Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Despre Rai și Iad I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Despre Rai și Iad

In jos 
AutorMesaj
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Despre Rai și Iad Empty
MesajSubiect: Despre Rai și Iad   Despre Rai și Iad I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 12:29 am

Boon , in acest topic va voi spune ( cat se poate de amanuntit sper ) ce am aflat in aceste luni despre Rai si Iad . Sa incepem :
Iadul :
Iadul , dupa cum bine stiti , este locul unde esti chinuit si ars fara incetare. Fiecare simt va avea acolo chinul corespunzator. Cu cat o persoana a pacatuit sau l-a ofensat pe Dumnezeu , atat de mult va fi chinuita. Odata ce mori si esti printre cei osanditi(pedepsiti) nimic nu te mai poate salva. Odata ce sentinta e data , osanditii spun adio cerului , dreptilor , rudelor lor , lui Dumnezeu si Maicii Domnului. O groapa se va deschide si osanditii impreuna cu demonii vor cadea in ea si nu vor mai iesi niciodata. Pentru cati ani sau cate secole vor sta acolo ? PE VECI. Simtul mirosului va avea de suferit. Sf. Martin i-a aparut un diavol , iar duhoarea era asa mare incat si-a spus : ,,Daca un singur diavol are un miros asa dezgustator , oare cum e duhoarea in iad unde sunt mii de diavoli?'". Si aceasta duhoare din iad mai e cauzata si de mirosul carnii arse. Si auzul va avea de suferit. Osanditii vor auzi neincetat strigatele celor de acolo. Foamea lor e in. imaginabila. Dar cel mai rau e sa suferi de seteToti stim cat de insuportab e sa suferi de sete. Osanditilor nu le este data nici o picatura sa le fie alinata durerea. Multe staruri sunt in iad. Nu stiu daca ati auzit de Selena Gun(cautati pe net) dar si ea e acolo. Si bineinteles , michael Jackson . El dupa cum stiti era satanist. Odata ce ajungi in iad , nimic , nici macar Iisus nu te mai poate salva. Oricat ai implora sa te salveze ,in zadar , Dumnezeu nu te mai aude. Pocainta te ajuta sa fi salvat si odata ce te pocaie sti si faci fapte bune , esti pe veci salvat.


Raiul :
Ce om de rand poate descrie Raiul ? Nimeni nu poate sa isi imagineze Raiul , caci frumusetea lui e de nedescris. In cer e viitoarea casa a tuturor celor ce se pocaiesc. Imagineaza-ti ce fericire te-ar cuprinde sa-l auzi pe Judecator spunandu-ti:,, Vino si mosteneste imparatia cea pregatita tie! Tu esti si vei fi salvat pentru totdeauna!". Cata fericire e sa ii ai alaturi pe sfinti , pe Maica Domnului si pe Dumnezeu , vesnic alaturi. Acolo nu mai exista suferinta pentru nimeni. Nici rautate , nici ura ,nimic rau. Doar fericire. Cum e sa fii inconjurat de lumina , de zambete , de un paradis de la un colt la altul ?! Cum e sa fii mereu si mereu fericit , fara griji , fara boala , doar fericire ?! Raiul e destinatia vesnica a tuturor celor ce se inchina inaintea lui Dumnezeu si se pocaiesc.


Atat stiu pana acum despre ele. (P S:scuzati greselile gramaticale , sunt pe telefon).
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Despre Rai și Iad Empty
MesajSubiect: Re: Despre Rai și Iad   Despre Rai și Iad I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 10:21 am

Am mai auzit eu că un om mai poate fi salvat din Iad doar dacă cineva , zilnic , timp de 40 zile , îi va face o Liturghie .
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Despre Rai și Iad Empty
MesajSubiect: Re: Despre Rai și Iad   Despre Rai și Iad I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 2:06 pm

Eu stiu asta: Esti 3 locuri in ceruri
Raiul este imparatia lui Dumnezeu , unde ajung cei milostivi si buni la suflet fara pacate si cu mare iubire fata de Dumnezeu
Iad: Imparatia lui Marcus , Marcus a fost creat de Dumnezeu pentru a pazi iadul si pentru a ii tortura pe cei care au pacatuit si nu ai avut respect fata de Dumnezeu.
Si RaiIad ( cam asa s-ar numii) este imparatia lui , Lucifer , nu mai spune-ti Satana , pentru ca Satana nu exista , acest termin este inventat de oameni..si defineste tot ce este rau. In raiiad este ca in iad..doar ca aici ajung cei care nu au avut incredere in Dumnezeu..si au trecut peste cuvantul lui.
Lucifer a iubit pe Dumnezeu dar nu fost de acord de felul cum , conducea el lumea..si de faptul ca lua viata oamenilor nevinovati , asa ca si-a creat propria lume..unde slujeste..pe scurt Lucifer nu este rau..asta ne fac iubitorii lui Dumnezeu sa credem ca el este rau ca nu e bine sa faci cum vrea el..etc etc..dar cand faci o fapta rea..aceea fapta rea vine de la Marcus nu de la Lucifer..
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Despre Rai și Iad Empty
MesajSubiect: Re: Despre Rai și Iad   Despre Rai și Iad I_icon_minitimeMar Iun 10, 2014 7:48 pm

Nu vreau să trăiesc toată viaţa cu o asemenea frică permanentă ..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Rai și Iad Empty
MesajSubiect: Re: Despre Rai și Iad   Despre Rai și Iad I_icon_minitime

Sus In jos
 
Despre Rai și Iad
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre voi
» Despre Syd
» Despre mine
» Despre Alessia...
» Despre mine

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: