Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 O luna de cosmar...

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:39 pm

Lasa greselile de gramatica, pune next!
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:57 pm

E ok,pune next..Smile
Sus In jos
FuNNky
Incepator
Incepator
FuNNky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 12/04/2014

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:06 pm

Pun NexT la ora 21:00 fix! Va Multumesc pentru susținere ! >3
Sus In jos
FuNNky
Incepator
Incepator
FuNNky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 12/04/2014

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:13 pm

Acolo am ajuns cu 10 minute mai târziu.I-am explicat șefului meu ce se întâmplase iar lui nu i-a venit sa creadă.Totul părea normal, o zi obisnuita de lucru,dar nu a fost sa fie.Am observat ca nu mai este Șuncă pentru sandwish-uri asa ca m-am dus pana in spate sa mai iau.Cand m-am dus spre locul unde era Șunca observ ca pe jos încep sa apară dare de sânge.Putin panicat ma îndrept cu pași mărunți către raftul cu Șuncă.Cand am ajuns in fata raftului am încremenit.O colega de-a mea de lucru era spânzurată iar din trupul ei curgeau siroaie de sânge.Dintr-o data cadavrul iei cazu pe jos,cu fata pe pământ,intr-o balta de sânge.Mi-am luat inima in Dinți si -am întors trupul cu fata in sus.Nu imi puteam crede ochilor ce vedeam.A fost îngrozitor.Fata ei era tăiată iar carnea cădea la cea mai mica atingere.In acel moment am fugi spre usa pentru a iesi de acolo.Ca sa vezi, usa era închisă.In acel moment cadavrul acelei femei S-a ridicat de pe jos,iar cu un ton malefic mi-a zis "Te voi distruge asa cum am promis ! Muahahahaha". Monstrul se îndrepta spre mine.Inima începuse sami bata inuman de repede.Mana ei rece si plină de sânge m-a apucat de gât strângând atat de tare încât am rămas fara aer si am leșinat.Inainte sa leșin m-am uitat in ochii ei roșii si plini de ura.
M-am trezit la spital,Ramona era langa mine.
-Ce,ce S-a întâmplat?... Am spus eu.
-Linisteste-te.Doctorul a spus ca vei fi bine.Ai avut doar un atac de panica...
-Raluca(ea fiind colega mea de servici care a murit) !!! E moarta ! A vrut sa ma omoare si pe mine!!!
-Da, ea a fost găsită moarta langa trupul tau.Toti cred ca tu ai omorât-o.
-Cum e posibil?! Eu am leșinat imediat ce am vazut-o..
-Gata,Linisteste-te Dalas...
Usa camerei se deschise.Doctorul intra pe usa intra si imi spuse ca pot pleca acasa.
-Ramona...Daca mai vrei tot putem merge sa luam cina..Fac eu cinste! Very Happy
Ea, cu un zâmbet pe fata:
-Daca faci cinste atunci mergem.. Smile
Am inceput sa ne plimbam pe aleile înguste ale Centrului iar la un moment dat ne-am oprit la o terasa sa ne luam ceva de mancare.Ne-am luat un meniu de cuplu Very Happy,ma rog ea a insistat sa luam unul iar eu nu am putut spune nu:P. La masa...

NexT la cateva comentarii pozitive Wink
Sus In jos
FuNNky
Incepator
Incepator
FuNNky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 12/04/2014

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:02 pm

Deci nu vreti NexT?Sad
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Apr 13, 2014 7:30 am

Ba da, normal ca vreau next!!! Pune'l imediat!!!
Sus In jos
FuNNky
Incepator
Incepator
FuNNky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 12/04/2014

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Apr 13, 2014 7:40 am

NexT il voi pune putin mai incolo Smile
Sus In jos
FuNNky
Incepator
Incepator
FuNNky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 12/04/2014

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Apr 13, 2014 6:31 pm

Ma scuzati dar astăzi am fost plecat... Pun NexT la ora 20-20:30. Ms pentru înțelegere. Smile
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 426
Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In intuneric...

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Apr 13, 2014 7:47 pm

Super ,deabea astept să pui :SN: !
Sus In jos
FuNNky
Incepator
Incepator
FuNNky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 12/04/2014

O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Apr 13, 2014 8:36 pm

La masa am inceput sa discutam si sa ne cunoaștem mai bine.Radeam cu atâta pofta cand ne mărturiseam unul altuia secretele noastre rușinoase si amintirile din copilărie.Asa am aflat ca Ramonei ii este frica de castraveți,nu va voi spune de ce pentru ca i-am promis ca nu voi spune la nimeni, si ca pe ea o mai cheama si Rachel.Ea a fost oarecum usor surprinsă de copilăria mea si de felul cum nu mi-am cunoscut părinții niciodată.
-Cred ca ti-a fost greu sa cresti fara părinți... Sad
-Buncii mei au ținut locul părinților mei.Insa câteodată stau si ma gândesc noaptea la ei si cum de au murit..
-Asa este.. Este putin ciudat cum au murit amandoi chiar in ziua cand te-ai născut.
Intr-un moment de sinceritate,i-am mărturisit Ramonei ce se întâmplase cu adevărat in camera frigorifica.
-Cum?! Este adevărat?! Si de ce nu mi-ai spus mai devreme?... Sad
-Nu am vrut sa te îngrijorez.. Dar ti-am spus acum deoarece sigur acea fantoma se va răzbuna pe cei apropiați mie.Si atunci... O NU !!!
-Ce S-a întâmplat ??
-BUNICA E SINGURA ACASA!
In acel moment amandoi ne-am ridicat de pe scaune,am plătit rapid si am alergat către casa.Usa casei era intre-deschisă.Un fior rece m-a trecut atunci..Sigur bunica patise ceva...Deja imi datusera lacrimile.Ramona S-a uitat la mine si mi-a spus:
-Nu fi asa de îngrijorat..Poate bunica ta e bine...
Vorbele ei m-au linistit.Am mers direct spre sufragerie.Din fericire bunica era acolo,Se uita la televizor.
-Buncio ce bine imi pare sa te vad!
-Dalas,nu mi-ai spus ca avem musafiri! Cine este acea domnișoara incantatoare?
-Ma numesc Ramona.Sunt prietena nepotului dumneavoastră.Incantata.
-Si eu sunt incantata ca Dalas si-a gasit in sfârșit o prietena.Ma numesc Mirela.Eu va lasa singuri sa vorbiti.Ma duc la culcare.
Spunând asta S-a si îndreptat spre etaj unde era camera ei.In acel moment am invitat-o pe Ramona sa rămână la mine in acea seara pentru ca era prea târziu sa mai plece.
In camera....

Următorul episod vă va face sa faceti pe voi ! Va asigur. Wink NexT la cateva comentarii.Astept păreri Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





O luna de cosmar... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O luna de cosmar...   O luna de cosmar... - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
O luna de cosmar...
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» LUNA ALBASTRA
» Soarele si Luna
» Draga mea Lună...
» Viata de cosmar!!!
» Eclipsa de luna in superstitii, legende si mituri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: