Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Masacrul din casa bantuita

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 9:35 am

Capitolul I

    O legenda locala spune ca  intr-o noapte   un om care era nebun si era un ucigas de copii , s-a sinucis la el acasa injurad de toti dracii .Cu ultimele sa-le cuvinte a promis ca va ucide pe oricine intra pe terenul lui , ca si atunci cand era in viata ..
   Se apropie sfarsitul clasei a VIII a din scoala satului si elevii hotarasc sa faca o petrecere in casa bantuita. Mare greseala ... Numai ca o fata era noua in sat pe nume Elena o fata super frumoasa , sexy si isteata .Dar nimeni nu putea sa vorbeasca mult cu ea ... Poate era doar rusinoasa Smile Dar si ea a fost invitata la petrecere .
    In seara petrecerii , ii suna telefonul i si spunandu-i cineva necunoscut cu o voce groasa , dar si foarte ciudata , intrerupta
- Veti fi ai mei HaHaHa.
Elena sa dus la petrecere cu cei mai buni prieteni ai ei Dina si Marcel . Ajunsera la petrecere . Toti erau in casa dansand si jucanduse tot felul de jocuri care mai de care. Un baiat pe nume Andrei vine spre Elena si spunandu-i :
-Elena tu stii povestea acestei case?
-Nu , spunemi-o .
-Se spuna ca in aceasta casa traia un om nebun care sa sinucis si ucidea pe oricine va intra pe terenul lui. , mai ales copii ...
-Dina , de ce nu mi-ai spus asta inainte sa vin. Eu m-am carat de aici ! striga furioasa Elena.
Se facu ora 00:00 si dintr-o data usile se trantira speriind pe toti .Se pare ca blestemul se apropie ..
-Usile si geamurile sunt blocate , striga Marcel si cu Andrei speriati. Ce ne facem noi acum ??

Pun urmatorul capitol dupa 2 pareri!


Ultima editare facuta de catre anditza101 , pentru o exprimare mai buna si mici greseli gramaticale Smile
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 10:09 am

super povestea :SL:  :SN: la fel si fata noua:) 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 10:14 am

Continua povestea . Chiar incepe sa fie interesanta . Cand ti-o corectam , ma gandeam sa scri ceva despre Elena , ca si cum ar fi un Vanator de Fantome si ea cand a plecat s-a dus dupa echipament Smile
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 10:27 am

O fata pe nume Ioana a strigat speriata :
-Mihail a disparut ! apoi incepura cu totii:
-Si Adi!
-Si Eliza !
-Si Irina !
-Si Paul!
Toti fiind siguri ca se ascund in alta camera , s-au dus sa-i caute si intradevar, ia gasit pe toti morti in cada de la baie cu cate un cutit in inima si pe oglinda scriia "Sunte-ti ai mei acum MwuaHaHa".Toti erau panicati, dar la subsol era un geam destul de mare si spart pe unde pot iesi toti , Andrei a inceput sa strige:
-Eu plec de aici , cine vine cu mine la subsol sa fugim de aici ?
-Eu.
-Eu.
-Eu.
Dar Marcel a inceput sa strige si el :
-Voi nu vede-ti ca el vrea sa va duceti la subsol , acolo se intampla cele mai groaznice torturi ! Deja sunt cativa morti ! Ce dracu , vreti sa muriti ?
Ramasesera numai 4 copii Dina , Marcel , Ioana si Elena fiind cea mai speriata. Dupa un timp vasusera o silueta neagra afara pe geam si au fugit
-Arata ca Andrei" zise Ioana , iar ea a fugit repede la subsol si a inceput sa strige :
-Stai , stai departe de mine monstrule ce i-ai facut prietenilor mei !?!
Auzind toate astea Elena, Marcel si Dina s-au speriat si dintr-o data se auzi un strigat extrem de ascutit :
-Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Ei crezand ca Ioana a fost ucisa au plecat sa verifice si intradevar la subsol erau toti taiati in mii de bucati  inclusiv Andrei si Ioana . Era un miros incredibil de urat de iti venea sa versi. . Toti 3 fugira spre geam si iesiseradin acea casa horror . Prea frumos nu ? Dar Marcel a fost prins . A fost tras inapoi de catre o forta supranaturala si taiat in mii de bucati la fel ca ceilalti.

Pun urmatorul capitol dupa 2 pareri!


Ultima editare facuta de catre anditza101 pentru o exprimare mai buna si greseli gramaticale Smile
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 10:45 am

bravo..au fost taiati in mii de bucati ce tare:) :SN: 
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 3:01 pm

Capitolul III

Silueta neagra iesea din geam iar Dina si Elena speriate au fugit mancand pamantul , dar Elena se duse spre el auzind in capul ei :
-Ti-am spus ca veti fi toti ai mei HaHaHaHa!
Elena reusise sa ii blocheza mesajele ucigasului si o lua la goana impreuna cu Dina, auzind din nou in cap :
-Inca nu sa luminat, deci inca pot sa va urmaresc si sa va omor  HaHaHaHa .
Ele vazusera ca in spatele ei era nebunul acela din casa iar un om iesisera din alta casa si vazu cele doua fete fugind si in spatele lor era silueta neagra ,el repede apeland la politie si spunandu-i totul dintr-o data silueta neagra aparu in fata lui si ii spintecara capul . Din alta casa se vazu doi ochi rosiatici uitanduse spre creatura ce la spintecat pe om , ea stiind despre ce este vorba , ii trimisesera Elenei un mesaj prin minte spunandu-i :
-Elena nu trebuia sa intra-ti in casa , sunt batranica aia sgariata la fata si eu am ajuns in casa la fel ca tine si acum ca sa scapam pentru totdeauna de el trebuie sa il duci in cimitir la mormantul lui , zicand o rugaciune si asteptandul pe ucigas , ai inteles?
Si nu stiu cum dar Elena ii raspunse :
-Ok!
-Vin si eu 10 min .
-Stai cum am facut asta :!: :?: :!: 
-Ce asta , vorbirea prin minte ?
-Da ,cum am facut-o?
-Pai ai asta in sange ca si mine.
-Acum fugi spre cimitir !
Elena ii spusesera totul Dine-i si ele facusera cum ii zise batranica. Dupa 10 min apare aratarea dar batranica nu , Elena crezand ca el mi-a trimis mesajul nu batranica.

Pun ultimul capitol dupa 2 pareri!
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 3:09 pm

Ok..a fost tare :SL: next
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 3:51 pm


Capitolul IV

Aparand dupa cateva secunde si batranica, Elena si Dina au inceput sa zica rugaciunea iar pe ucigas incepu al durea capu , dar totusi se apropria de batranica cu un cutit si dintr-o clipire batranica ia aruncat cu o cruce in ochi si ia aruncat aghiazma in gura . Elena si Dina au vazut ca creatura disparu si deasupra case-i lui se vedea cum sufletele prietenilor lor mergeau spre cer .Elena si Dina uitanduse dupa batrinica o vazu la mormantul ucigasului spunand :
-Imi pare rau dragul meu dar nu te pute-am lasa sa mai faci alte rele .
-El era sotul dumneavoastra ? intreba Dina.
-Da , a fost . Sad 
Apoi o lumina orbitoare si albastra luasera sufletul batranicei in sus lasand corpul neinsufletit ! Auziind toate astea politia nu ia crezut dar directorul politiei ia crezut si le-a spus :
-Va cred fiindca am fost si eu in casa aia blestemata si mi-am pierdut cei mai buni prieteni ai mei , spuse directorul trist  amintindusi de prietenii lui . Lasase fetele in pace iar casa a fost distrusa facandu-se un monument in forma de cruce in loc de ea si pe ea era scris toate numele tuturor persoanelor care au murit in acea casa!



Sper ca va placut . Astept pareri!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 3:54 pm

Nu am cuvinte! E SUPERBA! Cea mai tare poveste! Wink 
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitimeSam Noi 02, 2013 3:57 pm

Bravo..:SL:..FOARTE BUNA POVESTEA
Sus In jos
Continut sponsorizat





Masacrul din casa bantuita Empty
MesajSubiect: Re: Masacrul din casa bantuita   Masacrul din casa bantuita I_icon_minitime

Sus In jos
 
Masacrul din casa bantuita
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Misterul casei bantuite
» Casa bantuita
» casa bantuita
» casa bantuita
» casa bantuita

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: