Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Ziua in care s-a schimbat totul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 05, 2014 2:18 pm

Cand am deschis cartea...
Pe usa intra mama mea si imi zice:
- STAI!!!!
Atunci am deschis cartea si din ia a iesit 100 de demonii care au intrat in mine. Avem toate cunostintele magiei si a puterilor, dar demonii mi-au schimbat si sufletul.
- In sfarsit mam intors, Muhahahaha!!! cu un ras malefic
Pe usa intrau fetele, cand lau vazut pe Paul au ramas socate
Eva: Ce raq sa intmplat cu Paul.
Mama: Cartea demonilor...
Rose: Cee!!! E ce mai periculoasa carte din lume, ia mananca sufletul celui care o poseda pana prea controlul complet a corpului lui.
Andra: Mie imi place cum este, cu un zambet pe fata
Fetele si Mama: Esti nebuna!!!
Andra: Tac,tac.
Cat timp mama se gandea cum sa-l exorciseze pe Paul, fetele se bateau cu monstrul acela,era plin de tatujae, avea o fata gen craniu, si mainile erau negre ca intunericul.
Atunci mama si dat seama ca trebuie sa ii ia cartea din mana.
Mama: Fetelor, CARTEA!!! Luati cartea!!
Atunci fetele infasca cartea si io arunca mamei.
Mama: Aridus momburus precios demonus exorcisuz!!!!!!
Fetele se uitau cu uimira cum Paul redevene la loc om. Lau prins si lau dus in camera lui, cat timp el dormea fetele au stat langa el sa nu mai faca boacane. Pe moment totul era bine, pana cand pe geam apare Night.
Night: Hei fetelor, va fost dor de mine, cu un zambet
Fetele: IESI AFARA!!!!!!!
Atunci Night primeste o pereche de pumnii de la toate fetele de cade pe jos de durere.
Rose: Nu credeti ca am fost cam duri cu el ?
Eva si Andra: Ba da....
Rose: Night, NIGHT, ba-i trezirea.
Rose ii dadu 2 palme si se trezira instant, cat timp statea pe jos Night fetele observa ca Paul disparuse.
Fetele: Ne-am luat ochi de pe Paul 2 secunde si a disparut, IMPOSIBIL!!!


*Intre timp

Ma trezesc brusc, eram iar intr-o padure intunecata doar lumina lunii imi mai putea arata calea. Cat timp stateau cu capu pe iarba auzeam niste pasi, cand sa ma ridic simteam cum corpul nu ma lasa...
Paul: Ce dracu...
Atunci o voce sa auzit din tufisul de langa mine
???: Haide rapid, trebuie sa-l ducem la cabana
Paul: Voce imi este cunoscuta..
Atunci din tufis iese Tata-l lui
Paul: TATA!!!!!
Tata: Tata?
Paul: Ridicam te rog
Tata: Ok
Cat timp ii explica lui Tata, iesise si mama
Paul: Mama
Mama: mama?
Tata: E fiul nostru din viitor
Cat timp stateau la taclale din aer cade bolovani care erau cat pe aci sa ne striveasca.
Tata si Mama: Paul, ferestete!!
Atunci mama si tata au facut o vraja de a pus un scut asupra noastra. Trebuie sa plecam nu puteam sta mult, stiam ca cine ne urmareste era ciar Mama frici, Intunericul. Pe drum am dat de noi monstrii, erau facuti din Aur pur, de 2 metri si ceva si avem ghiare inloc de maini. Atunci eu si cu tata scoatem sabia lunii si ii invingem pe toti.
Tata: De unde ai sabia asta?
Paul: Tu mi-ai dato dupa....
Tata: Dupa ce?
Paul: Nu conteaza, sa mergem vin si mai multii
Tata se tot gandea de unde are sabia? io fi dat el? sau a gasito ? El nu stie ca va murii.. Padurea era cel mai urat loc noaptea, tot ce vedeai era nu mai monstrii prin ea.Atunci mama frici apruse in fata noasta.
Intunericul: Mai.Mai Doamu si doamna bucur. Ce va aduce pe aici ?
Tata si mama: Ce vrei!!!
Intunericul: COPILUL VOSTRU!!!!
Tata: Il vrei, gusta putin din sabia mea!!!
Atunci tata sa repezit sa o atace Intunericul, dar sa ales cu o cazatura zdravana. Cat timp tata statea si se uita stanga dreapta sa vada unde este. Mama este prinsa si disparuse cu ea.
Tata: NUUUUU!!!!!!
Paul: O gasim noi tata..
Tata: Nu, trebuie sa ma duc la cabana, copilul este singur poate deja la prins.
Atunci eu ma trezesc, eram transpirat tot, hainele imi erau rupte.
Unde sunt? zic eu in gand
???: Te-ai trezit somnorila iti place trofele mele?
Acolo erau capetele prietenilor mei si a mamei...
Paul: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atunci ma enervez, ma transformam in demon, tot ce doream era sa omor acea creatura cu masca.
???: Bun, asta doream.
Atunci simt cum sunt prins intre lanturi magice. nu puteam sa ies si gandiream imi era distrusa. Doream sa o omor in mii de bucatii sa o las intr-o balta de sange mare.
In acel moment somnul ma cuprinde, corpul nu mai putea sa se miste, atipind usor simt cum corpul devine greu si adorm


*Cu 1 an, inaintea incidentului*

 :SP: :SP: :SP: :SP: 

P.S: Scuzati ca nam mai pus de mult, dar nu am avut timp si ideeile imi sunt date peste cap, nu prea pot gandi din multe motive. Dar NEXT-UL EU LAM PUS SPER SA VA PLACA, si iar imi pare rau ca am pus mai mult dialog si mai multa descriere scuzati
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 05, 2014 2:54 pm

E cam mult dialog si ai unele greseli de scriere. Oricum povestea e super si astept cu drag NEXT, pe care daca nu il pui mai repede TE OMOR!!!!
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 05, 2014 4:11 pm

Deci daca doar tu mai citesti povestea asta pff.. nu stiu daca mai are rost sa pun next Sad vroiam si eu mai multe pareri xD
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 05, 2014 4:52 pm

Mno, la 2 ai scris-o si la 4 zici ca voiai nush cate pareri? Baietas, ia-o mai usor. Daca nu ai nush cate pareri, nu inseamna ca nu e citita. Daca nu aveai deloc, era mai bine? De exemplu, eu povesti citesc, dar nu la toate bag comm. Pe asta am citit-o de la inceput, dar abia de am bagat cateva comentarii. Ia si fa next-ul, ca pareri o sa mai fie.
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 244
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 23
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 05, 2014 5:06 pm

CE IAI FACUT MAMEI???Stai da ea e in Italia cum sa fie in poveste  :scratch:  si nu stiam ca e insusi Inunericul  :scratch:  ma rog,deci de nu pui next o sa ajungi ca mama si prieteni tai,FARA CAP!! 
 :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN:


Ultima editare efectuata de catre PaulSiAthta in Sam Aug 09, 2014 8:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : Trebuie maxim 10 emoticoane. Nu ai voie sa treci limita.)
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMar Aug 05, 2014 10:04 pm

Iti spun doar un cuvant care il astept sa il faci si acela este... sa bata tobele...next :SN:
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeMier Aug 06, 2014 11:06 pm

Cand pui NEXT ca ma enervez!!!
Sus In jos
Sore
Avansat
Avansat
Sore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 92
Data de inscriere : 06/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Noaprea in camera ta!

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeJoi Aug 07, 2014 11:29 am

Pune :SN: 
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeDum Aug 10, 2014 6:00 pm

*Cu 1 an inaintea incidentului*
Era noaptea. Ploaia facea ravagi prin padure. Fetele tot incercau sa il gaseasca pe Paul, dar in zadar nu au gasit nimic.Mama era ingrijorata, credea ca nu isi va mai vetea baiatul niciodata si a izbucnit in plans.Fetele sau dus langa ea sa o consoleze, dar nici ele nu mai aveau mult pana sa planga si ele. Cu fiecare minut care trecea, ploaia facea padurea cu teren alunecos. Fetele au fost nevoite sa se intoarca si sa revina dupa ce ploaia se mai linisteste. Mergeam pe drumul spre cabana.Cat timp mergea fetele, Eva observa o bucata din tricoul lui Paul. A inceput sa tipe la fete. Ele au sosit intr-o clipita. Atunci Mama a zis ca putem sa-i gasim urma prin magie. Eva era bucuroasa. Tot timp-ul acesta nu a putut folosi magia si acum va putea folosi sa il gaseasca pe Paul. Dupa ce au terminat de discutat, au reluat drumul. Drumul deja se facuse ca un patinuar de gheata. Fetele deabia puteau sa mearga pe acel drum noroios.Atunci lui Eva ia venit o idee. Cu gandul a facut ca tot drumul sa se usuce.Fetele au fost inpresionate si au felicitato. Cat timp se bucurau de ce a facut Eva, din padure apare monstrii de noroi. Erau la suprafata cu noroii, dar spre interior erau facuti din piatra dura. Fetele sau pregatit de lupta. Mama statea si recita niste cuvinte magice. Cat timp fetele il tineau pe loc monstrii, Mama a terminat de rostit vraja si toti monstrii din pamant sau facut praf. Erau agitate. Tot drumul credeau ca vor gasi numai monstrii, dar la sfarsit cand sa ies din padure sa ajunga aproape de cabana, in fata lor apare o femeie care arunca o foaie si dispare. Fetele se duc sa vada ce scrie pe foaie, dar cand citesc raman socate."Draga Mama,Eva,Rose si Andra, acest mesaj este din trecut, in acest moment sunt blocat in trecut. Cartea aceea este un blestem al familie. Tata mi-a zis ca si el a citito si sa trezit in trecutul lui sumbru.Mie dor de voi. Cu drag Paul". Mama sa pus jos in genunchi si a inceput sa planga, dar in acel moment o sageata din departare strapune corpul mamei, aruncand in toate parile bucatii din ea.Mama era pe jos intr-o balta de sange. Corpul ei era facut bucati.Sangele sarise si pe fete. Cat timp fetele au ramas socate si nu am zis nici un cuvant, Andra le distrage atentia si incep a fuge spre cabana. Se baricadeaza acolo cu tot ce au la indemana,dar tot nu erau sigure daca asasinul este cineva aliat cu frica.Multe intrebari ne puneam in gand, dar fara rost nici una nu avea raspuns. Treceau zilele si noptile, fetele vroiau sa iasa afara, dar stiau ca daca ies o sa moara.Atunci Eva nu a mai rezistat si a cautat prin casa o carte cu vraji.Cat timp cautase, Andra facea micu dejun. Eva din greseala da peste o carte si aceasta deschide un pasaj secret. Eva se duse singura sa vada ce-i in acel pasaj. Acolo ramane socata da peste cine nu credea ca poate sa mai fie, era Paul intr-un cub de gheata. Stiam ca era criogenizat, asa putea sa supravietuieasca, dar nu intelegea de ce gheata... Se temea sa nu fie mort,dar cand a pus mana pe gheata era un sigil care proteja coconul.Eva in partea stanga gasise cartea cu vraji a mamei si acolo gasise o vraja cum sa rupe un sigil. A inceput sa recite si cand a terminat, coconul sa spart in mii de bucati, lovind tare pe Eva si cazand pe jos si lesinand. Fetele nu mai stiau nimic de Eva. Au inceput sa o caute prin toata casa pana cand au ajuns in camera mamei lui Paul unde a gasit raftul cu cartii deschis. Andra a strigat si pe celelalte si sau dus sa vada daca era acolo Eva. Cand au intrat au cazut in genunchi si au inceput sa planga. Cel ce era langa Eva era fix....

 :SP:  :SP:  :SP: 

Stiu ca nu merit nici un comm de la voi, dar multumesc ca cititi povestea.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitimeDum Aug 10, 2014 6:22 pm

Era fix Paul asta e la mintea cocosului oricum pune next!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Ziua in care s-a schimbat totul   Ziua in care s-a schimbat totul - Pagina 12 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ziua in care s-a schimbat totul
Sus 
Pagina 12 din 16
 Subiecte similare
-
» Ziua in care mortii prind viata
» Totul incepe intr-o seară .
» Totul e adevarat
» Totul are un inceput....!
» Totul s-a terminat.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: