Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 9:25 am

Personaje:

~Eu
~Mihaela
~Andra
~Anna
~Victor
~Alex
~Traian
~Bianca
~Any
~Cosmin
~Ale

Nu stiu ce sa spun...Sunt confuz de tot. Nu stiu ce sa mai cred... Totul incepe intr-o zi.Ma uitam pe anunturi fiind ca Anna tot ma batea la cap: Hai sa facem o excursie cu prietenii fiind ca ma plictisesc acasa.Haide ma... Sa nu ziceti ca suntem impreuna ca va batem. Suntem prieteni apropiati.O, scuze Very Happy. Am uitat sa ma prezint. Sunt Ionut si am 18 ani.Locuiesc in Bucuresti. Uite ca vine si ziarul... Vad eu ce vad pe acolo si dau de un anunt. Scria asa: "Facem expeditii intr-o casa parasita. Apelati personal " Stiindu-ne prieteni caruia ne place "ciudatul", am plecat cu autobuzul.  Biancai i sa parut ciudat. Este un pic fricoasa si nu prea a fost deacord. Numa ca, Andi tipa la ea ca din gura de sarpe si a bagat-o in sperieti. A acceptat de-ndata numai sa nu  o mai sperie Laughing Dupa ce a fugit , toti am inceput sa radem.Numai Alex nu a inghitit gluma.
Alex: Lasa-ti fata in pace... Nu o mai chinuiti.
Andi: Ce chinuiala ma Laughing Asta a fost o gluma. Vad ca nu ai simtul umorului. Tipic Alex.
Ale: Ba mergem sau ce mama naibii facem?
Traian: Pai hai... Nu mai stati la taifan ca nu e voie
Andi: De ce nu?
Traian: Ca asa am chef... Ce nu intelegi ca trebuie sa mergem altfel pierdem autobuzul.
Andi: Pai tu ce faci acum?
Traian: GATA!!!
Andi: Ho ho , mai usor tarane ca poate ne-ai asurzi pe toti. Oricum , eu am tulito inainte ca Traian sa mai tipe la noi. E infiorator.
Traian: Vezi ca stii de frica Razz
Andi: Ce ma??
Si-l ia la bataie  pe Traian de nu mai stia nici unde este autobuzul.
Traian: Gata... Ma doare.
Toate fetele : Asa-ti trebuie Razz
Eu: Hai in autobuz , repede !
Cu totii am intrat in autobuz. Ba unul statea cu castile in urechi, ba unul se juca Zuma pe laptop, ba unii barfeau , si asa mai departe. Zici ca a trecut doar o clipita cat si am ajuns.Era acolo un fel  de ghid, un stiu ce era , insa nu ne prea pasa. Era o casoaica , aoleu. Cred ca incapeau 200 de oameni in acea "vila".
Ale: Apoi asta da casa frate. Sa stai aici, mare lucru sa stii.
Anna: Nu mai vorbi codat ca nici bunica nu te intelege.
Ale: Pe scurt, e frumoasa casa.
Anna:Vezi ca stii ma Razz

Cu totii ne-am imprastiat prin casa. Ba Any prin baie, Traian prin dormitor,Mihaela prin bucatarie, Andra prin sufragerie si asa mai departe. Alex a plecat sa se mai uite prin imprejurimi. Se uita el ce sa uita si vede o silueta neagra care se uita fix la el.  Nici n-ai avut timp sa vezi ca si Alex a intrat in casa , a incuiat usa.
Victor: Ce-ai patit ma ?
Alex: AAAAAAAAA!! Tu erai ba? Natia ta , ce m-ai speriat.
Victor: Da' ce-ai patit?
Alex: Faceam imprejurimile si am vazut o silueta neagra care se uita la mine.
Victor: Esti paranoic. Doar stii ca nu exista fantome. Doar tu ai spus-o cu gura ta.
Alex: Bine bine bine... Cred ca am avut halucinatii.
Andra: Veniti un pic aici. Cred ca am dat de un bucluc.


Pun nest la urmatoarele 2 pareri ale voastre Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 12:47 pm

Sunt in poveste, deci e una extraordinar de reusita Razz Asa ca pune next, ce mai astepti? Razz :SN: :SN:
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 2:02 pm

HMMMM INTERESANT , SPER SA NU SEMENE CU CELELATE POVESTI CU MEMBRII PANA LA URMA SUNT MULTE Razz NEXT
Sus In jos
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 2:10 pm

Mda interesanta povestea next Laughing)
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 3:58 pm

Pune next,cred k va fi interesant..
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 7:35 pm

Traian: Baga mare lautare.
Andi: Ce ma?
Traian: Nimic, nimic. Continua.
Andi: Am aflat ca in aceasta casa exista un demon. Scrie chiar aici.
Alex: Eee! Eee! Se pare ca nu am avut halucinatii Razz
Andi: Ba idiotus, aici ne preocupam cu altceva... Nu vezi ca este un demon p-acilea?
Traian: Bine bine... Si daca nu este o minciuna?
Ale: Ea de unde sa stie? Nu prea iti place sa gandesti.
Traian: Ciuda?
Ale: Iesi tiganee...
Traian: Mi se pare ca seaman cu tine...
Ale: CEE????
Mihaela:Taceti!!!! Imi scoateti perii albi cu cearta  voastra!!!
Victor: HOOO!!! Hopa mamaie... M-ai speriat.
Mihaela: :PScuze Smile
Andi: As avea o idee. Hai sa  ne plimbam prin padure.
Alex: O, nebuno... Nu credeam ca gandesti asa.
PLEOSC! S-a auzit dupa ce Alex a terminat fraza. Andi avea fata plina de furie... Aoleu. Te manca naiba sa ii zici asa ceva. Ne uitam la Alex si aveam pe fata forma unei palmi. Era rosie.
Alex: AUUUUU!! Ce ai ma????
Andi: Trebuia sa te pui cu mine... Asta patesti.
Traian: Baieti, data viitoare sa nu va mai puneti cu Andi ca va papa necuratul Very Happy
Andi: CE VREI MA SI TU?
Traian: Nimic, nimic Very Happy
Any: Mergem ma sau ce? Deja incepe sa ma ia plictiseala.
Eu: Pai hai... Ce mai stam?
Anna: Tzigane, nu nu vii:P
Traian: Cine????
Anna: Ionut.
Eu: Aoleu, daca te prind ,jar mananci.
Anna: Razz
Eu: Taci mai limba.
Anna: Ies' acasa.
Mihaela: Taceti amandoi ca doar n-am venit aici sa ne certam, nu?
Traian: Hai s-o tulim.
(Deodata) TROC TROC.
Andi: Cine o fi la usa? Incep sa  ma ia fiorii.
Mihaela: Taci mai fricoaso. Este doar ghidul nostru.
Andi: Aa Smile
Ghidul: Sunteti bine? Am crezut ca am vazut casa in flacari.
Cu totii: Pfff Laughing) Cica sa ia foc Laughing)
Ghidul : A , ok:) Mi s-a parut doar Smile
???: Sunteti morti.
Traian: AA? O... Tziganu, fugiti !!!!
???: Ba stati ba ba stati...
Alex: Ha? Ce vrei?
??? : Vreau sa va rog...

Pun next la urmatoarele 2 pareri Smile
Sus In jos
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 7:40 pm

Neeext dar mai multa descriere Razz
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 9:15 pm

Eu ma sperii de ciudatenii? Apai ciudatenile-s viata mea! O omor pe Andi ca sa stie ca nu se pune cu mine! Da' pana atunci baga next!
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeSam Apr 05, 2014 10:53 pm

HAI CU NEXT-UL ESTE INTERESANT DAR BAGA MAI MULTA NUSTIU , FRICA,GROAZA EU NU SIMT CA MAS SPERIA SAU CEVA PANA LA URMA COMEDIA CA COMEDIE DAR LASO MAI USOR Razz NEXT
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitimeDum Apr 06, 2014 9:24 am

E ok povestea si umorul e foarte bun dar vreau si ceva infricosator sa se intample... :SL: :SL:
Sus In jos
Continut sponsorizat





~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ Empty
MesajSubiect: Re: ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~   ~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~ I_icon_minitime

Sus In jos
 
~ Zero Absolut ~ Poveste cu personaje ~
Sus 
Pagina 1 din 5
 Subiecte similare
-
» o poveste cu noi ca personaje !
» Noua poveste cu noi ca personaje!!
» Personaje pentru poveste
» (INCA) O POVESTE CU NOI CA PERSONAJE :D
» am nevoie d personaje pt o poveste

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: