Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Intre rai si iad... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Intre rai si iad... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Intre rai si iad... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Intre rai si iad... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Intre rai si iad... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Intre rai si iad... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Intre rai si iad... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Intre rai si iad... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Intre rai si iad...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 1:58 pm

Capitolul 1-teroare,frica...moarte Ati simtit vreodata sentimentul ca te urmareste cineva apoi te opresti undeva,iti apare in fata si...Da,despre asta e povestea pe care v-o spun acum...Eram la bunici,vara,si ma plictiseam.Intr-o noapte(afara ploua)m-am trezit si nu stiam ce sa fac ca nu am mai putut adormi.M-am dus jos sa beau putina apa si am vazut-o pe bunica...m-am dus catre ea si am intrebat-o ce facea(nu i se vedea bine fata).Vazand ca nu imi raspunde m-am intors pentru o cplipa sa iau apa iar cand m-am uitat sa vad ce face bunica ea a...a...a...A DISPARUT.Nu imi credeam ochilor...nu outeam sa inteleg cum a disparut atat de repede...era ceva ce nu stiam.In fine,eram prea confuza si am dat repede uitarii gandindu-ma ca eram inca somnoroasa si aveam vedenii.M-am dus sus si m-am asezat ii pat...cine mai putea sa doarma?Dimineata cand m-am trezit...ca sa vezi,am adormit...eram uda leoarca si nu intelegeam de ce...in fine,am fost la baie am facut un dus,m-am dus jos sa mananc dar nu mai era nimeni.Am crezut ca au plecat sa faca cumparaturi...M-am dus la frigider si pe el era un biletel pe care scria:,,FUGI PANA MAI AI TIMP!!!,, era scris cu un lichid rosu care semana cu sangele.Vai ce speriata eram!!! :affraid: Frate dar daca au plecat de ce nu m-au luat si pe mine? Sau voiau doar sa ma sperie...cred ca asta e.Am fugit pe scari spre dormitorul parintilor mei dar nu era nimeni...sora mea la fel...bunicul la fel...in camera bunicii am vazut o silueta cam exact ca a bunicii dar nu am vazut bine fata...:-Bunica?..... :SP: :SP: :SP: :SP: :SP: 
Sus In jos
AleAlexandra
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 5
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 24
Localizare : aproape de tine asa ca ai grija !

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 2:01 pm

:SN: :SN: :SN:  imi plac mult  :SL: :SL: :SL: 
Sus In jos
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 5:30 pm

Capitolul2- Capitolul 2-dezvaluiri socante -Bunica?-Da draga mea,ce s-a intamplat?Nu avea vocea asa cum o avea pana acum...ciudat.M-am apropiat de ea si mi-am dat seama ca nu erabunica.Stateam fata in fata cu o...FANTOMA!Mi-am dat seama ca avea fata foarte palida si ii curgea sange pe fata...ata de rau m-am speriat incat am lesinat.Cand m-am trezit eram intr-o camera foarte ciudata pe care nu o vazusem pana atunci...erau aparate de tortura desii eu stiam ca au disparut de foarte mult timp.Eu eram legata de un stalp si aveam un fel de servatel insangerat in gura.Yak!Eram singura in camera aceea...am izbucnit in plans.,,De ce eu?Cu ce am gresit eu?,,.In camera a aparut acea,,femeie moarta,,.Mi-a spus:,,Nu iti cunosti trecutul nu?Nu stii de ce parintii tai au disparut nu?Normal pentru ca nu au vrut sa iti faca rau...defapt ti-au facut mai mult rau,,.Fantoma a venit spre mine si mi-a scos,,servetelul,, di gura.Eu:Te rog nu am facut nimic nu ti-am gresit cu nimic nici macar nu te cunosc!Nu imi face rau!Ea:Vezi ca nu stiinimic despre tine?Nici macar despre familia ta!Iti explic eu doar fa-te comoda...Deci inainte sa te nasti tu si parintii tai,bunicii tai au fost vecinii mei.In ziua nuntii mele ei au venit si s-au imbatat foarte rau...Cand sa plece de la nunta eu am iesit in strada fara sa imi dau seama ca se apropia o masina,ei m-au luat pe sus si am murit pe loc...Eu:Si cu ce am gresit eu?Ea:Taci ca iti explic...Deci cum sotul meu era mult mai mic ca mine,iar bunici tai o aveau pe maicata,sotul meu a inceput sa aiba o relatie cu maicata...Eu.Dar tata?Ea:Tata tau nu a fost decat un om bagat intr-un joc oribil pt a o apara pe maicata!Eu:Nu e posibil!Ea:De ce te-as mintii eu?Eu vreau doar sa iti explic ce s-a petrecut cu familia ta inainte sa te nasti tu...Eu.Deci sotul tau e mort acum?Ea:Da!Dupa ce am murit eu,nu am fost primita nici in rai pentru ca sufletul meu era incarcat si nici in iad pentru ca in timpul vietii am facut doar fapte bune asa ca am ramas sa bantui pamantul...In timp ce povestea,fantoma a scos o fotografie cu sotul ei si a incepu sa planga.Eu:Oare de ce nu mi-au povestit ce se intampla?Ea:Nu cred ca a vrut sa iti incarce memoria cu astfel de lucruri.Eu:Iti inteleg durerea dar crezi ca mama mea a avut o relatie cu sotul tau inainte de a va casatori?Ea:Nu stiu...Fantoma s-a ridicat si mi-a desfacut sforile care ma strangeau de maini.Pari de incredere si dupa cum vorbesti imi dai impresia ca esti foarte afectata.Eu imediat dupa cum mi-a desfacut sforile i-am sarit in brate pentru a o alina dar am inceput sa plang.Eu:Ce as putea face pentru tine?Ea:Eu cred ca fantoma sotului meu este la fel de nervoasa si cred ca e inca pe pamant.Trebuie sa o facem sa plece.Eu:Dar cum?... :SP: 
Sus In jos
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 19/11/2013
Varsta : 24
Localizare : Oriunde o_O

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 7:31 pm

Next next next e mistooo
Sus In jos
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeVin Dec 13, 2013 8:03 pm

Ms ms bag next cat de curand Smile
Sus In jos
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeSam Dec 21, 2013 12:00 pm

1 parere si bag next...
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeSam Dec 21, 2013 12:01 pm

:SL: :SL: :SL: 
PS.O mut la povesti scurte.
Sus In jos
Ruky
Expert
Expert
Ruky

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 110
Data de inscriere : 14/12/2013
Varsta : 22
Localizare : calatoresc mult

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeSam Dec 21, 2013 1:45 pm

:SB:  :SB:  :SB:  :SB:  :S+:  :S+:  :S+:  :SL:  :SL:  :SL:  :SD:  :SD:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN: 
daca bagi next iti dau un plus la reputatie   Very Happy  Smile 
 :SN:  :SN:  :SN:  :SN:
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeDum Feb 02, 2014 9:55 pm

:SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SN: :SD: :SD: :SB: :S+: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitimeJoi Apr 03, 2014 6:05 pm

Baga next sau mori!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intre rai si iad... Empty
MesajSubiect: Re: Intre rai si iad...   Intre rai si iad... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Intre rai si iad...
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Intre Rai si Iad
» Intre vis si cosmar
» Vampirul prins intre RAI si IAD
» PRINSI INTRE 2 LUMI
» Cine vrea sa viseze ce vrea sau sa isi conduca propriul vis asa cum vrea el sa intre aici :)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: