Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Blestemul Castelului Salem

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 7:48 pm

:shock: M-ai surprins, Victor. Chiar m-ai surprins intr-un mod placut. Imi place si ma bucur ca folosesti descriere multa. In primul rand, felul in care asezi cuvintele in propozitii si fraze chiar iti provoaca imaginatia la crearea unor imagini potrivite descrierii. In al 2-lea rand, ai stofa de scriitor, iar unul dintre primele argumente care imi sustin ipoteza este faptul ca imbini armonios toate modurile de expunere si folosesti vorbire directa, cat si indircta. Cuvintele sunt toate la locul lor, nu faci greseli de exprimare si nu prea faci nici de ortografie/punctuatie (foarte rar se intampla sa comiti astfel de greseli, dar atunci cand o faci, sunt minore ). La capitolul "Imaginatie" ma lasi masca la fiecare parte postata si nu cred ca e nevoie sa spun mai multe aici. Se vede ca iti place sa citesti si, mai mult, ca iti place sa scrii. Tu si inca cativa membrii ai acestui forum ati putea face foarte multe cu imaginatia si modurile de scriere pe care le aveti. Va invidiez Razz Tot ce ramane de zis e :SN:
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 8:14 pm

:SN: :SD: :SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :S+: :SB: :SB: :SB: Nu am cuvinte.  :SB:  :SB:  :SB: 
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 9:18 pm

Lol ce repede ati murit,nici nu va-ti dat seama ce e cu voi Laughing)

 :SL: :SL: :SN: :SN: :SD: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 11:18 pm

Victor, ai surprins inca o data oamenii astia. Smile Tine-o tot asa. Imi place ca tu faci multa descriere. Si cum asezi cuvintele in enunturi. Esti priceput. Tu si inca cativa membri al forumului sunteti foarte talentati si aveti un talent de Eminescu. Razz Daca ati face o poveste impreuna AOLEU ! Ar avea muulte vizualizari si ati primi Oscarul. Si nu am vazut nicio greseala de ortografie sau de punctuatie. Respect acest lucru. Continua tot asa si cine stie ... poate ajungi in top. Stai putin, o sa ajungi in top cu o asemenea de poveste minunata. Ai multa imaginatie si esti foarte talentat. Nu imi vine sa cred cum puteti scrie niste povesti asa de minunate si de frumoase. Ma socati. :shock: SCRIITOR scrie pe tine Victor. Ok, te-am laudat pe tine , dar acum hai sa vedem ce face povestea. Smile 
Povestea: Atunci cand a disparut poarta afost un moment din ala asa de infricosator si ati ramas blocati acolo. Lui Andra ii era foarte frica, saraca de ea. Si atunci cand v-ati dus in casa si in fata holului a trecut o umbra, mi-a dat fiori. In timp ce citeam imi imagineam cum a sarit acel pitic pe tine iar tu te apareai. Cand erati la etajul 2, sub un pat, era cea mai infricosatoare parte cum ati murit. Cel mai infricosator final. :shock: 
Pune odata  :SN: ca murim pe noi ! Razz  :SN:  :SN:  :SN:  :SB:  :SB:  :SB:  :S+:  :SC: 
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 21, 2014 9:10 am

Stăteam şi ne gândeam ce trebuie să facem acum,apoi ne dăm seama că Lore lipseşte.
Anna:Hei,unde-i Lore?
Ale:Ultima dată era cu mine în cameră când m-a atacat Bulină prima dată.
Miha:Ai apucat să vezi ce a păţit?
Ale:Ştiu că intrase în perete trasă de ceva.
Eu:Nu e bine,trebuie să o scoatem de acolo.
Adry:De ce?
Eu:Ce-i care au luato sunt posedaţi de El.
Adry:Ce vor să-i facă?
Eu:Să o aducă de partea lor. Magie neagră.
*Între timp,Lore.. *
Lore:Unde mergem?
Lumi:Te scoatem din locul acesta.
Lore:Da,dar sunt destul de sigură că trebuia să mergem în partea opusă.
Any:Am spus că te scoatem,dar nu am spus unde.
Lore:Ce vrei să spui?
Dali:Pregăteşte-te să fi una de-a noastră.
Acestea o luară pe Lore şi începură să o ducă pe un drum întunecat printr-un perete. La capătul lui se vedea o uşă mare şi neagră plină de zgârieturi şi locuri unde părea a fi lovită,găuri adânci ceea ce duceau la ideea că uşa era groasă şi tot o dată şi indestructibilă.
Lore:Lăsaţi-mă în pace.
Dali:Ne pare rău,dar asta nu este posibil,iar puterile tale sunt inutile.
Lore:Ce.. ?
Any:Credeai că o să te lăsăm cu ele?
Lumi:Acum intră acolo.
Camera era înfiorătoare. De o culoare închisă de roşu cu pete negre si verzi înceţoşate,camera era plină de manechine arse pe care se afla câte un număr. Poze cu toţi membri casei erau acolo,parcă vânaţi doriţi a fi o pradă. Lore se uita în jur şi rămase încremenită când văzu corpurile lui Lumi,Any şi Dali pe 3 scaune,încătuşate. Se întreba pe cine a văzut ea atunci,şi îşi dădu seama de faptul că acelea erau doar nişte clone ieftine. Bulină intră pe uşa iar Lore se uită fix la el.
Lore:Ce ai de gând sa faci?
Bulină:Am de gând să vă prind pe toţi şi să va clonez puterile pentru păpuşile mele,apoi pentru mine,şi într-un final,pentru El.
Lore:De ce?
Bulină:Am fost aruncat într-o peşteră neagră 3000 de ani,iar acum,când în sfârşit am ieşit,vreau să-mi iau revanşă faţă de toţi,si veţi plăti.
Lore se ducea în spate în timp ce Bulină povestea. Puse mâna pe un băţ electric pe care îl luă în mână.
Lore:De ce nu ni te alături noua? Ne-ai fi de ajutor.
Bulină:Nu.. Graaaaajj.
Lore îi băgă băţul în stomac iar bulină leşină. Le luă pe Any,Dali şi Lumi şi fugi cât o ţineau picioarele. La un popas se întâlneşte cu noi şi ne spune de toate cele întâmplate. Ne trebuia un plan,unul bun.
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 21, 2014 10:27 am

OMG sunt geniala, adica tu esti genial Laughing Pfoai, cum se face ca ratez DOUA CAPITOLE din nou.
Mdeci primul a fost putin traumatizant. Adica totusi ati murit asa dintr-o data tu si Andra, ma asteptam la mai  mult sange, dar ii bine si asa.
Al doilea capitol ma pusasi pe mine in pericol Rolling on the floor) dar nu-i bai. I-am bagat cutitul in burta apoi m-am carat de acolo. Era ceva gen "Dai si fugi" Rolling on the floor)))
Mno eu is curioasa ce o sa se intample dupa ce scapam de EL O.O
Oricum Spor la scris si la idei :3
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 21, 2014 1:26 pm

victor o sa-ti scriu ceva mare si clar: NEXT SAU TE RUP IN DOUA
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 21, 2014 3:28 pm

Nu uita si de "!" Laughing
In rest e nemaipomenit de bine,foarte tare si mare noroc a avut Lore Laughing)
 :SL: :SL: :SN: :SD: :SB: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 21, 2014 3:45 pm

:SN: :SN: :SL: :SL: :SB: :SB: :S+: 
Sus In jos
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 21, 2014 5:24 pm

Nu am cuvinte sa descriu aceasta povrste . Incredibila , nemaipomenita , fantastica .. ? Mult mult prea putin . Nu ai nici o greseala :shock: nu se poate asa ceva ! Deci pur si simplu tu vei fi un scriitor cand vei fi adult . Prin modul cum transmiti emotia si cum , parca chiar ai trait acele intamplari .. te-as putea lauda toata ziua si nu cred ca aceste cuvinte nu le-ai mai auzit . Sincer , esti un real talent si ai un mare RESPECT de la mine .  :SB: 
Despre poveste , chiar nu cred ca mai trebuie spus ceva avand in vedere ca unul dintre viitorii scriitori ai secolului astuia a scris-o . Nu am nici un fel de comentariu la adresa acestei compunei doar sa pui :SN: , nu stiu cine ar fi in stare sa comenteze . :SB: inca odata .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 9 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Blestemul Castelului Salem
Sus 
Pagina 9 din 13
 Subiecte similare
-
» BLESTEMUL
» Blestemul ferecat
» Blestemul orb.
» Blestemul inzestratiilor
» Blestemul Nostru

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: