Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Misterul..... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Misterul..... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Misterul..... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Misterul..... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Misterul..... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Misterul..... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Misterul..... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Misterul..... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Misterul..... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Misterul..... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Misterul..... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Misterul..... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Misterul..... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Misterul.....

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
ale.cryssa.p
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2013

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMier Noi 27, 2013 7:22 pm

Povestea incepe cu un cuplu...pe fata o chema Alexandra iar pe baiat Razvan,ei se iubeau foarte mult si își doreau sa se căsătorească.Alexandra era foarte frumoasă și de meserie era fotomodel iar Razvan era fotograf,chiar așa sau si cunoscut.Era o zi frumoasa se trezesc de dimineață si incep cu prrgatirile ...pregatiri pt seara pt k avea loc o gala mai bn zis o decernare a premiilor unde era nominalizat si Razvan pt cel mai bun fotograf.Vine seara ,ajung acolo începe spectacolul Razvan câștigă totul e bn si frumos toți fericiți până cand intr-un moment când Alexabdra se simte amețită se duce repede până la baie se spală pe ochi ,parcă se simte mai bn își aprinde o tigare iar cand ridica capul in oglinda apare o persoana desfigurata ,nu poate sa deosebească dak e barbat sau femeie .Se sperie ,țipă . ..
-Tu ești de vină. ..doar tu!!!!E doar vina ta ...urla fantoma
Alexandra fuge spre ieșire se simte tot mai rau tot mai amețită.Ajunge la petrecere când ....toți cei de acolo au fețele desfigurate.Atunci se apropie cv de ea , cineva parcă cunoscut ...e Razvan dar si el arată ca ceilalți .Se sperie , incepe sa plângă parcă nu își mai simte picioarele ,tot corpul se înmoaie nu mai rezistă ,cade si leșină. ....
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMier Noi 27, 2013 7:28 pm

Oauuu..bravo..pune next..
Sus In jos
ale.cryssa.p
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2013

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMier Noi 27, 2013 7:30 pm

Ms ....curând
Sus In jos
ale.cryssa.p
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2013

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeSam Noi 30, 2013 3:30 am

Se trezește,se uita in jur e intr-o casă.O casă necunoscută,când deodată apare Razvan.
_Neata iubire. ..te-ai trezit?
-Unde sunt ?
-Acasă!!!
-Cum adică acasă?!Ooooo nu....
-Oooo ba da!!!!Asta e noua noastră casă. ..
-Vai iubire nu imi vine sa cred mi sa împlinit visul avem casa noastră!!!!Te iubesc mult!!!!!!
A doua zi termina Ale lucrul,se duce prin oraș sa cumpere câte cv cand se lovește de un....băiat.Acesta rămâne cu o privire ciudata la ea,se uită si ea la el după care isi vede de drum.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeSam Noi 30, 2013 7:50 am

Next next next!!!! :SB:
Sus In jos
ale.cryssa.p
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2013

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMar Dec 03, 2013 3:52 am

Alexandra ajunge in fata blocului cand sa intre in casa din spate apare acel băiat...
-Buna nu vreau sa te sperii,numele meu e Roby si vreu sa iti dezvălui cv.Eu sunt artist pasiunea mea e pictura deși nu sunt un simplu pictor,eu pot vedea imagini din viitor prin picturile mele....Şi am avut câteva viziuni si cu tn uite...
Si ii arată niște picturi cu tu ea facand niste lucruri care sau întâmplat dar si care se vor întâmpla.
-Ce e asta?Ești nebun?Cum poti sa vi la mn cu astfel de aberații?
Se sperie si fuge sa deschidă ușa,intră in casa speriata.Intr-un final uita si isi pregătește un pahar de vin care il bea in cada cu apa fierbinte și cu spumă .Pune paharul pe dulăpiorul din baie si inchide ochii,se relaxează când....paharul începe sa se cutremure,luminile se sting se aprind,paharul cade si se sparge.Alexandra se sperie simte k cv nu e in regula si deodata două mâini o apucă de cap si o trage ca si cum ar vrea sa o înece.
Sus In jos
ale.cryssa.p
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2013

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMar Dec 03, 2013 4:05 am

In timp ce se zbătea sa scape are niste viziuni in care pare sa fie intr-un put inecandu-se ba ea ba un barbat iar parca cineva o trage de picioare.Speriata sare din cada începe sa plângă sa tipe nu știe ce se întâmplă se duce sa caute niste calmante,scapa cutia.Se apleacă sa o ia iar reflexia ei rămâne în picioare. La un moment dat observă ,se ridică in picioare se uită speriata cand deodată reflexia se zgarie pe față se taie la mâini iar ea observa ca și ea este tăiată.Ridica capul si vede cum cv scrie pe oglindă E DOAR VINA TA ,DOAR DIN VINA TA, ţipă,amețește si leșină. ...
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMar Dec 03, 2013 3:59 pm

Fruuumoooos..baga next mai repede
Sus In jos
ale.cryssa.p
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2013

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMier Dec 04, 2013 3:35 am

Se trezește la spital unde Razvan o astepta..
-Oooo te-ai trezit?!Ce bine acum ai putea sa imi dai niște explicații?ce a fost in capul tau,cum ai putut sa faci așa ceva?
-Adică?Ce vrei să spui că. ....
-Da!!!!!!Doctorii au spus că ai încercat să te sinucizi vreau sa știu dc?
-Nu e adevărat,nu am vrut să fac așa ceva doar ca. ...
-Laso baltă îmbrăcate și hai acasă.
Razvan trebuia să plece intr-o călătorie iar ea avea sa rămână singura acasă dar nu era o problema pt k avea un program încărcat asa k era mai tot timpul cu cineva lângă ea.Dupa câteva zile vine si seara de prezentare a noilor colecții,ea fiind pintre cele mai bune fotomodele e normal sa fie prezenta.Incepe prezentarea totul e bine iese și ea pe scenă ,înaintează,deodată începe sa plângă si parcă speriata se uita la cv anume fix,un preot.Ramane pe loc deodata ochii se înroșesc iar pupila se face toata neagră intr-o viteza se duce direct spre acel preot ,il strânge de gât și țipă la el...
-Nenorocitule te numești preot?Ești o scârba de om dak poți fi numit asa.Tu trebuie să mori,mori,mori,moriiiii!!!!!!
Vin repede cei de la securitate și o duc in cabina ei sa se liniștească....
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitimeMier Dec 04, 2013 3:52 am

Ce mistooo...:)punext
Sus In jos
Continut sponsorizat





Misterul..... Empty
MesajSubiect: Re: Misterul.....   Misterul..... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Misterul.....
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Misterul Gemenilor
» Misterul Liei.
» Misterul continuu
» Misterul casei bantuite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: