Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Bloody Mary I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Bloody Mary I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Bloody Mary I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Bloody Mary I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Bloody Mary I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Bloody Mary I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Bloody Mary I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Bloody Mary I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Bloody Mary I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Bloody Mary I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Bloody Mary I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Bloody Mary I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Bloody Mary I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Bloody Mary

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 5:24 pm

Bloody Mary PARTEA 1


Intr-o zi cu soare, cele 3 prietene: Mihaela,Deea (Delia) si Liza povesteau despre iubiti lor.
Liza: Iubitul meu nu este romantic... este mai mult cu jocurile de noroc.
Mihaela: Al meu este saturat de mine parca, toata ziua ma ignora.
Deea: Al meu eu zic ca este perfect, nu stiu parerea voastra.
Liza: Mai taci.
Mihaela: Hei, fetelor, mi-a venit o idee :twisted: .
Liza: Asta nu-i a buna.
Mihaela: Vreau sa va zic legenda lui o fata pe nume Mary Worthington. Se zice ca ea a mers impreuna la banchet cu prietenele ei. Fetele dansau inafara de Mary. Atunci, un baiat a invitat-o la dans. Dupa 2 ore de dans. S-au dus intr-un pod. Baiatul vroia sa faca ceva fierbinte. Fata refuza. Atunci el a tot zis intr-una ca sa faca. Dar ea tipa ca nu. El s-a enervat si a trantit-o de pamant. Ea a dat cu capul de un ciob de sticla. Fata lesina. El credea ca este moarta. El a bagat-o intr-o cutie mica, a indesat-o. Apoi s-a dus nepasator jos. Cele doua prietene si-au facut iubiti. erau ingrijorate ca unde este Mary. Au mers in cautarea lor. Baietii le-au zis "Stati sa va dam ceva", le-au dat o cafea, in ea au pus droguri. Ele nestiind au baut. Apoi au ametit. Baietii le-au dus cu masina pana intr-un loc pustiu. Si le-au abandonat. Peste 2 zile fetele s-au intors acasa incostiente. Spre dimineata, Mary s-a trezi in acea cutie, pentru ea era cel mai ingrozitor cosmar. Dar, in scurt timp murise, fiindca nu avea nici aer. Si da, tipa dupa ajutor. Prietenele ei au tot sunat-o zile in sir. Dar nu a raspuns. Peste 3 ani au uitat de ea. Si se zice ca bantuie orice persoana care ii zice numele de 3 ori, numai ca trebuie a zici Bloody Mary. Sfarsit
Liza: Super!
Deea: Da.
Au inceput sa rada. Deea repeta intr-una " Bloody Mary", de trei ori. Apoi ele s-au pus la somn. Spre dimineata. Fratele lui Deea s-a dus sa le trezeasca cum face el de obicei
LoL. Doar ca nu le-a gasit. I-a chemat pe parintii sai. Ei au cautat-o la toate prietenele ei. Dar nu. Peste vreo 3 ore aporximativ. Au fost gasite de iubiti lor. Le-au adus acasa cu masina. Cand le-au vazut parintii le-au certat ca unde au fost.
Mama Deei: Unde ati fost? Ne-ati speriat de moarte! Si de ce sunteti asa murdare?
Deea: Mama..., zise ea mai ametita. Mama... eu... am fost... rapite... intr-o moara parca.
Mama: Asa... si?
Deea: Nu mai stiu.
Liza si Mihaela: Nici noi....
Mama fetei le-au trimis sa faca un dus. Ele tot incercau sa isi aminteasca ce s-a intamplat dau nu puteau.

fac next la cateva pareri, sau daca merita
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 5:38 pm

Hei! Mai pus si pe mine????!! Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 6:07 pm

Totusi pune next sau esti in criza? Smile Apropo,nu imi place de iubitul Mihaelei! Neutral Wink Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 7:51 pm

UNDE E NEXT-UL????!!!!
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Aha ha   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 9:49 pm

Nu zic de tine, e o prietena de a mea Razz.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 9:57 pm

Smile Smile pe prietena ta o cheama Mihaela? Spunei ca mi-a furat numele Sad Razz Smile Smile Smile
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Okkk   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 10:26 pm

Ok Razz Si apropo am facut next. Sau daca nu cumva m-am incurcat si l-am sters Very Happy
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Bloody Mary PARTEA 2   Bloody Mary I_icon_minitimeMier Oct 16, 2013 10:34 pm

Bloody Mary: PARTEA 2

...Au intrat in dusuri. Liza incepu' sa tipe.
Deea: Ce mama naibi ai patit? striga din dus.
Apoi, Liza tacu'. Deea si-a continuat dusul. Dupa 5 minute, a iesit. S-a dus sa vada ce a patit.
Deea: Liza... Liza... Liza! si intra peste ea. O vazu' cazuta la pamant cu ochii scosi. A scis pe pereti, adica pe gresie "Veti urma si voi, nu fiti prea relaxate" si se auzii un ras diabolic. Deea a inceput sa tipe. Mihaela la fel.
Mihaela: Tu si cu magariile tale. A trebuit sa zici tu de 3 ori "Bloody Mary"?!
Deea: Dar tu ai zis legenda!
Mihaela: Si? Tu nu trebuia sa faci. Acum o sa murim din cauza ta!
Si venii mama Deei.
Mama: Ce se intampla aici? O Doamne.... Liza! Voi ati innebunit? Ati facut o crima!
Deea: Nu noi! Iti juram!
Mama: Explica tot, zicea ea plangand si tremurand.
Deea: Pai, Miha ne-a zis despre o legenda de al lui Mary Worthington. Si se zice ca daca zici de 3 ori "Mary Bloody" o sa apara. Si am zis eu. Si..
Mama: Ai innebunit?! Aceea... era colega mea. si incepu' sa planga.
Deea: Poftim? Imi cer scuze mama.
Mama: Nu-i nimica.
Mihaela: Acum ce facem? Cautam un spiritist?
Mama: Altcumva cum?
Deea: Asa vom face.
Deea cauta-se pe google tot felul, spiritisti, lecuri etc. Atunci da-du de o vrajitoare. Ca cica iti ghiceste in plama si de astea. A gasit adresa numai nici urma de numar de telefon. S-au dus. Au intrbat-o daca pot face ceva. Batrana zise " Nu exista leac si nu va pot ajuta, acuma ca i-ati zis numele de 3 ori, va trebuia sa moara 3 fete sau orice. Deci, zici ca va murit o prietena. Nu exista leac, numai ca sa va dati batute." Mama le lua pe fete si le duse acasa. Ea le multumii.

Urmatoarea zi

Deea si Mihaela se trezise. Atunci Deea s-a dus sa se piaptene si se uita in oglinda, cand a vazut ca se schimba oglinda a inchis ochii. Dar a disparut acea fantoma. De atunci a dorit sa nu se mai auite in oglinda. La fel facu' si Mihaela. Dar era prea tarziu pentru ea. Mihaela murise. Deea vazu' cum sufletul ei pleca, spre cer. Deea o chema pe mama sa. Ea incepu sa planga nu se putea stapanii. Pe oglinda incepu sa apara litere. "Mai e o zi, draguta. Am sa fiu o mireasa pe cinste, Muhahahahaha!" si se lasa o liniste de mormant. Deea isi dorise sa nu vina noaptea. Doar ca, si Deea murise. Pe dimineata parintii au gasit-o decapitata. De atunci. Ea vine noaptea si se uita in oglinda zicand " E vina mea! Eu am facut asta!" Parintii feteierau nelinistiti pana ce s-au mutat in alta casa. Peste 5 ani, ei avu' o fetita. I-au pus numele Roxana. Roxana semana perfect cu Deea. Parca a venit din nou pe pamant. Semana ca un inger. Robert, era fericit dar si trist, fiindca si-a amintit de sora sa ce-a moarta dar era fericit fiindca a mai venit cineva pe lume. Zilele trecu', ba chiar saptamani. Mirela venise din spital cu Roxana acasa. I-au pregatit fetitei o camera, era camera Deei.
Intr-o seara, cand Mirela o puse pe Roxana la nani, si ea adormise. Venii Deea, fantoma sa. Deea plangea, semanau leit! "Imi e rusine de mine, ce am facut. Acum, nu ma pot juca cu tine zilnic, nu te pot imbraca, nimic. Mereu mi-am dorit o surioara." Mirela statea la usa si asculata, apoi isi lua inima in dinti si deschise usa. O vazut pe Deea cum isi tinea sora in brate.
Mirela incepu' sa planga. Deea s-a intors cu fata catre mama sa. " Te iubesc mama!" si disparu'. Apoi o puse iaras pe Roxana la somnic. Spre dimineata. Robert se duse in camera surori sale mici. Atunci incremenii cand o vazu' pe Deea dar era si bucuros. El fugi catre ea sa o stranga in brate. Era ceva uimitor! A putut-o atinge.
Deea: Robert, fratiorul meu, ce mare te-ai facut! In ce clasa esti? Cati ani ai?
Robert: Sunt in clasa a3a , am noua ani.
Deea zambii. "Sa fi sanatos si sa ai tot ce iti doresti! Cand va fi nevoie voi fi mereu cu tine! Chiar si la ore sa te ajut cand nu sti"
Robert: Multumesc! Chiar daca esti o fantoma te voi iubii mereu!
Atunci Ionut vazu', era tatal copiilor. El mers la fica sa, chiar daca stia ca e o fantoma. Sa sarutat-o in frunte. "Tata, sa sti ca va iubesc mult! Si am sa fiu mareu cu voi"
Ionut: Si noi te iubim draga! si te vom iubii mereu!
Sus In jos
DianaDraguta
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 20
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Din Padure

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeVin Oct 18, 2013 5:52 pm

Imi place! La inceput e cam de groza, iar la sfarsit e frumos, si dragut. :SL: 

Mi-am mai placea :SN:  dar nu stiu daca amai ai ce scrie. Dar daca iti vine ceva in minte, te rog sa pui :SN: . Fiindca imi place.:SL:  :SL:  :SL: :SL: 

Bafta daca mai afci:SN: 

Bafta!
Sus In jos
DianaDraguta
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 20
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Din Padure

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeVin Oct 18, 2013 5:53 pm

[quote="DianaDienuka"]Imi place! La inceput e cam de groza, iar la sfarsit e frumos, si dragut. :SL: 

Mi-ar mai placea :SN:  dar nu stiu daca amai ai ce scrie. Dar daca iti vine ceva in minte, te rog sa pui :SN: . Fiindca imi place.:SL:  :SL:  :SL: :SL: 

Bafta daca mai faci:SN: 

Bafta!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitime

Sus In jos
 
Bloody Mary
Sus 
Pagina 1 din 5
 Subiecte similare
-
» Bloody Mary
» bloody mary
» Bloody Mary
» Răzbunarea lui Bloody Mary
» Eu si Bloody Mary

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: