Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Povesti ascunse.  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Povesti ascunse.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
✫ Cris ✫
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Cluj

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 11:26 am



-Heiii încetinestee!!! îl rog pe Alex în timp ce îl strâng tot mai tare in brate ..pe la spate.
-De ce? Haidee ..e distractiv!! îmi răspunde el cu un zâmbet senin pe fata..accelerând tot mai tare.
-Dar, nu avem căsti !!
   Ok..cred ca intră o mica prezentare . Eu sunt Alice..si Alex este iubitul meu. Mereu ne petrecem timpul impreună. Mersul cu motocicleta e..activitatea noastră preferată si..mereu el merge cu viteza...si e distractiv ,dar in seara asta..aveam un sentiment neplăcut..nu era ziua mea cea mai bună. Sunt multe lucruri de aflat despre mine..însă le veti afla pe parcurs.
-Strânge-mă tare in brate! îmi spune Alex punând o mană peste a mea.
-Alex!! dar..înainte să îi pot spune..să îl pot avertiza să pună mana înapoi pe ghidon simt cum ne izbim cu putere si viteză de o masină..incerc sa îl strâng pe Alex,dar îl scap..si zbor într-o parte a soselei. Simt cum 100 de cutite îmi sunt înfipte in corp si..sangele tasneste cu putere. Incerc să mă misc..dar corpul imi e ..paralizat. Inchid ochii pentru câteva secunde si când ii deschid o multime de oameni erau in jurul meu agitati. In cealalta parte a soselei Alex..zăcea la fel sau mai rău ca mine. Ochii lui albastrii in care mă pierdeam mereu ..si buzele cu ajutorul cărora imi fura câte un sărut dulce...acum erau pline de sange..pe alocuri carnea ii era sfâsiata. Balta de sange care s-a format in jurul lui..se mărea cu fiecare secundă care trecea. Eu..inchid ochii din nou si simt cum o lacrimă mi se prelinge pe obraz ,dar care se pierde in sângele meu de un rosu aprins..Imi adun fortele sa deschid din nou ochii , dar nu pot. Si........

Pun next la cateva pareri..sa vad daca merita sau nu sa mai pun.
Sunt noua pe forum..si e prima mea poveste. Accept cu mare drag criticile si sfaturile voastre. Vreau sa invat. Stiu ca partea asta nu e de groaza,dar vor urma partile de groaza si cu fenomene paranormale. In primele parti e doar introducerea.   Smile Kiss
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 11:32 am

Imi place incearca doar sa le faci mai lungi si  :SN: 
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 11:58 am

bun venit si NEXT imi place la nebunie
Sus In jos
✫ Cris ✫
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Cluj

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 1:54 pm

Multumeescc  ❤  Incep sa scriu urmatoarea parte  Very Happy 
Sus In jos
Nadiuta
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 30/06/2014

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 4:46 pm

:SL: :SN: :SS: 
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMar Iul 01, 2014 10:06 am

Nadiuta, povestea asta nu e asa de scurta ca ce ai scris tu, acea fraza care pt tine e poveste sau cam asa ceva. Scuza daca sunt prea critica dar, compara ca ai scris tu cu ce a scris ea.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMar Iul 01, 2014 10:10 am

E :SD: :SB: pt originalitate si astept :SN: si fale mai lungi
Sus In jos
✫ Cris ✫
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Cluj

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMier Iul 02, 2014 10:42 am

.Imi adun fortele sa deschid din nou ochii , dar nu pot. Si lesin..
Cand deschid ochii..sunt intr-un spital..iar langa mine sunt Rox prietena mea cea mai buna si ..Laura..sora lui Alex ,dar ea dece nu e la el in salon? Cat am fost inconstienta?
-..Fetelor..! spun eu respirand apoi greu..mi-am epuizat fortele..
-Alice!! Nu se poate!! Cred ca e un vis!! Surprised spune Rox cu ochii in lacrimi..
-Ce? intreb eu confuza.. Thinking
- Ai fost in coma o luna! E un miracolca ti-ai revenit!  ❤  imi raspunde Laura zambind ,dar un zambet fortat,trist...Ea nu era asa..
-Alex?! Unde e ? spun eu cu zambetul pe buzee
- Calmeazate..fii calma.. ..Alex ..Alex a murit in accident ..
Incerc sa zic ceva..sa schitez un gest..dar imi asez capul pe perna..calma..niste lacrimi imi curg pe obraz..Am simtit cum inima se descompune incet..cum toate visele imi sunt spulberate..
Simt cum Laura se apropie de mine.imi pune mana pe spate si imi spune:
-Gata Alice..suntem alaturi de tine! apoi imi spune la ureche ..incet : "Vei platii ca a murit el..si nu tu !" apoi se aseaza inapoi pe scaunul ei.. ma uit la Rox..ea nu auzise ce a spus Laura..
-Ali.. incearca Rox sa spuna ceva..dar o intrerup
-Gata! Iesiti afara! Vreau sa fiu singura ACUM!! incep sa urlu cu ochii in lacrimi ..Raman singura..incerc sa ma gandesc la ce a spus Laura..era atat de absurd..inteleg e indurerata..dar de unde pana unde amenintarea?
Trec peste asta si ma ridic din pat..merg la geam ..era noapte..imi amintesc de Alex..de motocicleta lui..de turele cu viteza..din cauza carora ..a murit..lacrimile imi stau sa curga..dar am abtin. Imi vad hainele pe un fotoliu..merg ma imbrac..imi scot perfuzia..cu grija si plec fara sa fiu observata.Ma plimb pe strazile in care ..obisnuiam sa mergem cu motocicleta..Dupa cateva momente.. ma simt urmarita..iar dintr-o data intorc capul..in spatele meu erau 2 barbati :
-Dar..de ce ma urmariti? intreb eu confuza Confused
-Unde mergi? imi raspunde unul din ei..apropinduse de mine..
-Cine sunteti? spun eu facand un pas inapoi ..
-Nu te speria..iubitul tau..fostul.. ne-a fost prieten foarte bun..
Vorbesc cu ei ..Dupa ce termina de vorbit..ma intorc cu spatele si incep sa fug.. " A fost idee proasta sa vorbesc cu ei..ce ganduri stupide au" ajung acasa la Alex..stiam ca tinea cheile de la casa..in ghiveciul de langa usa..asa ca deschid usa si intru..Merg la el in camera..si ma asez pe pat..ma gandesc la ce imi spunea Alex mereu cand eram la el..ca in camera asta..sunt multe secrete..ca le oi afla dupa ce ne casatorim..dar nu puteam sa imi imaginez la ce se referea..deschid sertarul cu tricouri..iau unul..il miros..si lacrimile isi fac aparitia..mai iau un tricou..si ..gasesc 2 chei.. Nu le mai vazusem pana atunci.. Le iau si incep sa ma uit prin camera..
Observ noptiera care era mereu inchisa..asa ca merg si incerc prima cheie..normal..nu merge ,dar a doua ..da deschid usa incet si..apoi cad in fund.. Surprised In noptiera se aflau..cateva cutite,doua topoare..pline cu sange..si ciudat..toate aveau pe ele ,pe maner un semn..ca si un ochi incercuit sau ceva de genu.. Thinking Eram confuza..trista..plangeam nu stiam ce sa cred..asa ca imi vin in minte cuvintele celor doi barbati : " Vei afla in curand cine e Alex..iti va parea rau ca te-ai incurcat cu el " desigur..ei nu stiau ca e mort..
cand le-am spus..au luat-o razna..Era totul ciudat.. Inchid noptiera..bag cheile in buzunar..merg la geam si ma uit la cer:
-Mama..tata cat mi-as dorii sa fiti alaturi de mine..sa va am aproape.. Sad Ma indepartez..a..da nu v-am spus ca parintii mei au murit intr-un accident de masina..acum 3 ani..eram si eu in el..dar am supravietuit..ca acum..mai bine muream din prima..nu mai suport pierderi.. Ma simt putin slabita si vreau sa ma intorc la spital..ies din camera,cobor scarile si dau sa ies din casa..dar trec pe langa usa care duce in beci..si imi amintesc spusele lui ALex ..sa nu merg niciodata in camera aceea..era inchisa mereu..Ma gandesc sa incerc cealalta cheie..ma apropii de usa si apas pe clanta..e inchisa..dau sa scot cheia din buzunar, dar aud o voce din spatele meu:
-Nu indraznii!!! era...

Next la cateva pareri Smile
Sus In jos
Libely
Veteran
Veteran
Libely

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 277
Data de inscriere : 01/03/2014
Varsta : 22
Localizare : Where ever you go

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMier Iul 02, 2014 11:04 am

Imi place. E chiar interesanta pentru prima poveste, asa ca te rog sa bagi next cat mai repede posibil :)
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 592
Data de inscriere : 07/05/2014
Varsta : 24
Localizare : All over

Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitimeMier Iul 02, 2014 1:39 pm

Ce?! Ce?! Ce eraa?!:O
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povesti ascunse.  Empty
MesajSubiect: Re: Povesti ascunse.    Povesti ascunse.  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Povesti ascunse.
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Ganduri ascunse
» Unele lucruri mai bine raman ascunse...
» Creatorii de povesti
» Diverse povești
» Propunere pt. povești

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: