Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
   Casa... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
   Casa... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
   Casa... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
   Casa... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
   Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
   Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
   Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
   Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
   Casa... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
   Casa... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
   Casa... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
   Casa... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
   Casa... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
   Casa... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
   Casa... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
   Casa... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
   Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
   Casa... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
   Casa... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
   Casa... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  Casa...

In jos 
AutorMesaj
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

   Casa... Empty
MesajSubiect: Casa...      Casa... I_icon_minitimeMier Aug 13, 2014 5:00 am

Am ales cativa mebrii de pe forum pentru povestea mea. Acestia sunt: Ale, BlackThrax, Andra, Ana♥️ si LeonG. Sper ca unii dintre cei care nu i-am ales sa nu se supere pentru ca nu i-am bagat in poveste. Voi mai face si altele. Very Happy
 
 Salut. Eu sunt Alex. Sunt in acest oras de multii anii. Am multi prietenii. Dar sa trecem la subiect. La capatul orasului se afla o casa veche si infricosatoare. Poti simtii fiorii de spaima, cand treci pe langa aceea casa. Intr-o zi, cam pe la ora 20:30, eu cu prietenii mei: Ale, Ana, Manuel (BlackThrax) Andra si Leon, ne-am hotarat sa mergem in aceea casa. Am facut 5 minute pe drum. Cand am ajuns in fata casei m-a cuprins un fior rece. Fetele tremurau. Black zise:
-Hai sa intram !
 Ceilalti aprobau si in accelasi timp tremurau de frica. L-am urmat. Am deschis usor usa, care scartaia foarte tare si am intrat. Podeaua scartaia la fel de tare ca usa. Era intuneric. Ale cu Ana si-au scos mobilurile, pentru era intuneric si fiind ora 20:40, soarele nu mai era pe cer. Vroiam sa-mi scot si eu mobilul, dar am cazut cu piciorul intr-o gaura in podea si mi-a cazut telefonul. M-am dus sa-l iau si cand sa ma intorc ceva ma prinsese de picior. Fetele se speriasera si fugisera. Leon se duse pana afara sa ia o piatra. A intrat si a aruncat cu piatra in "intuneric" si atunci...

Asta e inceputul. Stiu ca e scurt, dar sper sa va placa. Pun NEXT la cateva pereri.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeMier Aug 13, 2014 9:48 am

Ms ca m-ai bagat in poveste! Da, intradevar e cam scurt dar imi place deci...:SN:
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 300
Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 25
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeMier Aug 13, 2014 11:11 am

Daca nu faci povestile mai lungi, povestea ajunge la scurte  :twisted: :twisted: :twisted:  Glumesc Razz  :SN: :SN: :SN: 
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeMier Aug 13, 2014 1:09 pm

Încearcă să mai bagi puţină descriere. În rest îmi place şi aştept next.
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2014 2:10 am

Am intrat si am aruncat cu piatra in "intuneric" si atunci mana imi daduse drumul la picior. Am iesit din casa si am plecat fiecare la casa lui. A doua zi, cam pe la ora 18:00, ne-am dus din nou in acea casa. Iarasi eu cu Black intrasem primii. Leon era in spate nostru, cu o lanterna in mana. Am mers cativa metrii si am intrat intr-o camera.
Cred ca era bucataria. Peretii erau plini de sange. Pe jos era o baltoaca de sange, iar in chiuveta era ceva. I-am cerut lui Leon lanterna si m-am apropiat de chiuveta. Era un cap al unui barbat. M-am speriat. M-am dus langa ceilalti si, apoi, usa se trantise. Ne-am speriat,iar cat fetele tipau, Black incerca sa deschida usa. Leon tipa si cazu jos.
Avea un topor infipt in picior. I-am zis lui Leon:
-Stiu ca o sa doara, dar imi pare rau, frate...
 Si i-am scos toporul din picior. Leon tipa foarte tare de durere. Am spart usa cu toporul. Capatul orasului e cam "pustiu". Nimeni nu ne auzea tipetele. L-am luat pe Leon cu Black si am iesit. Noi avem o casa in copac. Am petrecut noaptea acolo,iar Ale si Ana i-au bandajat piciorul lui Leon. Am stat sa discutam despre cine sau ce se afla in aceea casa.
A treia zi, am hotarat sa mergem cam pe la ora 17:00. Leon a ramas in casa cu Ana. Eu cu Black, Andra si Ale am mers din nou. Aveam cutite la noi. Fetele aveau lanterne. Am intrat in casa,iar inauntru era tot intuneric, cu toate ca soarele era pe cer. Ferestrele era acoperite cu diferite chestii (cartoane, lemne,...). Am intrat. Andra a ramas cu Black jos si eu m-am dus cu Ale sus (casa avea si etajul 1). Am urcat scariile si...

 :SP: . Pun NEXT la cateva pareri pozitive. Very Happy


_______________________________________
Topic corectat de catre Ale
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2014 2:22 am

Mno pune mai repede :SN: ca povestea e faina! Greseli nu am vazut ceea ce e bine dar, puteai sa faci partea asta mai lunga... Din nou, :SN:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2014 11:36 am

Mă impresionezi Smile Super poveste. Aştept next
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2014 5:24 pm

Am urcat scarile. Am dat peste un coridor lung,iar la capatul coridorului era o usa, intre-deschisa. Eram speriati. Ale mergea din ce in ce mai incet. Eu am spus:
-Hai Ale ! Nu e nimic aici.
 Si tocmai atunci s-a auzit o bubuitura si cineva, sau mai exact ceva a sarit pe Ale. Ale tipa cat o tineau plamanii. I-am infipt cutitul in spate creaturii aleia. A scos un sunet ciudat,un fel de miorlait. A fugit in camera si a inchis usa. Black si Ana venisera si ei. Am ridicat-o pe Ale si am iesit,apoi ne-am dus in casa. Acolo,Leon dormea. Nu l-am trezit. Ale avea o zgarietura pe umar si una in jurul stomacului. Andra a bandajat-o si ne-am culcat si noi. Ale cu Andra, Black singur, si eu pe jos (in casa erau 3 paturi). Mi-era frica sa nu ma pipaie Black cand dormeam, asa ca m-am culcat pe jos. Dimineata m-am trezit pe la 8. Nu i-am mai trezit pe ceilalti. Mi-am luat cutitul si m-am dus in casa de la marginea orasului. Surprinzator, usa era deschisa. Am intrat,iar usa s-a inchis si casa se facuse rosie. M-am intors cu spatele si am fost lovit cu ceva in cap. M-am trezit pe un pat alb, ca intr-un salon de spital. Am iesit pe usa,apoi am ajuns in dreptul unui geam si i-am vazut pe Ana si pe Leon, in aceea casa, decapitati si cu capetele in maini. Am mai mers unpic si am vazut o creatura pe cineva. Era tot in acea casa. Avea par pe maini si pe picioare. O manca pe Andra. Apoi aparuse Black, care ii bagase cutitul in spate. Creatura s-a intors, l-a prins de mana pe Black, l-a tras de ea si i-a rupt-o. A inceput sa o manance. Imi era deja greata. Am mai mers unpic, la alt geam si am vazut-o pe Ale. Era in casa din copac, in pat. Aparuse creatura aia. Ale s-a trezit si a fost prinsa de aratare. Am incercat sa sparg geamul, dar n-am putut. Ii rupsese mana si incepea sa o manance. Apoi m-am trezit o.O. Ceilalti erau langa mine. I-am intrebat:


 Mai vreti sa pun NEXT ? Nu prea mai are rost, parerea mea...

__________________________________________________
Topic corectat de catre Ale
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2014 5:47 pm

Ca greseala ai scris: "Black si Ana venisera si ei" dupa care ai scris: "Leon si Ana dormeau". Cum vine asta? Sunt doua Ane? Oricum, :SN:
Sus In jos
Continut sponsorizat





   Casa... Empty
MesajSubiect: Re: Casa...      Casa... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Casa...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Casa 13, O casa noua!
» Casa... Casa...casa.
» Casa de vis-a-vis
» -Casa De Vis-
» Casa lui VLADIMIR

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: