Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Casa de vis-a-vis

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 11:16 am

- Prea scurta.
- Mult dialog.
Dar in rest..este chiar ok.
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 1:11 pm

incearca sa faci capitolele mai lungi si cu mai multa naratiune:)
In rest, povestea e buna si merita citita. :SB: 
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 2:21 pm

Cam scurt dar mi-a placut.next:)
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 3:11 pm

:SN: 
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 3:47 pm

:SN:
Sus In jos
404ERROR
Expert
Expert
404ERROR

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 07/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Näfåpaìo

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 6:23 pm

Mersi pentru pareri / sfaturi , si scuzati-mi next-ul intarziat , dar sunt suparat si nu am mai stat la calculator ... [motive personale] 

Cei trei au coborat din pod , au ajuns iar in acel coridor care le da un fior rece si ii infricoseaza . Andrei zise in soapta :

-Baieti , mergem in baie sa vedem ce s-a intamplat mai exact ?
Cei doi baieti nu au stiut ce sa spuna , dar Alin a fost de acord , Mihai a ramas la usa baii, ii era prea frica sa intre .
Mihai: -Este in regula acolo ?
Baietii au raspuns afirmativ , Mihai a prins cuaj si a intrat si el in acea camera.
Acolo a ramas mut , un om decapitat intr-o cada plina de sange , langa el un fierastrau si un pistol . Mihai se mira si mai tare ca baietii se purtau de parca nu s-a intamplat nimic in acea incapere .
Mihai: -Voi nu sunteti "impresionati" sau speriati de asta ?
Alin si Andrei : - Nee, nu ...
Lui Mihai i s-a parut ciudat, asa ca a alergat pe scari pana jos incercand sa gaseasca o fereastra . N-a gasit nimic , asa ca a fost nevoit sa urce sus ...
Acolo il gasise doar pe Alin , speriat .
Mihai : -Ce ?! Ce s-a intamplat ?!
Alin : -Andr... Andrei... a zis ca se duce... pana in dormitor, si s-a auzit un tipat , si vad ca nu mai vine ...  :pale: 
Mihai intrase la idei , se speriase si el foarte tare . S-au dus in debara , in pod , si n-au gasit nimic , in-afara de un lucru , ce au gasit in pod : O cutie cu niste scrisori , cei doi au deschis cutia si au gasit mai multe pagini scrise .
Prima scrisoare [1 rand] : "Daca nu am banii pana pe data de 03.08.1998 vei ajunge in mare belea . Expediat 25.07.1998
A doua scrisoare [2 randuri] : Vad ca nu am primit banii pana acum , iti mai ofer o singura sansa : In 48 de ore sa-mi platesti "datoria" , ca de nu ... Expediat 04.08.1998
Deci se vedea ca Batranul Marc avea dusmani si datorii mari . In debara n-au gasit nimic "interesant" , doar un perete prabusit si usa era zgariata pe dinauntru .
Au ajuns la primul dormitor (dupa cum spuneam casa avea doua dormitoare ) , si n-au gasit nimic in-afara de dulapul rasturnat . Cei doi au intrat la banuieli . Cei doi au "investigat" debaraua si nimic nou inafara de usa zgariata si peretele distrus . Au ajuns in dormitorul situat de la parter . Acolo au gasit...

Sa pun  :SN: ? Eu cred ca nu se mai merita ...
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 244
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 23
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 6:32 pm

dacă nu pui next o să te mănânc de viu!!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 6:32 pm

Merita :SN: dar incearca sa le faci mai lungi
Sus In jos
404ERROR
Expert
Expert
404ERROR

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 07/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Näfåpaìo

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 8:28 am

Scuzați-mi greșelile gramaticale de data trecută . Mulțumesc pentru păreri !

Acolo au găsit ... Acolo l-au găsit pe Andrei , lângă pat , tremura . Mihai l-a întrebat ce s-a întâmplat . El i-a răspuns că a auzit un alt țipăt când se îndrepta spre dormitor , așa că a rămas acolo , se speriase .
Băieții și-au continuat „aventura” , găsind altceva în pod . Anume o cutie acoperită cu niște haine rupte și pătate , după ce au dat hainele de-acolo , au deschis cutia . Acolo au găsit poze cu Bătrânul Marc , când era copil , de mult timp ... Au găsit o poză cu el cu o săptămână înainte să moară . El a murit în urma unei asasinări ( a murit cu 3 săptămâni înainte de „Vizita” băieților) , la locul faptei s-au găsit 3 gloanțe de Sniper . Însă nu se știe cine a fost criminalul . Marc avea și datorii mari , cum spuneam ... dușmani... Dar să revenim la poveste , cei trei au descoperit o cutie plină cu poze , au găsit o poză când era împreună cu soția , care a fost omorâtă de el , cum spuneam , era un criminal căutat în S.U.A , eu cred că bărbatul din baie a fost o victima de-a lui Marc ...
Se auzi un foc de armă , băieții s-au speriat , au mers la parter alergând , au încercat să deschidă ușa , dar nu a mers , Alin zise :
-Să încercăm sa o spargem ?



Scuze dacă este  :SS:  dar nu mai am idei ...  :SP:  !
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 8:32 am

misto pune next


Ultima editare efectuata de catre dream36 in Lun Iun 09, 2014 8:36 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa de vis-a-vis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa de vis-a-vis   Casa de vis-a-vis - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Casa de vis-a-vis
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Casa 13, O casa noua!
» -Casa De Vis-
» Casa... Casa...casa.
»  Casa...
» Casa de la Hagieni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: