Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 16 Mar 2024 - 2:39 Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 25 Sept 2023 - 0:36 Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 26 Aug 2023 - 18:43 Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 25 Aug 2023 - 21:01 Scris de Remor

» Short Horror Stories
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 17 Aug 2023 - 22:08 Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 17 Aug 2023 - 22:05 Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 17 Aug 2023 - 22:03 Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 17 Aug 2023 - 21:59 Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 30 Iun 2023 - 21:35 Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 30 Iun 2023 - 21:33 Scris de Hanamura

» Cronicarul
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 30 Iun 2023 - 21:31 Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 29 Iun 2023 - 17:02 Scris de Hanamura

» Deuces
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeMier 31 Mai 2023 - 16:22 Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeMier 5 Apr 2023 - 13:09 Scris de Remor

» Måneskin
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 27 Noi 2022 - 17:40 Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 6 Oct 2022 - 0:38 Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 11 Aug 2022 - 21:45 Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 20 Dec 2021 - 21:21 Scris de Remor

» Teddy Bear
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeMar 3 Aug 2021 - 22:10 Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 3 Iun 2021 - 15:55 Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Blestemul Castelului Salem

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 9:27

Neextt Laughing Razz
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 10:21

Rolling on the floor)) ok, asta a fost un inceput pentru o comedie de groaza. Genial capitol :3 neeext Laughing
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 11:23

Au dat aia de dracu' Laughing) Chiar o sa scape de demoni?Si oare ce fel de demoni sunt acolo???
 :SL: :SL: :SN: 
Sus In jos
♥NaDiA♥
Avansat
Avansat
♥NaDiA♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Undeva langa tine! :))

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 12:42

Hai mai repede cu nextu-ul. Nu mai scapam vi de acolo!
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 12:45

next ma ca tot am electricitate
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 18:46

Victor , ma suprinzi cu talentul tau aspura acestei povesti ~Chiar daca este doar a doua parte Smile ~ . Pune te rog next cat mai repede , si mai descrie te rog acei demoni , Papusarul si cine va mai veni Laughing ( O blonda daca se poate ) :lol!: :SN: 
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 19:34

Cosmin:Nu crezi că mergem cam repede?
Nadia:Adică?
Cosmin:Păi acţiunea merge cam repede. Poate ca nu-s chiar aşa răi.
Nadia:Tu vrei să-mi spui că te-ai speriat degeaba de creaturile alea?
Cosmin:Păi ştii tu,nu erau chiar creaturi alea..
Nadia:Ce-ai spus?
Cosmin:Păi de fapt erau doar nişte statui.
Nadia:Îţi baţi joc de mine?
Cosmin:Păi nu..
Nadia:Atunci hai jos. Şi lasă comedia,deja ai făcut prea mult haz de necaz.
Cosmin:Poate vrei să înveţi să zbori fără mătură.
Nadia:Hai hai.
Lăsând gluma deoparte,cei doi vor să afle adevărul despre acel loc sinistru,ce nu ştiau ei era că în castel s-a aflat de ei şi aveau să fie primiţi cum se cuvine.
Eu:Sper că aţi văzut toţi că avem iar musafiri. Încă două marionete la colecţia mea. Perfect.
Andra:Nu crezi că ar trebui să o laşi mai uşor?
Eu:Ha. Poate glumeşti,mă cunoşti destul de bine.
Andra:Doar pentru că El spune că trebuie să manipulezi lumea nu trebuie să o faci.
Alex:Andra are dreptate. Am stat prea mult sub dominaţia Lui.
Eu:Oricând l-aş putea manipula şi pe El.
Lore:Crede-mă,n-ai nici o şansă. Dacă erai aşa breaz până acum o făceai.
Eu:Nu cred că ştii ce vorbeşti Lore. Mai bine ai tăcea.
Lore:Că de nu? Mă bagi şi pe mine în colecţia ta?
Eu încep să o manipulez pe Lore dar aceasta reuşeşte să scape şi se transformă în forma ei animală. Aruncă spre mine un pumn de foc şi începe un război total. Eu ripostez şi încerc să înţeleg pentru ce acest război. Aruncând cu o sferă de foc mai luminoasă decât toate pe care le-am văzut, manipulez sfera,cu greu,şi o întorc in faţa ei. Adry,Miha,Ale si Anna mi-au oprit sfera şi au început să ne ţină un fel de predică.
Adry:E a cincea oară când vă luaţi la bătaie.
Anna:Nu vă puteţi calma o dată?
Miha:Sau va trebui să intervenim noi mereu?
Ale:Să vă oprim prostia?
Eu:Nostim. Ce-i patru cavaleri ai binelui,din nou în acţiune. Mă faceţi să râd.
Alex:Niciodată n-ai avut o atitudine prea bună. N-ai ajutat pe nimeni,şi mereu eşti arţăgos.
Eu:Dacă nu-ţi place du-te la familia ta. Ah. Scuze,a ars.
Miha:Nu poţi să laşi o dată răutatea asta?
Eu:Din păcate,nu..
Anna: Te-ai putea maturiza.
Eu:Treceţi prin ce am trecut eu şi spuneţi-mi daca puteţi.
Ale:Ştie cineva ce are?
Adry:Nimeni nu ştie. Băiatul ăsta rămâne un mister.
Andra:Voi afla eu. Dintre toţi,cu mine discută cel mai mult.
Acţiunea continuă afară unde Cosmin şi Nadia sunt atacaţi de acei grifoni. Încearcă să riposteze dar aceştia sunt prea puternici. Eu,manipulez grifonii şi îi pun să se distrugă între ei.
Andra:Te-am văzut!
Eu:Ce?
Andra:Am văzut ce ai făcut. I-ai salvat,
Eu:Au avut noroc.
Andra:Ba da,ştiu.
Eu:Nu ştii nimic,acum lasă-mă în pace.
Sus In jos
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 19:46

neeext Very Happy Razz
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 19:56

Te-am prins asupra faptei , nu ai cum sa negi . Nu ti-e rusine ? Nu ti-e rusine sa fii bun ? Un demon , sa ajute alte creaturi ?
Glumeam Victor Razz Te rog sa pui next cat de repede poti . Imi place asa de mult povestea asta ! Ai un talent la descriere Very Happy
PS : Papusarul .. cum arata ? ^.^
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 15 Mar 2014 - 20:17

Măi, măi Victor. Ești cam arțăgos dar în realitate ne-ai salvat. Razz Pune mai repede  :SN: ! Kiss :SL:  :SL:  :SL:  :SB:  :SB:  :SB:  :S+:  :S+:  :S+: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul Castelului Salem   Blestemul Castelului Salem - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Blestemul Castelului Salem
Sus 
Pagina 3 din 13
 Subiecte similare
-
» BLESTEMUL
» Blestemul ferecat
» Blestemul orb.
» Blestemul Nostru
» Blestemul inzestratiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: