Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Misterul casei bantuite I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Misterul casei bantuite

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 7:59 pm

Personajele:
-Biia
- ▫️ИIGHTMAЯE!▫️
- AlE-WoLf
-Any si Dali
-Alex
-Bulinaandrei
-Andra
-Adrry

Era o zi frumoasa si calduroasa de vara. Eu cu Alexandra,Traie,Biia,Alessa,Dede,Alex,Bubu si Andi ne-am dus intr-o excursie la o casa.Casa era foarte mare si cam veche. Parea ca avea 40 de ani. La intrare era un barbat. Spunea ca sora lui locuia in aceasta casa,dar l-a treansformat intr-un muzeu in amintirea ei. Trist. Pe barbat il cheama Andrei. Pe sora lui o chema Cristina. Am intrat in casa ne-am luat fiecare cate o camera...ei bine trebuie sa alegem si un partener. Eu am ales-o pe Biia,Traie cu Adry,Alex cu Andi,Ale cu Bubu si Alessa cu Dede. Ne-am despachetat si ne-am facut comozi.
Biia:-Miha,ai o guma?
Eu:-Pfff...doar una?! Am 8 pachete de guma. Ia un pachet.
Biia:-Hai multam fain.
Eu:-Ma duc la Ale si Bubu in camera sa vad ce fac.
Biia:-Ok...
M-am dus in camera. Nu am putut sa deschid usa ca ceva mi-a atras atentia. Ale si Bubu vorbeau despre ceva. Am stat la usa si am ascultat.
Bubu:-Iubita mea iubita! Razz 
Ale:-Dragutu meu dragut si iubit! Razz 
Am intrat in camera.
Eu:-Dragutii mei draguti ce faceti aci polumbeilol?! Razz 
Bubu:-Miha pleaca din camera. Ai stricat tot momentu.
Eu:-Mda...se pare ca eu cu Biia suntem virgine. Smile 
Am plecat din camera si m-am dus la Biia. Noi doua ascultam muzica si mestecam guma. 
Biia:-Miha eu ma culc.
Eu:-Noapte...adica Ziua buna! :lol: 
Biia a adormit. Ma uitam pe pereti. Pe tavan parca vedeam o silueta. Mi-am frecat ochii iar silueta a disparut. Ciudat. Vroiam sa o sun pe prietena mea Raluca dar nu aveam semnal la telefon. Cand eram afara parca aveam. Neutral Nu am dat importanta. Usa de la camera s-a deschis. A intrat Adry in camera.
Adry:-Biia doarme?
Eu:-Da...
Adry:-Miha vino cu mine sa-ti arat ceva...
V-a urma...  :SP:  :SP:
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 8:04 pm

Foarte tare! Pune  :SN:  :SN:  :SN: !!!!!  :SL:  :SL:  :SL:  :SN:  :SN:  :SD:  :SB: 
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 8:08 pm

FOARTE TARE....VREAU SA VAD EU CE VOI FACE IN URMATORUL NEXT DACA VOI FII Razz ...HAI CU NEXT-UL
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 8:38 pm

Sunt intr-o camera cu Andi?Loooool!O sa-i vad desktopul din spateeeee!Si Ale cu Bulina se giugiuleau...epic si tareeee vreau next : D
Sus In jos
TheMasterOfShadows
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheMasterOfShadows

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 339
Data de inscriere : 24/11/2013
Varsta : 23
Localizare : Departe de tine...

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 8:38 pm

Deci bagi next, fara discutii Razz dar sper sa ma bagi si pe mine ca-mi place povestea.
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 8:43 pm

Neeeext!
Sus In jos
R0bytzzu3
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 70
Data de inscriere : 03/01/2014
Varsta : 26
Localizare : Nu te uita in spate...

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: casa bantuita   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 11:16 pm

Nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxtttttttttttttttttttttttttttttttttttttt poatte mai apar si eu daca vrei
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeLun Feb 10, 2014 7:35 pm

Hai, baga :SN: ! Pe mine ma cheama Alessa si in povestea asta Laughing
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeLun Feb 10, 2014 7:53 pm

Personaje noi:
-R0bytzzu3
-R@zvyWereWolf
-TheDeadWalker

M-am dus in camera lui Adry. Traie era speriat si tremura in pat. Adry mi-a aratat in o pata rosie de pe un servetel. Am inceput sa o miros. :lol: Mirosea chiar bine. Am inceput si sa gust.
Eu:-Mda...e doar ketchup.
Adry:-Au...scuze ca te-ma deranjat. Cred ca Domnu Andrei a mancat pizza sau cartofi cu ketchup. Mmmm...mi s-a facut foame. Eu cred ca ma duc in bucatarie sa-mi fac ceva bun. Razz 
Traie:-Asteapta-ma iuby!! Nu ma lasa singur!!
M-am dus jos in sufragerie. Cineva batea la usa. Ia ghiciti cine era. Andrei mai avea 3 vizitatori. Era Roby.Dragos si Razvan.
Le-am pregatit si lor o camera. Eu m-am dus in camera mea. Biia s-a trezit.
Eu:-Ce face Frumoasa Adormita?
Biia:-Bine,ce face tu?
Eu:-Cred ca ma duc sa vad ce fac Andi si Alex. Prevad ca si ei incep declaratiile de dragoste.
M-am dus in camera lor. Se pare ca cei doi se certau.
Andi:-Te urasc porcule!
Alex:-Hai multam fain ca nu m-ai facut porc de Craciun!
Eu:-Alo! Ce faceti aci polumbeilol?! Razz 
Andi & Alex:-Miha,e camera ta?! Pleaca!
M-au dat afara in suturi. Mama! Sa-mi fac programare la doctor sa-mi spuna daca trebuie sa ma duc direct in cimitir sau direct la Domnu.
Pe peretii holului erau poze cu Cristina. Era foarte foarte foarte frumoasa. Pe hol m-am intalnit cu Roby.
Roby:-Ce faci pe hol Miha?
Eu:-Imi astept moartea...ce le fac lui Andi si lui Alex...
Roby:-Te doare ceva?
Eu:-Inafara de fund....nu...
M-am dus in bucatarie sa vad ce fac Traie si Adry. Se priveau. Moama sa vezi ce le fac!
Ma pregateam sa ma duc la ei dar ceva sau cineva a sarit pe mine. Mda...era Ale.
Eu:-Ce dracu faci?! Te dai la mine?!
Ale:-Nu! Am vazut o silueta in camera. Si cand am deschis dulapul cu haine erau 2 ochi rosii si...
Ale era foarte speriata. Ce mama naibii a mai vazut si asta?! M-am dus cu ea in camera.
V-a urma... :SP: :SP: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitimeLun Feb 10, 2014 8:02 pm

Next si apropo,ne bagi si pe noi,please???SadSadSad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Misterul casei bantuite Empty
MesajSubiect: Re: Misterul casei bantuite   Misterul casei bantuite I_icon_minitime

Sus In jos
 
Misterul casei bantuite
Sus 
Pagina 1 din 12
 Subiecte similare
-
» Misterul.....
» Povestea unei fete bantuite
» Misterul Gemenilor
» Misterul Liei.
»  4 locuri bantuite din Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: