Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Colecţionarul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 26, 2014 3:05 pm

:SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SN: :SD: :SD: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 26, 2014 10:09 pm

Capitolul 2 continua acum!!!!
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 7:01 pm

Colecţionarul
Capitolul 2: Descoperirea blestemului
Chris si Lisa erau înspăimântaţi. Au început să fugă dar cu cât fugeau mai mult cu atât se apropiau mai mult de locul unde Jessica si Robbie s-au prăbuşit cu maşina în prăpastie. Aproape de acel loc,se aud strigăte de ajutor iar Chris îşi dă imediat seama că e vocea soţiei sale.
- Jessica,Jessica!
- Ajutor!
- Jessica,unde eşti?
- Chris,jos,în prăpastie.
- Vin acum,Robbie e bine?
- Are piciorul rupt.
- Lisa,haide.
- Tată,vrei să coborâm acolo jos? Dar sunt 30 de metri,un pas greşit şi am căzut in gol.
- Riscăm Lisa,trebuie să ne salvăm familia şi trebuie să scăpăm de ceea ce sa abătut asupra noastră.
- Dar nici măcar nu ştim ce se întâmplă cu noi.
- O să aflăm,şi o să câştigăm,dar până atunci trebuie să-ţi salvăm fratele şi mama şi asta cât mai curând.
- Ok tată..
Coborând încet,Lisa nu mai avea mult şi ajungea jos dar ceva a traso de jachetă şi căzu în gol.
- Lisaa! Jessica,Lisa e bine?
- Nu pot ajunge la ea.
Chris se hotărăşte să sară pentru a ajunge mai repede la fiica lui. Îşi dă drumul,cu noroc sau nu,ajunge în siguranţă jos dar Lisa era leşinată şi nu mai dădea niciun semn cum că ar fii mai bine aşa că Chris o luă în spate şi plecă pe urmele soţiei sale.
- Jessica,eşti bine?
- Nu tocmai. Robbie doarme. Ia-l şi mergi înainte dar ajută-mă să mă ridic.
Mergând înainte,Jessica vede ceva printre crengi.
- Chris,o cabană,ne putem adăpostii acolo o vreme.
- Ok,avem nevoie de odihnă,la fel şi copiii.
- Vreau să aflăm ce se întâmpla Chris,vreau iar o viaţă normală.
- O vei avea,îţi promit asta!

*Capitolul 2 continuă*
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 7:07 pm

:SN: :SN: :SN:  Haide Victor Very Happy Razz  :SN: :SL: :SL: :SB: :SC: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:07 pm

Baga next
Sus In jos
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 19/11/2013
Varsta : 24
Localizare : Oriunde o_O

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:16 pm

Pune nextt e prea taree
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mar 03, 2014 8:30 am

                         Colecţionarul
Capitolul 2: Descoperirea blestemului
Cabana era spaţioasă dar se vedea că era şi părăsită de câţiva ani buni. O bucătărie unde mâncarea era aruncată pe jos si lăsată pe masă,parcă cine a locuit aici a fugit de graba. Sufrageria era încăpătoare,cu o canapea destul de mare pentru a dormi cineva in ea. Etajul însă era unul parcă desprins din filmele horror. Pereţii erau acoperiţi cu o substanţă roşie,un lichid asemănător cu sângele. Fiecare cameră era distrusă iar acel lichid roşu se împrăştia în toate. Ajunşi în baie,3 cadavre stăteau unul peste altul în cadă,cine ştie de cât timp. Cabana începe să devină un loc straniu unde nu ţi-ai dori să vii. Noi am făcut turul casei,însa nu şi familia Jhonson. Chris este cel ce inspectează cabana,iar la vederea băii rămâne mut. Vroia să plece din cabană dar nu avea alt loc în care să se ducă şi să-şi apere familia. În timp ce copiii dormeau jos,acesta se hotărăşte să mute cadavrele şi să scape de ele. Jessica era afară pe un balansoar,aproape că începea să plângă. Chris o vede şi o întreabă:
-De ce plângi din nou?
-Dacă nu o să scăpăm cu viaţă? Ştii toate legendele despre casa aia? Îmi este teamă,foarte teamă..
-Sunt aici,copiii sunt cu noi,şi daca vom rămâne o familie,aşa o să şi ieşim din necazul ăsta. Crede-mă.
O îmbrăţişare şi un sărut calmează lucrurile însă Robbie începe să strige:
- Tatăă,tatăăă,am găsit ceva,vino repede.
- Ce-ai găsit Robbie?
- Uitee,o poartă în pământ.
Chris se uită îndelungat la Jessica şi coboară jos pentru a vedea ce se ascunde în pivniţă.
- Mă duc să văd ce se află jos.
- Ai grijă tată!
- O să am Lisa.
Chris se plimbă printr-un tunel continuu,iar la capătul acestuia ajunge  la o uşă. Căutând în jur un topor cu care să spargă uşa,aceasta fiind încuiată,el găseşte un extinctor cu care este hotărât să dărâme uşa. După câteva lovituri zdravene uşa cade iar în interior,era ca o cameră pentru experimente pe oameni,ca o camera pentru ritualuri demonice. Pe masă se afla un jurnal, „Jurnalul de dincolo de moarte” . Chris îşi spuse în gând *oare în ce necaz am intrat.. *
Acesta revine sus şi începe a povesti despre tot ce se afla acolo jos.
- Un lucru e cel mai important. Am găsit un jurnal,un jurnal ce ne poate ajuta să închidem şi să deschidem porţi. Acest jurnal este arma cu care noi o să învingem. Pregătiţi-vă,începe războiul
*Capitolul 3 începe: Înfruntarea demonilor*
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mar 03, 2014 9:05 am

Next
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 05, 2014 9:34 am

Colecţionarul
Capitolul 3: Înfruntarea demonilor
Jurnalul era singura armă cu care puteau înfrânge sufletul lui Morgan Freeman sau.. al lui Alex. Pe ultima pagină a jurnalului se afla o cheiţă mică,prea mică pentru a deschide vreo uşă. Chris se gândi cum poate folosi jurnalul dar negăsind nici un răspuns acesta începu să citească tot. Ceasul bate de ora 00:00 iar Chris sare din pat şi se duce la Jessica.
- Jessica,Jessica!
- Da?
- Scoală-te!
- De ce?
- Trebuie să mă ajuţi să găsesc un cufăr în pivniţă,şi asta repede.
- La ce..
- Lasă întrebările si ajută-mă
- Bine.
*Cartea era în camera de sus deschisă la pagina 66 paragraful 6*
„Nu poţi învinge demonii pur şi simplu,ai nevoie de o armă. Jurnalul este doar o poartă către cele două lumi,daca ştii cum să îl foloseşti vei închide orice demon înapoi în lumea lui,daca nu,vei elibera spiritele tuturor morţilor din propria familie,pe scurt,vei fii blestemat. În spatele jurnalului se află o cheie. Aceea cheie deschide un cufăr în care se află o cruce făcuta din argint şi ascuţită la ambele capete. Trebuie să bagi unul din capete în inima demonului pentru a-l învinge,dar nu pentru mult timp. Pentru a face asta,trebuie însă să sacrifici un suflet din propria familie. Numele meu este Morgan Freeman, si mi-am sacrificat fiul pentru a trăi o viaţă liniştită.”
*Mă întreb oare dacă Chris ştie că Lisa a citit toată pagina în care singura soluţie este sacrificarea.*
- Robbie,Robbie (şopti Lisa)
- Da Lisa?
- Trebuie să plecăm,acum!
- De ce?
- Trebuie să ajungem acasă. Am asta. (Lisa îi arătă fratelui său cufărul şi cheia)
- Mama şi tata?
-O să vină şi ei după noi,grăbeşte-te!
*Chris tocmai îşi dădu seama de ce se întâmplase,şi fugii repede sus unde Jessica citea si ea din jurnal,de asemenea.*
- Vroiai să-l sacrifici pe Robbie?
~Capitolul 3 continuă~
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 05, 2014 12:33 pm

Capitolul 3 continua acum!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Colecţionarul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Colecţionarul
Sus 
Pagina 2 din 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: