Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Mai 05, 2014 11:22 pm

baga. cat mai repede Wink
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 2:32 pm

''Scapi cu moarte Chloe'' Ce vrea sa insemne asta? Adica trebuia sa mor pentru a scapa??
-Ce?? Ce vrei sa spui Derek?
- Cel mai simplu mod de a scapa, e moartea. Nu o sa mori , o sa te lupti pana o sa scapi.
- Cum sa ma lupt? Nici macar nu stiu ce sa fac, si tu vrei sa lupt?
- Citeste mai departe Chloe . Demonul de foc este unul din ceii care nu te lasa pana nu te omoara.
- Chloe nu citi asta... Citeste cum poti scapa.
- Aaaa , pai scuza-ma domnule perfectiune , dar eu sunt aia noua aici! Pentru a scapa de demon , trebuiesc aflate cauzele rezbunari. Poate fi exilat intre cele 2 lumi dar si alungat temporar.
- Chloe , trebuie sa inveti ritualul de invoacre.
- Ce trebuie sa fac?
- Sa te concentrezi si sa nu te puna naiba, sa iti ei mana de pe medalion , bine?
- Bine. Dar hai in camera mea , nu in bucatarie. Urcad scarile simteam o privire aspra in ceafa. Nico si Derek erau in fata mea , pentru a ma proteja. Uitanduma usor in spate si cu inima cat un purice, observ o umbra neagra . Era pana-n tavan. Urlu ca din gura de sarpe , ma impiedic si cad pe scari. Ma trezesc intr-un loc pustiu , lipsit de viata. Cerul era intunecat si iarba era arsa. Mai incolo era o padure, si o femeie la marginea ei. Ma apropi si ma uit la ea. Plangea cu lacrimi amare. Nu stiu de ce dar acelasi sentiment il aveam si eu. Imi vezea sa plang in hohote . Era sentimentul acela ca si cum ti-ai pierdut o ruda.
- De ce plangi? Intreb eu cu voce tremuratoare.
- Sa dus.. Nu mai e... Ma parasit.
- Cine ?
- El , arata cu degetul spre un barbat inalt , brunet cu ochii caprui. Era imbracat in haine de soldat si in dreptul imimi curgea sange. Chipul se schimba in ceva greu de descris. Ceva ce te face sa plangi la vedere. Atat de hidos . Voiam sa fug dar totul se stransese intr-un loc si el era cat mai aproape de mine. Mai aproape , mai aproape . Simteam cum transpir din toate incheieturile. Pana cand....

Bag netx la cateva pareri si scuze ca e putin , promit ca ma revansez.

(Necromanția este o formă de magie în care cel care o practică încearcă să invoce spiritele persoanelor moarte, sub forma unor fantome sau chiar în trupul lor, în scopul aflării viitorului. )
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 2:54 pm

Next
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 2:56 pm

imi place... e interesant... sunt curios ce se intampla mai departe... si in legatura cu necromantia... in rpg-uri, necromantia invoca direct persoanele moarte, de ex in Warcraft, creai undeazi.... dar e buna si ideea ta. ast next Smile
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:19 pm

Da dar mam inspirat dintr-o carte Smile bag maine sau mai tz
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:41 pm

baga acum next Smile
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:48 pm

Bine incerc , dar daca nu mai bag anunt Smile
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 8:50 pm

astept Very Happy
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 9:31 pm

Femeia aia vine si il prinde de mana .
-Nu Byron , laso pe ea . Nu are nici o vina. Spune ea.
- Dar ea ma ucis . Cum sa nu aiba?
- Nu e ea. E fata ei. Spunde femeia cu blandete. Barbatul a revenit la normal dar cu o privire rece. In cateva secunde totul se risipeste. Ma treesc in bratele lui Derek , care fugea afara din casa. Speriata ma prind de gatul lui. Cand ajungem afara , Derek ma pune jos , in timp ce inca ma mai tinea de mana , probabil sa se asigure ca am echilibru.
- De ce ai iesit afara?
-Acolo se da o lupta intre 2 vampiri. Si din pacate unul e mai slab ca altul.
- Adica Nico , se lupta acolo si noi stam la barfa??
- Nu aveam de ales daca intram noi , admosfera se incinge si mai mult. Dupa vreo 20 de min bune de asteptat Nico tot nu iesise dein casa. Sitoatia era tensionata. Derek se plimba ba in stanga ba in dreapta. Nu avea stare si o luam si eu pe urmele lui. Se deschid uas, ese Nico cu hainele rupne , zdrentuite. Spunand :
- Ori facem curat acolo , ori taica-tau o so ia razna. Mi-am dat seama ca totul e bine, dar ce se intamplase cu celalant vampir?
- L-ai rezolvat?
- Nu ma vezi intreaga? Intreaba ea cu o fata gen '' Pe buna ,nu e vizibil ca am iesit intreaga?''
- Unde e el acum?
-Nu stiu, a plecat dar trebuie sa facem ceva cu pagubele alea. Am spart multe ... Lunile trecusera fara se sa mai intample cava . Pana intr-o seara. Era duminica si mama lui Nico era plecata cu afaceri in afara. Eu si Derek ne intelegeam super. Am dat o mica petrece lamine acasa . Dar nu dezastruoasa. Era Derek si Nico. Nu stiu daca se poate numi petrecere , poate doar asa o petrecere in pijamale cu un baiat i, intre 2 fete. Suna aiurea dar face parte din mine . In seara aia aveam o mare prostie in cap . Voiam sa incerc invocarea dar fara medalion. Ii spun si lui Nico de ideea mea si ea e de acord.


Bag netx maine acum vreau pareriiiiii :3
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 06, 2014 9:31 pm

Stiu ca e putin dar sunt obosita. Maine scriu mai mult Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)    Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)  - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Aici o sa contiuniu (O viata schimbata peste noapte)
Sus 
Pagina 3 din 26
 Subiecte similare
-
» O viata schimbata peste noapte
» Peste tot!
» Peste 4 zile
»  ''Sunt aici''
» Alcoolul este viata iar viata este alcooL

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: