Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Legenda, pare a fi adevarata.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
cyana
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 13/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Tm.

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 3:13 pm

🤡 Buna, sunt nouA pe acest site, am 14 ani si puteti sa-mi spuneti Cyana(porecla mea)
Totul a inceput intr-o zii cand bunica mea mi-a povestit ca in sala de sport, sunt doua spirite, ale lui Gabriel si Bianca. In ''legeda'' se face-a ca Bianca si Gabriel erau doi intragostiti care erau cei mai sportivi elevi din scoala lor, si o data , sa intamplat o tragedie foarte mare Bianca a fost lovita cu o sulita (care nu se stie cum, a fost aruncata de afara) care i-a strapuns pieptul. Dupa ce Gabriel a aflat, si-a pus capat zilelor(fiindca o iubea prea mult sa traiasca fara ea).Si asa au ramas blocati pe vechi in sala de sport,facand rau celor care vor sa-i gaseasca....
Eu auzind acestea de la bunica mea, (tipic mie) na-m crezut. Le-am povestit colegiilor mei, si ne-am decis sa mergem sa vedem, '' Ca doar ce se poate-ntampla?'',ne-am deci ca la ora 18:00, sa ne intalnim acolo cu toti (eu, Alexandra, Raul, Alin, Simona, si Marius(Cei mai buni prieteni) ), sa facut si ora 18.00, am ajuns cu toti, deja se cam intunecase afara (fiindca era iarna), si am sarit pe geam pentru ca usa de la sala era incuiata, eu am spus serioasa:
-Eu, Raul si Simona mergem in pod, restu cautati ceva, orice, in vestiar, Am ajuns in pod acolo erau panze de paianjeni,praf (ceva normal), pana cand am auzit ceva de jos(un stigat),am fugit repede jos si cand am ajuns jos am vazut... am vazut-o pe Alexandra cum era toate dee sange pe fata, si sa ridicat si a spus:
-De ce va-ti bagat in povestea asta? Mhahaha. Acum veti avea de suferit.!!
 :affraid: :affraid: Si a aruncat o sulita spre mine, dar cand sa-mi stapunga capul, atunci timpul si tot din jur se oprise brusc , sulita era indreptata spre mine, si dintr-o data aud o voce:
-Cyana! Cyana!, esti bine?
Eu eram cazuta pe podea la bunica, (lesinasem), i-am spus bunicii:
-Ce,ce, ce sa-ntamplat?
-Ai lesinat, ti-am spus ''legenda'' acea si mai prins de mana, parca erai in Transa, acum esti bine?
- Da, Bunic-o sunt destul de bine.
Am plecat in camera si ma gandeam:
Oare ce a fost aia? Ce sa-ntamplat? A fost un semn? Pan' la urma am reusit sa adorm.
A doua zi ....




Sper ca va placut partea aceasta. Am sa pun NEXT la cateva pareri.
Sus In jos
Razvan Popa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Razvan Popa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 323
Data de inscriere : 21/11/2013
Varsta : 22
Localizare : Calafat

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 3:31 pm

Bun venit pe forum.Este foarte buna povestea.Vreau sa bagi  :SN:  imediat!Ai auzit?!...am glumit.Dar tot vreau sa bagi  :SN: :SL: :SB: :S+: 
Sus In jos
† Neon LIGHT †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Neon LIGHT †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 437
Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe pamant

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 5:41 pm

Frumos.astept next-ul
Sus In jos
cyana
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 13/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Tm.

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 6:11 pm

A doua zi iam povestit Elenei sora mea ce am vazut( ea e mai mare decat mine) si a spus:
-Tu chiar vorbesti serios?
-Foarte Serios!
-Ok. Daca vrei mergem si verificam, dar a sa iau si doua icoane.
-Dar cand mergem?
-Pai chiar acum!
Era ora 13:20, am mers cu soramea in sala, Ciudat a fost caci cand am pus mana pe cleanta la sala sa deschid usa am vazut-o pe Elena ... era... desfigurata pe toata fata, si apoi im spune Elena:
- Ce, ce sa intamplat? Ai intrat in Transa...
-Te-am, te-am, te-am vazut desfigurata si erai in vestiar!
-Bine, nu stiu ce vezi tu dar eu nu prea cred.
In gandul meu (in timp ce mergeam spre vestiar): Dar de ce era Elena in vestiar? Acolo am vazut-o si pe Alexandra.
Ceva foarte suspicios se intampla cu acel vestiar, cand am ajuns in fata usi, pe usa era scris: Poftiti! Intrare catre infern!
I-am spus Elenei daca vede ce e scris dar Elena nu mai era langa mine si usa de la vestiar era deschisa(acum nu mai este nici o viziune), acolo in vestiar nu era nimic ciudat, drept mai era o usa (de la baie probabil) am incercat sa o deschid dar nu mergea, atunci sa auzit un ras (malefic):
-Mhahahahaha! Ti-am dat destule indiici , incat sa nu te amesteci in poveste, dar acum vei imfrunta puterea noastra mhaha!
-Unde sora mea? Ce ia-ti facut?
Atunci se facu Bezna dintr-o data, si ceva umed si foarte rece ma tragea de mana in sus, aproape ca mi-a rupto dar am tras cu toata puterea si atunci am cazut jos (ma ridicat putin) cand sau aprins becurile in vestiar sus pe tavan era... era Elene (dar inca in viata), atunci ea mi-a spus:
-Dute, pleaca de aici! Totul va fii bine.
-Nu! nu plec de aici fara tine!
-Am spus sa pleci!
Atunci am luat-o la fuga spre iesire ,dar cand sa ies mam uitat in spate era O creatura verde si batrana, foarte batrana care mi-a spus:
-Eu sunt Bianca! Sti ca te voi omor?
Si am inceput sa fug dar degeaba ma prins si ma taiat cu un cutit pe fata si cand sa-mi bage cutitu in gat... Elena i-a dat cu o lopata in cap si Bianca a disparut. Ia-m spus Elenei:
-Esti o eroina, multumesc ca mai salvat!
-Da ma rog du-te acasa
-Pai tu nu vii?
-Bai fata ma lasi in pace du-te acasa!
Ceva ciudat s-a intamplat cu Elena, ca nu mi-a vorbit nici o data asa am plecat spre casa si cand am ajuns acasa mama....
 :bounce:  :SP:  :SP:  :SP:  Pun next dupa cateva pareri!
Sus In jos
Razvan Popa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Razvan Popa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 323
Data de inscriere : 21/11/2013
Varsta : 22
Localizare : Calafat

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 6:35 pm

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 6:47 pm

Povestea e buna,dar sa folosesti mai putin dialogul. Nu vreau sa fiu rea,mie imi place povestea ta :SB: dar ai grija putin cu dialogul Wink Wink Wink
Sus In jos
cyana
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 13/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Tm.

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 8:00 pm

Merci! LA toti pentru pareri am sa pun maine next! :SBB: 
Sus In jos
† Neon LIGHT †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Neon LIGHT †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 437
Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe pamant

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 8:24 pm

super next.. Very Happy
Sus In jos
cyana
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 13/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Tm.

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeSam Dec 14, 2013 9:56 am

Cand am ajuns acasa mama a spus:
-Tu vezi cat e ceasul? Unde ai fost?
-Lasa-ma in pace!
Era cam ora 18.30, ma-m dus sus in camera mea acolo era un bilet pe pat in care scria: Vino, in cimitir la 11.45! Cu drag Sora ta!
Cand am vazut biletul... am asteptat sa se faca ora 11.00 si am plecat, am ajuns la cimitir, am intrat pana la capatul cimitirului... (NIMIK) dar cand sa ma intorc spre poarta cimitirului  :twisted:  la poarta ma astepta Elena era cu un cutit in mana, ma-m dus la ea si a spus:
-Fugi! Pleaca de aici, nu eu ti-am scris biletul ci...
Si atunci sa transformat intr-un spirit malefic care a disparut, si cand sa fug sa ies mi-a aparut in fata un spirit care avea fata alba si taiata din care ii curge sange foarte rosu, mainile erau toate taiate si mi-a pus o oglinda in fata si ma-m uitat in oglinda  :drunken:  ma-m vazut pe mine cu fata plina de cioburi si sange, si mi-am zis in gandul meu: trebuie sa ma feresc de obiectele ascutite: geamuri cutite etc., am fugit spre casa si am cazut intr-o sticla sparta pe drum, si ma-m taiat la fata si am tipat de durere, am mers spre casa cand am ajuns ma-m uitat in oglinda si parca ranile mi sau vindecat mi-au ramas doar cicatricele, iam spus Alexandrei ce mi se intampla si mi-a spus:
-Tu ai inebunit? Sa nu mai vorbesti cu mine nici o data! Nebuno!
Atunci mi-a inchis telefonul, am inceput sa plang ''De ce, toata lumea se departeaza de mine?, De ce?'', mi-am amintit cine mi-a spus ''legenda'', si ma-m dus la bunica, cand am ajuns la ea, bunica....
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitimeSam Dec 14, 2013 2:15 pm

Super povestea,sa pui next..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Legenda, pare a fi adevarata. Empty
MesajSubiect: Re: Legenda, pare a fi adevarata.   Legenda, pare a fi adevarata. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Legenda, pare a fi adevarata.
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» fata innecata 2
» Legenda cailor albi. (Poveste adevarata)
» imi pare bine sa va cunosc
» Imi pare rau!
» Aratarea din Noapte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: