Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Apr 07, 2014 10:22 pm

1. Pentru ca nu is baiat rau, am lasat la 2 pareri.

Bia:  Trebuie sa exorcizam casa.
Victor: Adica?
Bia: In alte cuvinte , sa dezintoxicam casa de fantoma Very Happy
Victor: Pai asa spune.
Ale: Pai cum facem asta?
Cosmin: Noi trebuie sa mergem pana la preot sa ii cerem acordul. El poate sa o refuze sau sa o accepte. Insa sunt anumite cazuri in care el nu poate sa faca nimic si astfel el trebuie sa mearga pana la intreg consiliul religios pentru a se consulta cu ei. Trebuie sa stie daca sunteti crestini, daca credeti in dumnezeu, etc... Daca spuneti minciuni, Dumnezeu nu o sa va ierte niciodata. Am patit odata asa si nu a fost deloc frumos, sa stiti.Ati inteles?
Alex: Da...
Andi: Totusi, acuma daca Traian ar fi trait, ar fi zis : "S-a facut sefu". Insa ce putem face? El a murit si noi stam ca maimutele aici si ne holbam la singura noastra scapa...
Si in timp ce Andi era sa termine propozitia , un vortex sau numai stiu ce trase toate fetele intr-ansul.Noi , baietii, ce puteam sa facem? Trageam de fete sa le scoatem inapoi. Numai pe Bia si pe Ale am reusit sa le salvam , insa pe celelalte nu.Si noi ne uitam ca chiorii sa vedem ce facem, sa gasim o solutie sa scapam fetele din acel vortex.In timp ce noi ne chinuiam, fetele aveau o expeditie nemapomenita.Ia ghiciti despre ce era vorba... Fetele se uitau in trecut la ce s-a intamplat.Acolo fetele au vazut intreaga poveste.Acel copil a fost blestemat de chiar fratele sau.Dar ceea ce nu au fost lamurite a fost ca de unde avea acel copil acele puteri. Dintr-oda ta a aparut acel demon, insa era unul bun. Adica era insusi copilul. El le-a explicat ca aici este taramul lui dumnezeu si aici nu poate fi controlat de acel Semn.Apoi le-a explicat fetelor ca nu este de vina cu nimic si ar dori din suflet sa scape de acest blestem.El a continuat ca acel semn este Semnul Zero Absolut, adica Semnul Necuratului. El a mai spus ca va fi  nevoit sa mearga in iad.De ce? El a spus ca a omorat atatia oameni  nevinovati. Doar cu totii va dati seama ca nu este vina lui ca a fost blestemat. Cu parere de rau, ne-a spus ca sa il iertam pentru toate relele pe care el o sa le faca si a deschis acelasi portal de unde ele au fost luate.Au intrat in el si au revenit exact in acelasi loc. Apoi va dati seama cata bucurie pe capetele noastre cand le-am vazut vii si nevatamate.Avand curiozitate in noi, le-am intrebat ce s-a petrecut acolo, si ele au inceput sa trancaneasca acolo de nu s-a inteles nimic. Doar Victor ce a mai inteles pe aici , pe acolo. Dar cat stia si el, ne-a explicat si noua Smile
Alex: Asta s-a intamplat cu voi?
Ale: Da:)
Alex: Trebuia sa merg si eu, pentru ca nu ar mai fi trebuit sa ma chinui acuma sa inteleg din hodorogeala voastra.
Andi: Taci ma bou implielitat ce esti.
Alex: Vaca Razz
Apoi si incepe a-l lua la bataie pe Alex de nu vedea nici pamantul. Numai ce vezi cate o  bucatica nevatamata pe fata lui.Restul era vanat sau rosu Laughing Si incepem a rade Laughing
Bia: Voi chiar stiti sa va distrati Laughing
Victor: Suntem la anii astia care ne distram si noi Laughing
???: Ba m-auziti? Alo? Tziganii la putere? Alo?
Andi: Care mama zmeului striga acolo ca disperatu
(CRI... CRI... CRI)
Andi: N-auziti ma ? Cine a strigat ca idiotu?
Alex: Andi... Nu a strigat nimeni. Ce ai?
Andi: Ce ma??? N-auziti strigate?
Ale: Nu... Esti paranoica de auzi voci.
Andi: Da... Cred ca mi s-a parut.
???: Ba Tzigani imputiti... M-auziti?Sau sunteti surzi?

Cine este aceasta persoana?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Apr 07, 2014 11:43 pm

Cine e țâganu' care strigă? Traie e țâganu' care strigă, pun pariu Razz Laughing))) si eu ce mai fac? Puppy dog eyes vreau sa bat si eu pe cineva Razz Laughing Deci next Laughing
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Apr 08, 2014 6:04 pm

Next cu tziganu' cu tot
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Apr 08, 2014 10:00 pm

Inca o parere si bag next, de preferat a lui Traian. Very Happy
Sus In jos
Baldaky
Membru
Membru
Baldaky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1
Data de inscriere : 09/04/2014

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 09, 2014 5:25 pm

Next
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 09, 2014 7:59 pm

Ba tziganilor Laughing) Nu auziti ca va striga cineva hmmm oare cine este .. habar nu am sper sa vad in urmatorul next. A da SUPER-EXTRA-MEGA-TARE!!! Very Happy
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 09, 2014 8:06 pm

Gata, a pus si Night parerea+ai mai primit inca o parere, asa ca next!
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 10, 2014 7:08 pm

Andi: Care mama naibii striga acolo?
??? : Ia ghiceste...
Andi: Dar eu de unde sa stiu... Da-mi un 4...
???:Ok... Unde?
Andi: Undeva... Acuma zi cine esti ca devin stresanta.
???: Is Traian ma apa oparita.Nu ti-ai dat seama?
Andi: Dar eu de unde sa stiu? Am puteri mintale Jedi?
Ale: Nu conteaza asta... Ce s-a intamplat?
Traian: Poveste lunga. Dar deabea am reusit sa pot sa iau legatura cu voi.
Alex: Ii bine tzarane.
Andi: Apropo... PE CINE AI FACUT TZIGAN????
Traian: Pe tine, in mod special:)
Andi: UNDE MAMA NAIBII ESTI SA TE OMOR
Traian: Razz
Andi: AAARRRRGGGGHHH
Deodata, la un colt al usii se aude:
Anna: Unde este Miha?
Bianca: Nu este acolo?Dar ce s-a intamplat?
Mihaela: Hopa mai, ce va faceti griji... Am fost la baie Smile
Any: Da' ce ne-ai speriat asa?
Mihaela: Smile
Bia: Oricum, eu cu Cosmin am sa mergem cu cateva fete la preot. Sa vedem ce o sa facem.
Bianca: Apropo, luati-o si pe Mihaela.Cred ca ar avea nevoie de un ajutor religios.Oricum,ea este fata deci Wink. Este bine de tot.
Bia: Miha , mergi?
Mihaela:Nu cred. Ma simt rau...
Ale: Haide aici si intinde-te. Poate te vei simti mai bine.
Traian: Da' ce-ai patit Miha? Te-a batut careva? Sau ai baut?
Andi: Taci ma copchil facut pentru alocatie. Nu vezi ca se simte rau?
Traian: Da' n-are nic. O sa fie bine(candva)
Alex: Apropo, ai auzit ce am vorbit? Cu acel copil?
Traian: N-am puteri mintale...
Alex: Uite asa s-a intamplat:
Si incepe a ii povesti, in timp ce acei 2 parteneri cu Any , Bianca si Anna au plecat la popa sa le dea acordul nu stiu ce.Ma rog... Nu asta conteaza.Victor avea grija de Mihaela( erau doar prieteni) si ii oferea orice cerea. I -a facut chair si o ciorba de pui, sa se simta mai bine. Miha i-a multumit si asa mai departe. Totusi, cum vorbea Alex era plictisitor. Era intr-un fel de poveste de adormit copii, dar eu am adormit Laughing Si ce mai somn Laughing A durat 1 zi Neutral Apoi va dati seama ala ce somn, nu ca ceilalti Smile . Cand m-am trezit ,aia credeau ca am murit si m-au pus intr-un sicriu, nu stiu ce mama drecu era ala. Dar m-am trezit in intuneric. Cu chiu si vai am auzit o voce de fata cum plangea. Am inceput sa rad. Aia m-auzeau cum radeau, si incepeau sa isi zica intre ei ca as fi fost posedat etc...Anna si-a facut curaj si a dat capacul de pe sicriu sau ce o fi fost ala. Si m-au vazut teafar.Apoi atunci a ma lua la interbari Smile Si incepeam sa rad si le-am zis ca am adormit.Anna m-a luat de gat si mi-a zis ca i-a speriat.
Eu: N-am vrut mai... Doar am inceput sa dorm Smile
Anna: Ahhh.... Te fac farame.
Ale: Stati putin... Mihaela unde este?
Victor: Trebuia sa fie aici.S-ar putea sa fie in casa.
Anna: Mihaela!! Miha!! Nu este aici.
Bianca: A disparut!
Any: Of...Miha... Ce necazuri ai mai patit?

Pun next la urmatoarele 2 pareri Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 10, 2014 7:38 pm

Hopa, unde mama naibii am disparut ? Razz Ne jucam ascunsa ? Razz Abia astept urmatoarea parte, dar te rog, nu pune chiar asa de multe emoticoane si sa fie mai horror. Cat despre ”tz”, nu mai scrie ”tz” ca se poate si cu ”t„. Smile :SN:  :SN:  :SB: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Apr 10, 2014 8:35 pm


Next Green , este destul de interesantă povestea dar să fie ceva nou , ceva original . De exemplu, să nu faci cu o simplă fantomă .
Te-ai uitat la filmul Cabana din pădure ? Dacă da , inspirăte puţin de acolo . Dacă nu , vizionare plăcută .
Sus In jos
Continut sponsorizat





~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~
Sus 
Pagina 3 din 5
 Subiecte similare
-
» o poveste cu noi ca personaje !
» Poveste. No bun, vrem personaje.
» Noua poveste cu noi ca personaje!!
» Personaje pentru poveste :3
» Personaje pentru o poveste.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: