţiei financiare şi a pierderii fiului lor. Spunând acestea, vă rugăm să-i ajutaţi cu o sumă de bani, cât de mică ar fi ea."
 

[nu stiu daca povestile mele actuale va mai satisfac dorinta de horror si suspans, dar in ultimul timp sunt stresat, cu testele si tezele si cu invatatul, abia mai am timp sa intru pe pc. Imi pare rau daca am inceput sa scriu povesti naspa...]

★ Topic corectat de Dandelion
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeMier Dec 10, 2014 2:16 pm

Draga frate dinamita, oricat de frati nu am fi, trebuie sa te critic Rolling on the floor
O mica problema e faptul ca uiti sau nu pui virgula unde trebuie, ai grija cu ea. (Am o boala cu vorgula Rolling on the floor ). As fi vrut sa vad reactia acelui copil, sa vad ce ar face, dar ma multumesc si cu continutul ciudat, in sensul bun. Succes la scris povesti!
PS. Inca imi plac povestile tale, sunt interesante :o
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeMier Dec 10, 2014 10:15 pm

Prima a fost un pic horror dar mai mult scarboasa, a doua n-a fost cine stie ce, dar dai cu next.
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeVin Dec 12, 2014 9:27 pm

Wtf ce povesti smechere faci!!!Ba deci te rog sa faci romane horror,ba deci te pricepi prea bine ca sa stai cu mana in san (E o zicala).Deci (Fara deci) astept a treia poveste cu o nerabdare mortala,sunt fanul tau nr.1 la povesti!Deci sa nu ma faci sa astept mult pana la urmatorul next!
Sus In jos
The Joker
Incepator
Incepator
The Joker

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 10
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 25
Localizare : In umbra

Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitimeDum Dec 14, 2014 12:25 pm

Tino tot asa. Mie mi-a placut foarte tare primul vol din Creepy Stories la fel si asta tino tot asa si nu te da batut!! :lol!:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Creepy stories - vol. 2 Empty
MesajSubiect: Re: Creepy stories - vol. 2   Creepy stories - vol. 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Creepy stories - vol. 2
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» CREEPY STORIES...
» povesti reale dar creepy
» Short Horror Stories
» Povestea lui Mereana Mordegard Glesgorv
» Polybius [Creepy pasta]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: