Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Draga mea Lună... I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Draga mea Lună... I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Draga mea Lună... I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Draga mea Lună... I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Draga mea Lună... I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Draga mea Lună... I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Draga mea Lună... I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Draga mea Lună... I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Draga mea Lună... I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Draga mea Lună... I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Draga mea Lună... I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Draga mea Lună... I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Draga mea Lună... I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Draga mea Lună...

In jos 
AutorMesaj
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

Data de inscriere : 24/05/2015
Varsta : 20
Localizare : Norvegia

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitimeLun Oct 19, 2015 10:28 pm

Stau in patul meu cald, singur, cuprins de emoții. Privesc cum razele lunii intră-n camera mea, reflectându-se pe pereții mari și goi ai odăii în care mă aflu. Mă așez în fund spre marginea patului, întors cu spatele spre fereastră. Mă uit în gol, pierdut, privesc podeaua curată, în slaba lumină a razelor lunii. Îmi privesc mâinile slabe, mă simt plin de sentimente pozitive. Lacrimile mi se scurg pe obrajii roșii. Încep a suspina și-a murmura tot felul de cuvinte.

-Lună, draga mea Lună. De mult ne știm noi, de mult suntem buni prieteni. Nu ți-am cerut niciodată nimic, însă acum realizez că ești singura-mi șansă. Mă vezi aici, pierdut, temându-mă... Ajută-mă, te rog și-ți voi rămâne pe veci îndatorat...

Iar mă blochez, iau o gură de aer și mă întorc brusc spre fereastră. Mă uit fix la lună și-ncep iar a-i vorbi...

-Te rog, ai grijă de ea, ești singura-mi speranță. Doar tu o poți vedea în miez de noapte, doar tu mă legi de ea, căci chiar dacă-i distanță între noi, când ne trezim în mijlocul nopții privim aceeași lună, aceleași stele, același cer. Știi doar cât o iubesc, erai singura martoră a iubirii noastre, a momentelor în care stăteam până noaptea târziu și ne iubeam sub stele. Ești singura-mi speranță, te rog... Eu știu că-i fericită, știu că mă iubește și că luptă pentru noi, însă ajută-mă să am grijă de ea, ajută-mă s-o protejez și s-o fac să se simtă specială, spune-mi când se simte rău, ca să-i pot fi aproape. Știi doar că ținem legătura și vorbim în fiecare seara de când apari, până te culci. Știi doar cum tresar când mă trezesc dintr-un vis frumos în care era și ea... Știi...

Mă uit la lună, luminându-mi trupul slab, făcându-mă să simt o răcoare ce încearcă să-mi cuprindă trupul. Mi-e gândul la ea, la ochii ei, la parfumul părului ei, la gustul buzelor ei și la fiorii pe care-i simt atunci când ma atinge. Mi-e dor de ea, o iubesc enorm, nespus de mult. Nu știu cum să-i arăt asta. Ea-i conștientă de faptul c-o iubesc, căci continuă să-mi mulțumească. Cum să n-o iubesc? Cum să nu-mi doresc să-i ofer tot ce am mai bun? Cum să nu vreau să am răbdare, să aștept până ce-am s-o strâng din nou în brațe? Cum...?

-Te rog, dragă lună... Gândește-te la ce te rog acum, e singura-mi cerință și singurul meu scop, ajută-mă să mă asigur că-i bine... Și-ti voi rămâne pe veci îndatorat.

C'mon baby raise your knife
Welcome darling to my sacrifice
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 21
Localizare : Brasov

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Re: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitimeLun Oct 19, 2015 10:32 pm

M-a luat nostalgia. M-au trecut fiorii o data. Si, venind de la mine, e de foarte bine. Bravo, Stefan. De ce nu scrii mai des? Vreau sa mai vad astfel de povesti de la tine.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Re: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitimeLun Oct 19, 2015 10:40 pm

Singurul tip de poveste pe care nu pot sa l critic o.o ciudat, e o bucurie sa vad ca ai scris ceva asa sentimental o.o desi pot observa niste moduri diferite de scriere cam pe aceasi tema. Deci povestea este interesanta, dar totusi cred ca mai bine mergea sa pui emotii in loc de unele momente cand descrierea predomina mai mult. Totusi s ar putea ca luna sa insemne altceva. Pai o sa vad cand o sa pui next, sa vad daca am zis ce trebuie, dar oricum ar trebui sa bagi mai multe sentimente... sau poate nu sunt eu obisnuit cu genul asta de sentimente Thinking Pai partea a fost placuta si plina de mister. Totusi pot observa unele aspecte din realitate. Oricum genurile astea necesita sentimente reale si traite.. sincer partea este in regula si ma bucur ca ai reinceput sa scrii

Va ador Draga mea Lună... Grinfaceplz
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Re: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitimeMar Oct 20, 2015 4:45 pm

A fost foarte frumos , si profund , Stefan , ai un mare talent , pacat ca nu scrii mai des ,mi-a placut extrem de mult , ai transmis sentimentele intr-un mod superb si deosebit. Nu am ce critica , chiar nu am. Mi-a placut la nebunie.As vrea sa vad povesti scrise de tine mai des.
Sus In jos
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

Data de inscriere : 24/05/2015
Localizare : Norvegia

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Re: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitimeMier Oct 21, 2015 10:56 pm

-Spune-mi, dragă Lună, ce-a făcut aseară? M-a visat? A dormit bine? Ai avut grijă să doarmă comod în patul ei moale? Ai avut grijă să nu viseze urât și să nu plângă de dorul meu? Mă sperie modul tău de-a mă trata cu tăcere. Dar dacă nu m-ai suporta, n-ai mai sta deasupra mea, n-ai mai sta să te privesc ori spui că n-ai de ales? Ba ai de ales, poți doar să-mi spui dacă-mi dorești tăcerea și-am să-mi țin gura. Dar nu pot, pur și simplu nu pot, ești singura-mi speranță, știi bine asta.

Lacrimile-ncep a mi se scurge pe obrajii fierbinți, continui să privesc măreața lună cum se ascunde după nori. Se plimbă de colo colo, de parc-ar încerca să mă evite, să se ascundă de mine. Cum ce i-am greșit? Poate-i din cauză că nu-i pot oferi nimic? Poate din cauză că știe pe cine iubesc cu adevărat? Poate că n-are încredere în promisiunile mele, în rugămințile mele. Poate că-i e frică să nu mă dezamăgească. Nu știu, chiar nu știu...

Oh, ce n-aș da să pot s-o am lângă mine, doar Luna știe cât de mult vreau asta. S-o țin strâns în brațe, s-o alint și să-i spun cât de mult o iubesc. S-o sărut, să-i sărut buzele, fruntea, s-o fac să se simtă protejată, să-i ofer tot ce am mai bun, să știe ca eu chiar o iubesc... Să-mi zâmbească și să mă prindă de mână, să-și pună capul pe pieptul meu și să adoarmă ascultându-mi inima.

-Ascunde-te, fugi! Ignoră-mă! Iartă-mă dacă te-am rănit, dar văd că te simți singură acolo sus. Chiar am nevoie de un prieten de nădejde, chiar am nevoie s-o știu pe ea teafără, în regulă, iar tu, dragă Lună, ești singura-mi speranță. Știu că te simți abandonată, că vrei să-ti cauți perechea. De-asta-l tot alergi? Zi și noapte-l fugărești, dar parcă-i în zadar. Știi foarte bine că nu-l vei ajunge din urmă. El fuge la rândul lui, să te caute pe tine, iar tu în urma lui la fel. Și vă tot alergați unul pe celălalt și mi se face milă să vă văd pe amândoi suferind.
[/size]

C'mon baby raise your knife
Welcome darling to my sacrifice
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Re: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitimeMier Oct 21, 2015 11:36 pm

Mi a placut partea asta dar era normal Smile sunt putin obosit dar merge, nu stiu daca mi s a parut dar ultima parte e putin cam vaga adica nu stiu cine si cum face o.o ori mor eu de somn si nu gandesc logic o.o pai oricum, eu astept next
Sus In jos
Continut sponsorizat

Draga mea Lună... Empty
MesajSubiect: Re: Draga mea Lună...   Draga mea Lună... I_icon_minitime

Sus In jos

Draga mea Lună...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: