Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Insemnarile unui vampir

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 9:02 pm

14 iunie

Noaptea se intindea inghitand pamantul umbrit de vapaile albe , intunecate.Ma chema afara iar eu sateam inchisa in pivnita cea intunecacoasa care mirosea inca a vin de la tatal meu.
Tatal meu care ma schingiuise , ma lega cu lanturile de pat si-mi dadea de mancare din an in pasti.Tatal meu care ma scuipa si care-si stergea picioarele de parul meu , care ma invinetea pe picioare , ma batjocora si nu ma lasa sa merg la scoala.In catalogul meu se adunasera mii de absente nemotivate , apoi am aflat de la un prieten ca am ramas repetenta.
Tatal meu care murise sfartecat de dorul meu de sange , ca rasui trup statea neclintit intr-un canal vechi , golit se sange si probabil mancat de restul vampirilor infometati.
Mama mea murise cand ma nascuse pe mine , chiar pe patul din camera mea.Ma nascuse acasa in chinuri groaznice iar tatal meu nici nu fusese acasa sa o duca la spital.Era plecat la un bar probabil scufundat i alcool.
eu nu eram o fata ca toate celelalte.Mama mea a apartinut unei gasti de vampiri invechiti si s-a transformat si ea intr-unul , iar , asta s-a transmis gerntic.
Aceasta sunt eu , un vampir
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 9:04 pm

Interesant
Sus In jos
giulya
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 213
Data de inscriere : 03/10/2013

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 9:10 pm

Tare vreau next Smile
Sus In jos
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 11:54 am

10 decembrie 2156

Totul a inceput cand am vrut sa intru in Comitetul vampirilor tineri initiat de doamna Lunvanberg Pentagrama.A adunat vampirii din tot Wilconmillesul intr-o adunare formata de peste doua sute de vampiri.Orasul era destul de mare iar vampirii se inmulteau genetic , in epubrete sau isi muscau victime:iubite care urmau sa zaca in frigidere cu gaturile rupte.
Ne-a dat o serie de reguli pe care trebuie sa le respectam si ne--a atentionat ca cea mai importanta regula este ca :N-avem voie sa e inmultim cu oamenii de rand.
Pentru a intra in acel Comitet aveai de trecut un test ce continea cinci probe:

1.Sa ucizi unul dintre parinti
2.Sa te incui intr-un sicriu sub 10 metri sub pamant si sa petreci acolo 15 ore
3.Sa mergi si sa devii un vampir de inchiriat la barul Vampire's Local
4.Sa-ti amenajezi un loc in care sa-ti petreci tot timpul zilelor de vampir(facut de tine)
5.Sa-ti gasesti un stapan care sa te iubeasca.
6.Sa aduci ofranda zeului Manulares.
7.Sa omori cel putin doi varcolaci dintr-o alta tara si sa aperi doi vampiri din comunitate.
8.Sa fii chelnerita timp de o saptamana la Vampire's Local.
9.Sa mergi pe timp de zi la cimitir si sa dezgropi un mormant la alegere.
10.Sa traiesti , sa ai aceleasi obiceiuri ca un om dar mai presus de toate sa iubesti un om.

Prima cerinta am rezolvat-o ucigandu-l pe tatal meu dar mai aveam inca 9 de indeplinit.Cea mai grea mi se parea cea de-a 10-a proba pentru ca n-am fost niciodata in stare sa iubesc pe cineva , mai ales un om sau vampir.
Aceste probe sunt foarte importante pentru mine deoarece ma ajuta sa intru in comunitate vampirilor tineri si sa ma bucur de a fi protejata impotriva oamenilor si a rascoalelor impotriva vampirilor.

Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 12:03 pm

pune next e tare
Sus In jos
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 4:13 pm

16 iunie


Eram pitita in subsolul casei mele incercand sa adorm.Afara era bezna.Noaptea se lasase ca o pana dusa de vant.La aceasta ora trebuia sa vanez veverite si caprioare in padurea de langa oras dar nu ma simteam in stare sa ridic un deget.Tot timpul acesta m-am simtit asa de energica incat acum de-abia de pot sa ma ridic in picioare.Zaceam intr-o balta de apa , deoarece aerul din pivnita era umed.
Trebuie sa ma pregatesc pentru ziua de maine.
Se va organiza o rascoala impotriva noatra iar eu trebuie sa fiu departe fiindca nu ma pot apara in starea in care sunt.
Inca ma mai gandesc la probele pe care ni le-a dat doamna Lunvanberg Pentagrama si ma abtin , si ma abtin.
Dar sunt asa de infometata si obosita incat imi simt bataile inimii zvacnind in tot corpul.Imi arde carnea.
Urc pana in camera mea si sunt epuizata.Incerc sa ma intind pana la dulapul de sus , cel de deasupra frigiderului unde timeau sticle de sange.Sangele acela era din anul 1987 , tocmai de la mama mea care-si varsase sangele pentru a-l bea deoarece a naufragiat pe o insula.
Vampirii pe atunci inca mai puteau zbura , dar ea era atat de slabita de puteri incat nici nu putea fugi pe apa sau innota.Azi , noi putem zbura doar daca absolvim un colegiu al vampirilor sau daca ihntram intr-un comitet al vampirilor ca cel in care sunt eu acum


Sus In jos
giulya
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 213
Data de inscriere : 03/10/2013

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 4:16 pm

Tare vreau next ☆ :-D
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 4:45 pm

O poveste frumoasa,next..sunt curios daca va reusi sa treaca de toate probele..
Sus In jos
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 4:57 pm

Cand am ajuns la fereastra aburita am vazut in intunericul noptii niste flacare aprinse ce se invalmaseau pe campia din fata casei mele.Vineau sa ma ia , sa ma supuna la chinuri , sa-si bata joc de mine si sa ma omoare.
Nu ma mai puteam misca.Picioarele erau parca infipte in pamant.Am auzit o bataie mare in usa.Probabil incercau s-o sparga.Voiam sa le spun:Prostilor , nu e incuiata , intrati cum vreti , sa va servesc si cu ceva dulce , oricum ma veti prinde pana la urma.Am mai auzit cateva voci care se pierdeau .Am dat pe gat sticla de sange iar trupul meu se incalzi.Oamenii ma vazura si alergara spre mine.Am sarit pe fereastra simtind cioburile de sticla inundandu-mi carnea.Ochii mei erau inlacrimati iar , stropii de lacrima sarati se pierdeau pe obrazul meu.In spate , casa mea arde.Fugeam cat puteam eu de repede.Nu se mai osteneau sa ma prinda.Flacarile imi strapungeau adapostul , parca strapungandu-si sufletul.Toate amintirile se risipira.Camera mea care mirosea ma mama , pivnita in care am pland , pana si lanturile care zornaiau atarnate de grinda podului ma inveselea acum.
Simteam cum ceva se schimba in mine.Coltii mei se ascutiras iar din gat dadeam drumul unui urlet.
In sufletul meu numai era loc de sentimente.Se risipira odata cu casa.Deacum sunt vampir


Sus In jos
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 9:15 pm

Inca 2 pareri si pun next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Insemnarile unui vampir Empty
MesajSubiect: Re: Insemnarile unui vampir   Insemnarile unui vampir I_icon_minitime

Sus In jos
 
Insemnarile unui vampir
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» Răzbunarea unui vampir
» Jurnalele unui vampir
» vocea unui copil
» Viata unui vampir
» Insemnarile de dinaintea mortii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: