Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Castelul Longford

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
XisX
Incepator
Incepator
XisX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 28
Data de inscriere : 02/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Prypiat,Ukraine

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 15, 2013 8:15 pm

                Capitolul IV
                       Edward Morrison      



   Doua batai puternice se auzira in usa,Edward statea linistit,ascuntind doua cutite,apoi se duce sa deschida usa.Chris si Jasmine intrara repede.
   -E o surpriza sa te vad,Chris.Spuse Edward.
   -Nu am timp de asta,Ed.Am o problema,cineva vrea sa ma omoare,trebuie sa ma ajuti.
   -Asta o sa coste cam 50 de arginti.Spuse Edward.
   -Se pare ca ti-ai scumpit pretul,dar nu-i nimic,sunt dispus sa platesc oricat.Spuse Chris.
   -Viata unui asasin nu este usoara,oricum pe cine trebuie sa ucid?
   -Pe...pe fratele meu!
   Jacob si Doran s-au dus la o casa mica si urata,au intrat in ea foarte repede.Acolo ii astepta o doamna in varsta.
   -L-ai omorat?Intreaba doamna.
   -Nu,Eva,nu...nenorocitul a fugit.Spuse Jacob infuriat.
   -Trebuie sa ne grabim...probabil s-a dus la prietenul lui!Spuse Eva.
   -Doran!Du-te dupa el.Striga Jacob.
   -Dar...cimitirul...e in drum...si...si..e noapte!Spuse Doran speriat.
   -Nu mai fi asa un papa lapte!Misca!!Striga Jacob cu ultima suflare.
   Doran a fost nevoit sa se duca.A ajuns in fata cimitirului,a deschis poarta si a intrat in el,dar i se parea ca cineva il urmareste,apoi omul imbracat in mov aparu in fata lui:
   -Doran,esti un om rau.Trebuie sa platesti!
   -Nu,lasa-ma in pace!Striga Doran in timp ce incearca sa fuga.
   -Nu poti fugi de mine!Spuse omul,apoi rosteste o incantatie si il trimite pe Doran in Castelul Longford.
    Castelul era gol,lui Doran ii era frica,el era pe un coridor intunecat,se uita in spate si vazu un schelet cu un palos in mana care il fugarea...Scena se repeta la nesfarsit.
    Totusi a existat un spectator la teleportarea lui Doran.Sus,intr-un copac,statea Edward cu o gluga mare pe cap.
    -Nu stiu ce a fost asta...dar mi-a usurat munca.
    -Edward,ai luat mai multe vieti decat anii tai de cand esti pe pamant.Spuse omul in mov,care aparu in spatele lui Edward.
    -Asa este,dar dupa cum sti,nu este nimic personal.Spune Edward calm.
    -Pleaca de aici.Trebuie sa il ajuti pe Chris,ah...si...crede-ma,Jacob nu este un om obisnuit,a fost trimis inapoi de demonul Adramelech pentru a fura suflete.
     Edward,auzind acestea,se inspaimanta.Stia ce este un demon,deoare ce unul il bantuia de cand era copil.Nu stia ce vrea demonul de la el,dar mereu il vedea stand intr-un colt si privind.
     Chris si Jasmine stateau in casa lui Edward,o casa foarte sigura,nu putea intra oricine fiindca era bine ascunsa intr-o padure deasa.
     Cei doi s-au gandit sa doarma,sperand ca Edward sa termine totul,iar viata lor sa se reintoarca la normal,dar ceea ce nu stiau ei era ca povara lor nu se va sfarsi in acea seara.
     Edward gasise locatia lui Jacob,reusise sa intre in casa,si statea sus pe niste schele de la acoperis,privind la ce fac Jacob si doamna batrana.
     -Ti-am adus un cadou.Spuse Jacob.
     Contele William era legat langa Jacob.Femeia batrana l-a vazut si a zambit.A spus niste vorbe pe care Edward nu le-a inteles iar apoi pe podea a aparut o pentagrama alba.
Castelul Longford - Pagina 3 1576852
    Cei doi l-au pus pe William in mijlocul pentagramei,apoi au rostit o incantatie,pentagrama luase foc,apoi sufletul lui William a iesit din corpul sau si a luat foc.Dupa acest ritual pentagrama a disparut sus.Batrana a zambit si a spus:
    -Ai grija si de spionul nostru!
    Auzind asta,Edward a sarit sa-l asasineze pe Jacob,dar acesta i-a respins atacul,iar Edward a cazut pe podea.
    Batrana a zambit,apoi pielea i-a luat foc si s-a transformat in...
Va Continua. :SP: :SP:
Sus In jos
Oana666
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 15/10/2013

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 15, 2013 8:47 pm

Stiu imaginea aia. Am mai vazut-o undeva...stiu doar ca e satanic Neutral
Sus In jos
XisX
Incepator
Incepator
XisX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 28
Data de inscriere : 02/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Prypiat,Ukraine

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 15, 2013 8:57 pm

Oana666 a scris:
Stiu imaginea aia. Am mai vazut-o undeva...stiu doar ca e satanic Neutral
Mda,de asta am pus imaginea,nu oricine stie ce este o pentagrama
Sus In jos
Oana666
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 15/10/2013

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Oct 15, 2013 9:31 pm

Hei,eu am spus ca sa sti. Vreau un avocat Wink !!
Sus In jos
XisX
Incepator
Incepator
XisX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 28
Data de inscriere : 02/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Prypiat,Ukraine

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 17, 2013 9:15 pm

Capitolul V
                               Raul Invige Binele?



Edward a vazut-o pe batrana cand s-a transformat intr-un barbat cu parul lung si alb,ochii rosii.
      -Ce...ce esti tu?Spune Edward speriat.
      -N-are rost sa iti explic.Spune demonul in timp ce ii fura sufletul
      -Cred ca ar trebui sa mergem dupa Chris.Spuse Jacob.
      -Da...

    Chris si Jasmine erau in pat si dormeau.Chris se trezeste din cauza unui zgomot puternic,erau niste batai in usa.Chris se duce si deschide usa,dar nu era nimeni.
    Cand Chris s-a intors,omul imbracat in mov era chiar in spatele lui.
    -Ah,tu erai?Spuse Chris usurat.
    -Nu am venit cu vesti bune,Jacob si prietenul lui vin dupa tine,ai face bine sa fugi.Spuse omul.
    -Dar...dar Edward,ce s-a intamplat cu el?
    -Edward era un asasin foarte bun,dar nu a putut face fata supranaturalului.Nici bine nu apucase omul sa vorbeasca caci a fost lovit de o sageata de foc,facandu-l sa dispara.
     Jacob si demonul au intrat repede in actiune,Chris a fugit la Jasmine,i-a explicat repede situatia,si au incercat sa scape.Au fugit 10 minute prin padure,apoi demonul aparu in fata celor doi.In spatele lor era Jacob.
     -Nu o omorati pe ea,orice dar nu o omori Jacob!Spune Chris speriat.
     -Asta era si planul.Spune Jacob ranjind.
     Demonul il omoara pe Chris,apoi vrea sa ii prinda sufletul intr-un felinar,dar nu reusi caci o lumina mov trecuse repede si ii luase spiritul lui Chris.
     Chris se trezii in intuneric,nu putea gasii nici o scapare din acel intuneric,apoi se gandi ca acea incapere in care era el era luminata,si chiar asa sa intamplat,intr-o clipa camera era plina de lumina.Chris il vede pe omul in mov,si ii spune:
     -Ce?De ce am murit?Parca trebuia sa ma protejezi!
     -Ce...nu...Jasmine era cea care trebuia sa ramana in viata,ea e singura care poate oprii acest calvar.
     -Cum?
     -O sa vezi peste 5 ani!


Sfarsit.:SP:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 17, 2013 9:25 pm

E sfarsitul? NU!!! Sad
Sus In jos
giulya
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 213
Data de inscriere : 03/10/2013

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Oct 18, 2013 12:08 am

sfarsitul e pus prea repede.:: Sad Sad
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Oct 18, 2013 1:39 pm

E o poveste superba! O asemenea poveste n-am mai citit Very Happy Smile
Sus In jos
bogdy
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 20
Data de inscriere : 22/07/2013
Varsta : 25

Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: PUNE TE ROG NEXT   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 24, 2013 7:36 am

VREAU URM PARTE PUNE NEXT.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 24, 2013 12:18 pm

Bogdy,e sfarsitul. Nu mai este next Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Castelul Longford - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Castelul Longford   Castelul Longford - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Castelul Longford
Sus 
Pagina 3 din 6
 Subiecte similare
-
» Castelul Din Froget
» Castelul Haminghton

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: