Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Filmul devine realitate I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Filmul devine realitate I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Filmul devine realitate I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Filmul devine realitate I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Filmul devine realitate I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Filmul devine realitate I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Filmul devine realitate I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Filmul devine realitate I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Filmul devine realitate I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Filmul devine realitate I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Filmul devine realitate I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Filmul devine realitate I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Filmul devine realitate I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Filmul devine realitate

In jos 
AutorMesaj
Ionella♥
Expert
Expert
Ionella♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 144
Data de inscriere : 27/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Sarutandu-ma cu Enrique Iglesias. Is my love ♥

Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitimeSam Iun 28, 2014 8:35 pm

Este seara de 13 vineri, iar eu cu Mariana, o fata cu parul saten si ochii caprui, hotaram sa ne uitam la un film de groaza numit "Sinister" , fiind singure in casa admosfera era si mai de groaza. Iar dupa ce se termina filmul, lumina se luase dintr-o data, si eu merg sa vad daca nu a fost luata de la noi, cand ma simt urmarita si intru in intunecata camera de lamga debara...
Acolo nu vad nimic decat numai negru in fata ochilor si cand dau sa plec cineca sau ceva ma atinge pe unarul stang, iar eu ma intorc si vad aceea fata din film...
Dupa aia fug in camera si o vad pe Mariana moarta, iar cand ma intorc vad fata unui baiat, fata baiatului din film...
Ma intorc in spate si vad toti ceilalti copii.... si o umbra in spatele lor...
Eu fug dar nu ajung, iar ei ma prind si ma omoara cu un topot....
Peste o saptamana:
Un vecin intra in apartamentul monstru din cauza ca nu ne-a mai vazut iesind de acolo timp de o saptamana...
El gaseste camera diferita, era curatata si ziceai parca au stat inainte, acolo o familie bogata...
Totul era schimbat..., dar acel vecin nu a gasit nici in ziua de astazi o explicatie in care noi am fii putut iesii din apartament, pentru ca era la etajun 6, iar noi nu puteam sari...
Si nici nu ni sa gasit cadavrul...Un singur lucru va spun:
"Nu va uitati niciodata la filme de groaza in ziua de Vineri 13!"


Scuze ca nu este mai lung, dar as putea sa fac o a doua parte, daca vreti, nu prea aveam multe ideei si de asta, dar sper sa va placa.... :SP:  :lol!:  :lol!:  :lol!: ...
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 426
Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In intuneric...

Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Re: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 12:56 am

Cam scurt.. dar mai vreau :3
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Re: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 9:25 am

Este reala asta?Glumeam,ca daca era reala nu mai scriai povestea.Si eu am vazut acum cateva zile filmul Sinister,horror filmul nu gluma! Smile 
Sus In jos
Ionella♥
Expert
Expert
Ionella♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 144
Data de inscriere : 27/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Sarutandu-ma cu Enrique Iglesias. Is my love ♥

Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:43 pm

A doua parte

In anul urmator se muta o familie de 4 membri: parintii, fiul si fica. In prima seara fetita de 8 nu poate sa doarma si de duce pana in camera fratelui ei, iar ea ii spune: - Hei, pot sa dorm si eu cu tine? Baiatul, dormind nu zice nimic, iar fata se duce pana in aceea camera intunecata. Acolo nu pateste nimic, dar dupa ce iese vede fantoma Marianei plimbandu-se pe hol. Fata speriata pleaca sa ii spuna fratelui ei, dar aceela era mort, intr-o balta de sange. Ea pleaca ingrozita la parintii, iar cand ajunge ei par a nu avea nimic. Fata incearca sa-i trezeasca, dar usa de la camera se deschide. Ea se ascunde de frica sub pat, iar peste cateva minute iese si isi vede parintii mortii.
A doua zi au venit matusa si unchiul ei, iar ei afland de cele intamplate, hotarasc sa aiba grija de ia.
Pe la ora 3, matusa ei pleaca la un prieten din bloc, care era chiar aceel vecin care a intrat in urma cu un an, in aceel apartament.
Ea il intreba cine a mai locuit acolo, iar el ii raspunde: - In aceel apartament a locuit o fata de 18 ani, iar intr-o zi, si-a invitat o prietena sa vada un film de groaza, dar nu au mai iesit din apartament timp de o saptamana.
Dupa ce vecinul ia spus asta, ea a plecat hotarata ca urmatoarea zi sa se mute, dar seara veni iar si fantomele celor 2 fete trebuiau sa-si faca aparitia...
Fata nu putea dormi nici de data asta, dar acum nu sa mai miscat din pat...
Pe la ora 12:02, fantomele venira la cei 3 in camera, cand ei dormeau si le-au taiat capetele...facand o balta de sange.
Si asa, au murit iar in aceea casa, persoane. Dar acum pe propietatea acelui bloc este construit un spital... de care bolnavi care au petrecut noptii acolo, spun ca sar auzi topoare si pasii la etaj si ca oamenii vad siluetele unor persoame...
Sfarsit!
Sper ca va placut si partea asta, acum cred ca am avut mai multe ideei. Stiu ca este mai lunga, dar  :SP: ....
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 309
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 24
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Re: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 2:05 pm

Super tare
Sus In jos
♫Medi♫
Veteran
Veteran
♫Medi♫

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 150
Data de inscriere : 05/07/2014
Varsta : 25
Localizare : in spatele tau cu un cutit in mana deci AI GRIJA!!

Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Re: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitimeDum Iul 06, 2014 7:01 pm

Este tare povestea asta!!  :SD: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Filmul devine realitate Empty
MesajSubiect: Re: Filmul devine realitate   Filmul devine realitate I_icon_minitime

Sus In jos
 
Filmul devine realitate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  cosmarul devine realitate
» City of Souls 2 Cosmarul Devine Realitate
» Realitate imbinata cu lumea virtuala devenita chiar ea realitate :D
» Filmul:Annabelle
» Filmul prinde viata.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: