Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Secretul lui

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
♥NaDiA♥
Avansat
Avansat
♥NaDiA♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Undeva langa tine! :))

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 05, 2014 11:54 am

Capitolul II: Secretul



A doua zi m-am trezit de dimineata.Era o zi atat de frumoasa afara, razele soarelui straluceau atat de tare.Am mers in camera tatei sa vad daca este. In timp ce mergeam pe hol ma simteam urmarita, m-am intors sa vad cine este dar nu era nimic. Cand am ajuns in camera tatei acesta dormea, cred ca a ajuns tarziu aseara pentru ca nu îi sta in fire sa doarma la ora asta.
L-am sarutat pe frunte si am plecat la scoala.
Cand am ajuns la scoala m-am asezat in banca si am vazut ca Ray inca nu venise.,,Oare de ce nu a venit?", imi spuneam eu in gand.
Am trecut cu greu de ziua asta obositoare, nu ma puteam concentra la ceea ce ne preda profesorul, ma tot gandeam la Ray. Oare de ce ma gandesc atat de des la el? Oare m-am indragostit? Nu,nu se poate asa ceva abia il cunosc de o zi! Nu poti sa te indragostesti atat de repede de cineva! Sau...poti? Offf, Doamne, nici nu mai stiu ce spun!
In drum spre casa l-am vazut pe Ray la spital, statea de vorba cu un medic. Oare o fi bolnav si de aceea nu a venit la scoala? M-am dus si am vorbit cu el:
Eu: Buna, ce faci? De ce nu ai venit azi la scoala?
Ray: Nu am putut veni.
Eu:Te simti rau am vazut ca ai fost la spital?
Ray:Nu... Offf, iese soarele din nori! Trebuie sa plec!
Eu:Dar...stai!
,,Iese soarele din nori!",îi e frica de soare? Baiatul asta ascunde ceva.
Cand am ajuns acasa am intrat pe internet si am gasit un articol despre ,,Cei reci", acolo scria:
,,Cei reci au pielea foarte palida,ochii lor sunt negri dar culoarea lor se schimba in rosu stacojiu cand le este foame.Ei se hranesc cu sange,sunt un fel de vampiri care sau dezvoltat in timp pentru a supravietui.Lor nu le e frica de usturoi sau de soare. E adevarat ca soarele îi sperie,dar nu pentru ca îi arde cum se intampla cu vampirii originali, ci pentru ca la soare pielea lor straluceste si le e frica deoarece oameni iar putea descoperi..."
Hmm ... ,,cei reci"? Oare asta e secretul lui? Nu Jessy! Nu te mai gandi la prosti! E doar un articol, ce ridicola poti fi!
Tata: Jessy! Vino la masa!
Eu: Vin acum tata!
Maine trebuie sa vorbesc cu Ray trebuie sa aflu mai multe despre el.
A doua zi venise si Ray la scoala, vroiam sa vorbesc cu el dar se sunase si profu' intrase la ora.
In pauza l-am vazut pe Ray fugind spre padure. M-am dus si eu dupa el.
,,Oh, frate! Creanga afurisita! Ce e in neregula cu baiatul asta?" Asa tot vorbeam eu prin padure pana cand am ajuns la un izvor, era asa de frumos, copaci erau atat de inalti acoperiti de un muschi verde si aerul, avea un miros atat de proaspat.
Eu: Wow... ce frumos!am exclamat eu.
Vocea: E frumos, nu-i asa?
Eu: Daaa..dar stai... cine esti tu?
Vocea:Jessica Dawson, stiai ca curiozitate te poate ucide?
Eu:Cine esti?
Atunci cineva iesi din umbra si facu un pas in fata. Puteam sa îi vad clar chipul, era el! Era Ray! Dar era ceva schimbat la el,pielea sa stralucea in lumina soarelui.
Eu: Ce esti tu?
Ray: Eu sunt...



Daca vreti sa aflati ce este Ray,trebuie doar sa spuneti ,,Next"
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 05, 2014 12:33 pm

next :arrow:  :arrow:
Sus In jos
TheRipper <3
Membru
Membru
TheRipper <3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 4
Data de inscriere : 05/02/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau *',...,'*

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 05, 2014 2:10 pm

:SN:   :SN:   :SN:   :SN: 
Chiar imi place :3
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 05, 2014 5:25 pm

Super povestea! Ai un big :SL:  si un  :SB:  de la mine +  :S+: .
Sus In jos
♥NaDiA♥
Avansat
Avansat
♥NaDiA♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Undeva langa tine! :))

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 05, 2014 5:30 pm

Continuarea



Ray: Eu sunt...sunt un vampir! O fiinta paranormala, un monstru insetat de sange!
Eu:Ray...Nu esti un monstru...
Pentru o secunda Ray a disparut. Imi era frica putea fi oriunde,daca imi va bea sangele? Deodata el aparu in spatele meu, îi simteam rasuflarea,era atat de rece. Inima mea batea din ce in ce mai tare, simteam ca e gata sa explodeze, nu puteam rupe tacerea ceva ma oprea sa graiesc, el imi sopti in ureche:
Ray:Nu îti e frica de mine? Nu iti e teama ca te voi ucide cu sange rece?
Am inghitit in sec, mi-am luat inima in dinti am prins curaj si am spus hotarata:
Eu: Nu!
Ray: De ce? Nimeni nu ma va opri!
Eu: Stiu ca nu ai face-o!
Venise in fata mea, se uita fix in ochi mei,a inceput sa se apropie din ce in ce mai mult, ma luase in brate. Am incercat sa îmi pastrez calmul, el ma strangea atat de tare,acel sentiment de frica disparuse. Ma simteam in siguranta in bratele sale,ma uitam atenta la el,era asa de chipes , ochi negri, parul saten si un corp bine facut.
A început sa slăbească strânsoarea în care ma ţinea,si ma sarutat!
Eu: De ce ai facut asta?
Ray: Asa am simtit ca trebuie sa fac, vroiam sa vad ca nu îţi e frica de mine.
Eu:Wow, ma sărutat un vampir!
Ray:Jessy,te rog sa nu dezvalui la nimeni secretul meu.
Eu: Îti promit!
Ray:Cred ca ar trebui sa plecam.
Da: Ai dreptate.
Ma condus pana acasa dupa aceea a plecat. Ma tot gandeam la acel sarut. Acum nu mai am nici o indoiala il iubesc! Dar cum sa iubesc un vampir?! Aceste ganduri m-au framantat pana seara. Tata venise la mine in camera vroia sa vorbim.
Tata: Jessy trebuie sa vorbim.
Eu:Ok tata,spune-mi!
Tata: Ieri m-am despartit de Laura, nu o sa-ti mai spun motivul pentru ca cred ca ţi-l imaginezi. Vreau sa te rog sa ma ierti pentru ca te-am cam neglijat in tot acest timp si as vrea sa ma revansez fata de tine.
Eu: Si cum vrei sa te revansezi?
Tata: Te voi scoate in oras la cina. Asa ca pregateste-te la 20:00 plecam.
Eu:Bine tata, te iubesc!
Tata:Si eu scumpo!
Tata a plecat si eu m-am dus repede sa ma pregatesc, m-am machiat , m- am coafat si mi-am pus cea mai frumoasa rochie pe care o aveam,eram pregatita.Coboram scarile si tata ma astepta la capatul lor. Ma simteam ca o printesa!
Tata: Esti frumoasa draga mea!
Eu:Mersi tata.
Deodata telefonul tatei incepe sa sune, am un presentiment rau.Tata a vorbit 5 minute si mi-a spus:
Tata: Trebuie sa plec sectie, a aparut o urgenta,nu cred ca voi dormi acasa. Imi pare rau draga ,promit ca ma voi revansa!
Eu: Laso balta. Pa!
Tata:Pa!
Am fugit suparata in camera mea, imi aminteam de toate momentele frumoase petrecute cu tata, de cand a murit mama tata s-a schimbat foarte mult.Printre suspinele mele aud batai in geam, ma duc sa vad cine e si am ramas surprinsa era...


Sper ca va placut!. Astept pareri si un ,,+" la reputatie daca vreti.
Sus In jos
♥NaDiA♥
Avansat
Avansat
♥NaDiA♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Undeva langa tine! :))

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 14, 2014 6:09 pm

Vad ca nimeni nu-mi citeste povestea ,asa ca nu mai are rost sa pun next.
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 25, 2014 12:09 am

:SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:
Sus In jos
Myrru
Incepator
Incepator
Myrru

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 47
Data de inscriere : 22/08/2013

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 25, 2014 9:16 am

SEAMANA CU TWILIGHT DAR TOT E MISTO
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 25, 2014 9:48 am

daca are NEXT pune-l
Sus In jos
♥NaDiA♥
Avansat
Avansat
♥NaDiA♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Undeva langa tine! :))

Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 25, 2014 11:08 am

Imi pare rau dar nu o sa mai continui aceasta poveste!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Secretul lui - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Secretul lui   Secretul lui - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Secretul lui
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» °SECRETUL°
» Secretul familiei
» Secretul vampirilor este...
» Secretul (noua versiune)
» Secretul scolii 2 - Moartea continua

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: