Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Filmul prinde viata.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Sparki009
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 29/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Resita

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeLun Iul 29, 2013 4:02 am

Am si eu o poveste pentru voi, nu stiu cat de infricosatoare este, in fine sa trecem la povestit Smile ^^

Filmul prinde viata! Partea.1

Intr`o seara Cristi, Alex si Alin stau si se uita la un film de groaza, deodata Alin spune:
- Ahaha..ce tare..stiati ca la ora 3:33 au putere spiritele rele?
Cristi inspaimantat putin:
- Mda..sigur va aparea ceva..lasa prostiile si uita-te la film.
Se face ora 3:30 Cristi merge la bucatarie sa aduca de baut pentru ca celor trei li sa facut sete. Fara sa isi dea seama sa facut ora 3:33, dintr`o data sau stins luminiile si sa auzit tipatul celor doi prieteni ai sai dupa cateva secunde a revenit curentul, Cristi speriat fuge in camera unde erau prietenii sai insa nici urma de ei..cand sa uitat spre televizor a observat ca Alin si Alex sunt in film.
Filmul era despre o femeie care locuia in padure si ea era cum s-ar zice mana dreapta a lui Satana, daca cineva avea o problema grava mergea la ea si se rezolva printr`un ritual de invocare a unui Demon. Alex si Alin au fost prinsi fix in partea in care demonul a fost invocat si trebuia sa omoare o intreaga familie iar ei in film faceau parte din familia care trebuia ucisa. Cristi a vazut filmul si stia ce va urma, incerca sa ii atentioneze pe prietenii sai...dar degeaba ei nu il puteau auzi.

Va urma in partea a2a Smile ^_^

Astept comentariile voastre. Smile
Sus In jos
Sparki009
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 29/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Resita

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMar Iul 30, 2013 12:17 am

Filmul prinde viata! Partea.2

Cristi si-a dat seama ca prietenii lui nu il pot auzii dar isi aduce aminte ca are o carte care poate invoca demoni, fuge spre biblioteca ia cartea si invoca demonul, acest demon ii va indeplinii o dorinta in schimbul vietii sale, Cristi ii spune demonului:
- Vreau sa ma asculti cu atentie, eu iti voi da viata mea la schimb pentru o dorinta.
- Care e dorinta ta?
- Vreau sa ii scoti imediat pe prietenii mei de acolo
- Nu pot sa iti indeplinesc aceasta dorinta..dar pentru viata ta la schimb o sa te trimit si pe tine in film sa ii salvezi, ca sa ii poti salva iti dau 3 abilitati, abilitatea de a zbura, abilitatea de a invoca spirite si abilitatea de a scapa din film, dar dupa ce vei revenii in lumea reala viata ta va devenii a mea ~Muhauahuahauahauahauahauahauahauahauhauhah!~
- Bine sunt deacord!
Dupa ce au terminat discutia demonul il trimite pe Cristi in film sa isi salveze prietenii. Prietenii lui socati vad un fum negru si deaodata apare Cristi, insa nu arata la fel ci pe jumatate demon si jumatate om, prietenii lui speriati intreaba:
- Cristi...tu esti?
- Da! si va voi salva acum!
Familia din film care trebuia ucisa sa baricadat insa demonul invocat de batrana sa urcat pe acoperisul casei si a inceput a distruge acoperisul pentru a putea ajunge la ei. Alex si Alin il intreaba pe Cristi:
- Ce ne facem acum?
- Nu va faceti griji, rezolv eu!
Cristi a urcat sus si a asteptat sa vina demonul. Dintr`o data se darama tavanul si demonul e fata in fata cu Cristi, cristi zambind incepe sa se lupte cu el, demonul sare la gatul lui il tranteste si il musca de mana insa cristi avand abilitatea de a invoca spirite invoca un demon al intunericului si unul al focului, cel al intunericului il doboara pe domn de pe Cristi insa cu o lovitura zdravana a demonului, demonul intunericului este infrant si dispare, cel al focului a inceput sa arda camera insa fara folos demonul ii trage si acestuia o lovitura zdravana in fata si infrant acesta dispare, Cristi ramane doar el cu demonul, demonul il ia de gat pe Cristi incercand sa il sugrume insa Cristi ranjind plin de sange in gura si pe fata ii spune demonului:
- Da' tot ce poti tu! ACUM!
Demonul furios il arunca pe Cristi de perete, venind spre el Cristi se ridica si cu o ultima lui farama de putere invoca un demon care se transforma intr`o sabie si o infige demonului in inima, acesta pica jos urland de durere si intr`un final este infrant Cristi merge la prietenii sai si le spune:
- L-am infrant..
- O doamne Cristi..esti ranit..
- Nu conteaza oricum o sa mor..
- Cum adica!?!?
- Pai mi-am dat viata la schimb pentru a va salva pe voi..
- Nu se poate..nu trebuia sa faci asta..
- Lasa..nu mai conteaza hai sa plecam de aici.
Cristi impreuna cu prietenii sai revin in lumea reala.

Va urma!
Sus In jos
Lykarus
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 90
Data de inscriere : 24/06/2013
Varsta : 25
Localizare : Abrud

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMar Iul 30, 2013 7:51 am

Ma tii in suspans . Cand pui urmatoarea?
Sus In jos
Sparki009
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 29/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Resita

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMar Iul 30, 2013 4:43 pm

Lykarus a scris:
Ma tii in suspans . Cand pui urmatoarea?

Urmatoarea parte o pun deseara pe la ora 11-12-01 cam asa. ^^
Sus In jos
Sparki009
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 29/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Resita

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMier Iul 31, 2013 7:24 pm

Filmul prinde viata! Partea.3

Dupa cele intamplate Cristii, Alex si Alin revin in lumea reala, demonul invocat de Cristi ii spune:
- Se pare ca ai reusit, sincer sa fiu nu credeam ca o sa scapi ~Eheheheh~
- Uite ca am scapat!
- Mda..acum vreau ce e al meu!
- Bine dar lasa`ma sa imi iau ramas bun de la prietenii mei.
Cristi mergand spre ei le spune:
- Cand spun eu "Acum" fugiti din casa, ati inteles?
- Nu te lasam singur!
- Nu va faceti griji pentru mine voi invinge!
- Ai grija!
- O sa am
- Ei bine acum e acum..asta e...pacat ca se termina asa..
- Da, ai dreptate, ai fost curajos dar ce poti face promisiunea e promisiune!
- Da..ai dreptate..inainte sa plec..pot sa mai spun un singur cuvant?
- Spune!
- Acum!
Cand Alin si Alex au auzit acest cuvant au iesit repede din casa, Cristi razand ii spune demonului:
- Hai..da tot ce poti daca tot voi murii, vreau sa mor luptand
- Eheehheheh placerea e de partea mea! ~Muauahauhauahauahauhauahauahauhauahauahauhaahauhah~
Cristi a rupt un picior de la un scaun care arata ca si un tzepus, sa indreptat spre demon insa acesta razand ii spune:
- AHAHAHAHAHAH ce ai de gand sa faci cu ala, crezi ca ma poti invinge cu el? ~Muahuahauahauahauahuahauahuaauah~
Cristi ii infige tzepusul in inima demonului, domonul pica jos isi scoate tzepusul si ca prin minune isi vindeca rana.
- Imi place de tine, esti curajos pacat ca nu si atat' de inteligent! ~Muhauahauahuahauahauah!~
Demonul il prinde pe Cristi de gat si il arunca izbindu-se puternic de dulap, el pica jos si peste el pica si dulapul. Cu ultimele lui forte Cristi se ridica si ii spune demonului:
- Ai uitat ceva ~Hahahahahahah~
- Ce..?
- Sa imi iei puteriile!
Atunci Cristi sa transformat pe jumatate demon-jumatate om, atunci a invocat un demon pe nume Hristian care devora alti demoni, era renumit in lumea demoniilor acesta a inceput sa devoreze demonul pe care Cristi la invocat, dupa ce la devorat demonul Hristian inainte sa dispara la tras si pe Cristi in lumea demoniilor.
Alex si Alin au observat ca dintr`o data sa facut liniste, a intrat in casa si a observat ca prietenul lor Cristi a disparut, dar au gasit o carte care era denumita Lumea Demoniilor in ea erau ilustratii si o poveste infricosatoare in care era si Cristi ei si-au dat seama ca prietenul lor a intrat in lumea aceea pentru ca pe prima pagina a cartii era el, Cristi jumatate om-jumatate demon incercand sa lupte cu fortele raului.
- Cum v-om putea sa`l ajutam...?
- Nu am nici o idee..

Va urma
Sus In jos
AndaEle95
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 95
Data de inscriere : 30/07/2013
Varsta : 28
Localizare : Piatra Neamt

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMier Iul 31, 2013 10:05 pm

Moamaa.....beton poveste,cand pui urmatoarea parte? :bounce:  ❤ 
Sus In jos
Sparki009
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 29/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Resita

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeMier Iul 31, 2013 10:49 pm

Ma bucur ca va place..e prima mea poveste..si credeam ca nu e asa de buna Very Happy
Sus In jos
AndaEle95
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 95
Data de inscriere : 30/07/2013
Varsta : 28
Localizare : Piatra Neamt

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 01, 2013 12:20 am

E very cool,grabeste-te sa postezi urmatoarea parte,abia astept s-o citesc :bounce: ! ❤ 
Sus In jos
Sparki009
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 117
Data de inscriere : 29/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Resita

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 01, 2013 1:47 pm

Deseara o s`o postez. ^^
Lucrez la ea acum. Smile
Sus In jos
AndaEle95
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 95
Data de inscriere : 30/07/2013
Varsta : 28
Localizare : Piatra Neamt

Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitimeJoi Aug 01, 2013 2:18 pm

I can't wain until then :bounce: ..❤ 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Filmul prinde viata. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul prinde viata.   Filmul prinde viata. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Filmul prinde viata.
Sus 
Pagina 1 din 4
 Subiecte similare
-
» Filmul:Annabelle
» Filmul devine realitate
»  cine doreste sa facemm o poveste cu noi toti care vor in 2 3 parti si apoi osa incerc sa fac si un film?
» Viata mea!
» Viata lui Ruxy

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: