Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Colecţionarul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Victor
Veteran
Veteran

Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 20
Localizare : Pitesti

Colecţionarul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:44 am

Colecţionarul
Capitolul 3: Înfruntarea demonilor
- Vroiai să-l sacrifici pe Robbie?
- Am vrut să o fac pentru binele nostru.
- Binele nostru?Ne ajutai prea mult daca îţi omorai propriul băiat?
- Dar era singura cale.
- Prefer să fiu posedată decât să-mi pierd copii. Cum ai putut doar să te gândeşti la aşa ceva?
*Chris se enervă*
- Am vrut să o fac pentru tine şi pentru familia asta,am vrut să vă ajut,am stat nedormit nopţi în şir,am intrat în cabana asta infectă şi când am găsit o soluţie să vă scap de demonul asta îmi reproşezi totul?
- Răspunde-mi la o întrebare: Ţi-ai fii omorât băiatul? L-ai fii omorât pe Robbie?
*Chris începu să plângă*
- Nu,nu ştiu c..
*Chris se opri brusc*
- Chris? Chris,ai păţit ceva?
- Cucu Bau,Chris nu-i aici.
- Chris,vei să faci o glumă proastă?
- Cucu Bau,Chris nu-i aici
- Cine eşti?’
- Aveai doar 6 ani Jessica. Mai ştii acel bărbat cu care vorbeai în fiecare zi şi cu care te jucai de dimineaţa până seara?
Jessica a început să fugă urmărită de Chris sau.. de cine era aceea persoană care îl poseda.
*Aproape de casa familiei,Lisa si Robbie căutau în jurul grădinii cheia de la casă*
Robbie alerga din stânga în dreapta până se împiedică de o piatră.
- Robbie,ai păţit ceva?
- Nu Lisa,m-am împiedicat de piatra asta mică
Lisa se uită mai atentă şi încercă să scoată piatra din pământ însă fără succes.
- Robbie,adu-mi lopata.
- Ok.
Lisa începu să sape în pământ şi găsi ceva incredibil. Piatra de care se împiedicase Robbie nu era o simplă piatra mică şi inofensivă,era o piatră..
*Capitolul 3 continuă*
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:57 am

Mext
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Mar 07, 2014 10:13 am

Colecţionarul
Capitolul 3: Înfruntarea demonilor
Săpând,Lisa nu găsi orice fel de piatră,era o piatră funerară îngropată atent în pământ. Robbie,trimis de Lisa,luă furtunul cu apă şi începu să ude piatra:
„În amintirea scumpului nostru tată şi soţ,Chris Jhonson 1974-2014”
Lisa a încremenit când a citit ce scria pe acel mormânt. Îl luă pe Robbie de mână şi începură a fugii înainte dar au fost opriţi de către.. Chris.
- Unde credeţi că vă duceţi?
- Cin.. cine eşti t-tu? (Spuse Lisa tremurând)
- Sunt Chris. Nu mă recunoaşteţi?
- Tu nu eşti tata.
- Ba sunt,nu mă vedeţi,aici?Veniţi la mine!
Chris încercă să pună mâna pe Lisa dar aceasta ripostă  şi fugii împreuna cu Robbie în casă. Intraţi,închiseră uşa dar aşa zisul Chris luă un topor din curte şi rupse uşa din balamale.
- Hai la tata copii.
- Robbie,fugi şi ascunde-te,ai înţeles?Să nu ieşi din cameră! (Şopti Lisa)
- Bine Lisa.
Lisa se duse la Chris şi începură a vorbi:
- Cine eşti?
- Nu vezi că sunt tatăl tău? (spunând acesta râzând)
- Am citit mormântul din spatele casei. Tata nu mai e
*Brusc,Chris nu mai zâmbi aşa de tare*
- Vezi tu Lisa. Între viaţă şi moarte e o poartă. O poarte pe care o treci sau nu. Eu am ales să nu trec de poarta aceea pentru că am simţit că am lăsat ceva neterminat aici. Mulţi ştiu toate legendele acestei case,multă lume ştie toate persoanele care au locuit aici. MINCIUNI. Am încercat mult timp să mă fac cunoscut aici,iar în fiecare noaptea omoram câte o familie care locuia în casa aceasta. Am înnebunit,vroiam atenţie şi încă o vreau. Toţi spun că,am murit,dar.. nimeni nu ştie că eu mă aflu printre ei,chiar şi aşa ca un demon,şi un lucru am lăsat neterminat aici. Am vrut să ucid,mă simţeam bine când o făceam,iar acum,când am descoperit cum o pot face,familia ta îmi stă în cale. Gândeşte-te că mama ta,încă nu a sosit,unde crezi că se afla?
- Ce eşti tu?
- Eu? Sunt Morgan Freeman. Dar nu sunt aici să te omor pe tine,sau pe părinţii tăi,sunt aici să-ţi transmit mesajul acesta. Nu eu,nu băiatul meu vă terorizează. Caută istoria casei şi vei vedea adevărul..
*Chris dispăru iar o linişte profundă apăru*
Lisa ştia ce trebuie să facă. Demonul trebuie învins.
~~Capitolul 4 începe: Secretele demonului!~~
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Mar 07, 2014 3:36 pm

Next
Sus In jos
BiancaWolf
Veteran
Veteran
BiancaWolf

Data de inscriere : 28/12/2013
Varsta : 23
Localizare : In iad.. Vrei sa vii? :>

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Mar 09, 2014 7:20 pm

BAGA NAIBII NEXTULL!,
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Mar 10, 2014 10:33 am

Colecţionarul
Capitolul 4: Misterele demonului~~
Lisa a citit toate cărţile posibile însă în niciuna nu se vorbea despre altcineva în afară de Morgan Freeman. Nu ştia ce să mai facă sau unde să mai caute până când îşi aduse aminte de jurnal. A plecat repede acasă pentru a lua jurnalul.
*După 15 minute*
Ajunsă acasă începe a căuta paginile în jurnal cu speranţa că va da de cele bune însă Robbie vine la ea şi îi spune:
- Lisa,am găsit ceva în pod.
- Ce-ai găsit?
- Un pergament.
- Hai repede şi arată-mi tot.
- Uite,în spatele tabloului era harta asta,dar când am întors-o am găsit asta:
„Ziua 34: În încercarea de a-l trata pe Jeimy am eşuat,acesta a încercat să-mi ucidă familia dar eu l-am oprit. Încerc în continuare să îl tratez. Momentan e liniştit. Doarme,şi nu cred că se va mai scula. Soţia mi-a mulţumit pentru ajutor,însa am omorâto şi pe ea. De ce? Îmi place. Sângele acela roşu,moartea,moartea e peste tot. Ne veghează. Vreau să devin un demon. Băiatul meu este mort. L-am spânzurat şi i-am băut sângele. A fost bun,am devenit mai tânăr. Nenumărate ritualuri au fost degeaba,nu am reuşit să fiu urmărit. De ce? De ce nu mă vor demonii? Voi lăsa un blestem şi o hartă în urma mea. Cineva poate că va reuşi să facă ce nu am reuşit eu,sau să oprească ceea ce am eliberat. Vreau să omor mai mult si mai mult.. „
-Robbie,ce e pe faţa scrisorii?
-Un desen.
-Arată-mi desenul.
-Nu.
-De ce?
-Alex spune că nu trebuie să mai afli nimic?
-Alex s-a întors?
-Nu. Alex a fost mereu aici.
-Robbie,ce se petrece?
-Trebuie să mori aşa cum a murit Alex.
-Cum?
-Arsă.
Lisa începu să fugă dar parca Robbie sau Alex,cu un singur pas făcea jumătate din paşii Lisei. Întrebarea Lisei.
„Unde eşti mami?”
~~Capitolul 4 continuă~~
Sus In jos
Alex.
Moderator
Moderator
Alex.

Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 21
Localizare : Brasov

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mar 11, 2014 9:58 am

Ti-am zis,nu asa des ca nu reusesc sa le citesc Rolling on the floor)
 :SL: :SD: :SN: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 22, 2014 3:01 pm

Next
Sus In jos
MdtMadutz
Membru
Membru
MdtMadutz

Data de inscriere : 26/03/2014
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mar 26, 2014 9:17 pm

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: 
Sus In jos
MdtMadutz
Membru
Membru
MdtMadutz

Data de inscriere : 26/03/2014
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mar 26, 2014 9:18 pm

Frate povestea asta este geniala<3 :SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SN: :SN: 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Colecţionarul   Colecţionarul - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos

Colecţionarul
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: