Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Creatura misterioasa in spitalul parasit

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeLun Dec 19, 2011 7:20 pm

In vaslui(orasul in care locuiesc si eu)pe langa un camin(caminul 8)este o cladire nu stiu sigur ce era.
Am auzit multe povesti cum ca ar fii un spital parasit inca din al 2-lea razboi mondial si mai multe inn care se spunea ca acela ar fi fost un camin.
Eu am mers pe ideea ca a fost un spital,deoarece are mai mult potential.Cmbp a mea sta pe langa"spital" de mai bine de 13 ani .
Ea mi-a spus ca era un spital deoarece asa stia si mama ei ...mia povestit ca odata ,cand era mai mica se plimba prin fatza spitalului si deodata cineva o impinse,desii era singura acolo.
Cazuse si si-a facut o rana groaznica la picior care ia ramas pana astazi.
Am intrebat si persoane mai in varsta ce era si mi-au spus ca era un camin...ma intreb de ce ...oare sa imi potoleasca interesul sa nu mai merg pe acolo sau poate asa era?
In orice caz locul acela e dubios si mi sa si intamplat ceva acolo(am sa fac niste poze si am sa vi le arat).
"Spitalul"este in spatele liceului Anghel Rugina ,toate usile sunt inchise si geamurile blocate cu bancii vechi(de la liceu)ca sa nu intre curiosii acolo.
Are 3 etaje...la parter si primele 2 etaje toate geamurile sunt sparte dar la 3 mami putin ma intrebam"oare nu au putut sa le sparga si acolo sau locuieste cineva"...mi sa parut f dubios cand am vazut ca la parter si primele 2 et sunt geamuri vechi ,
iar la et 3 sunt termopaneO.o...Am mai discutat cu my frind despre acest subiect si se zvoneste ca acolo la et 3 traieste cineva....ea ar spune ca cocalari sau emo...dar nu cred...
Intr-o zi am mers cu ea inauntru(am spart un geam )...si scarile spre et 1 erau darmate....ma intrebam"oare chiar locuieste cineva acolo?"
Intr-o iarna am mers acolo dinlipsa de ocupatie si vorbeam...deodata sa auzit nu zgomot ciudat de la et 1...ne-am speriat si am fugit...
Peste cateva minute ne-am intors si cineva a aruncat cu o sticla in noi de la etajul 3O.o....mia fost destul!...am plecat direct acasa...nu am mai stat nici un minut sa ma gandesc..
Peste un an in acelas loc ,vara,eram cu 2 amice si asteptam o fata...eu ascultam muz cu castile sima uitam la spital...gandiduma ce poate traii acolo...
Peste cateva min am vazut-o pe una dintre amice incremenite de spaima ...cu teama m-am uitat si eu in acelas loc...la etaju 3,se vedea clar o silueta neagra...nu era greu de observat...unul dintre geamuri era deschis si statea fix in dreptul geamului deschis...
Era o silueta fantomatica se vedea doar de la abdoman in jos...fara maini... ochii ii avea de un alb stalucitor...si se uita la mine:-s
De atunci sau raspandit zvonurile ca cineva imi vrea raul...
Sus In jos
Cosmin
Vizitator
avatar



Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: WTF ??   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeSam Mai 25, 2013 7:25 pm

wtf ? era o silueta care se vedea de la bust in jos, dar ai vazut ochii albastri sau cum erau... pacaleala.. era 1 aprilie cand ai postat asta ? Laughing
Sus In jos
Assa
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 05/05/2013
Varsta : 26
Localizare : În cimitirul Eroilor din Caransebeş, primul sicriu pe stânga

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeMar Iun 11, 2013 12:48 am

In priul rand: apreciez ca ce ai scris tu, nu e o prostie de 2 cuvinte

In al 2-lea : Din nou...puteai s-o faci si mai lunga...pe parti...si cu dialoc, descriere si naratiue

In al 3-lea : Cat de beat/a erai cand ai scris... ( scuza-mi expresia ) ai zis ca silueta se vedea de la abdomen in jos...deci nu aveai cum sa-i vezi ochi

In al 4-lea: "Spitalul tau" poate fi doar o fosta casa a armatei si eu am una in apropiere de mine si tot asa lumea ma deruta ba ca e un bloc parasit ba un spital dar am cercetat si am aflat ca este o fosta casa a armatei

in al 5-lea: Poate nu citesti comentariile dar...eu am citit 10 carti in ultimul an si crede-ma...am gasit la fiecare cate un defect si sunt carti scrise de scriitori ar trebui sa pui si tu regului la povestile de groaza. cum ar fi:
- Scrierea corecta si fara prescurtari (prescurtarile dauneaza topici)
-Folosirea descrieri si dialgului
-Cand cineva scrie o poveste sa o continue pana ajunge la un The End

al 6-lea- Foloseste doar o limba. Am observatca ai scrs "my fried" in context roman. Engleza se imbina cu romana doar daca in poveste e vorba de o persoana straina care nu stie romana si gaseste pe cineva care stie. De ex daca tu esti ... nush.. neamt si eu romanca si icerc sa-ti vorbesc in romana tu trebe sa-mi raspunzi in engleza sau daca stii germana.

Mersi anticipat ca citesti comentariul

P.S - Aaa si am gasit multe erori la...topicul "povesti de groaza" , te rog sami dai mesaj daca vrei sa discutam despre site-ul acesta
Sus In jos
Diego07
Vizitator
avatar



Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeVin Iun 14, 2013 6:18 pm

Assa ai perfecta dreptate. dar cum vrei sa scrie cineva asa de mult eu daca m-as pune sa povestesc ceva as face-o de peste 5 pagini. intelegi, oricum ai perfecta dreptate
Sus In jos
Assa
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 05/05/2013
Varsta : 26
Localizare : În cimitirul Eroilor din Caransebeş, primul sicriu pe stânga

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeLun Iun 24, 2013 2:52 am

Ideea e ca poti povesti mult, atata doar ca iti trebuie minim un comentariu la prima parte si poti sa o pui pe a doua, poti transforma povestea cum vrei, daca vrei putem discuta despre asta si sa-ti arat chiar
Sus In jos
Lykarus
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 90
Data de inscriere : 24/06/2013
Varsta : 25
Localizare : Abrud

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeMar Iun 25, 2013 6:06 am

Mie unul mi-a placut,Smile
Sus In jos
Flavia2002vs
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 9
Data de inscriere : 02/07/2013

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Iul 04, 2013 10:52 am

Si eu locuiesc in vaslui la caminul 8 am fost eu...
Sus In jos
Flavia2002vs
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 9
Data de inscriere : 02/07/2013

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeJoi Iul 04, 2013 10:56 am

Vai deci stiu despre ce vorbesti ....adica eu stau in apropiere incerc sa ivit sa ma uit o prietena de-a mea si-a facut ziua pe acolo si au vazut la un geam o fata plina de sange.Au chemat si politia.
Sus In jos
Flavia2002vs
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 9
Data de inscriere : 02/07/2013

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeSam Iul 06, 2013 10:53 am

Apropo, ca sa stii acolo stau si emo.Vor doar sa sperie lumea.
Sus In jos
alex9
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 38
Data de inscriere : 08/07/2013

Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitimeLun Iul 08, 2013 7:09 pm

Fantoma cu termopane:)) 0_o
Sus In jos
Continut sponsorizat





Creatura misterioasa in spitalul parasit Empty
MesajSubiect: Re: Creatura misterioasa in spitalul parasit   Creatura misterioasa in spitalul parasit I_icon_minitime

Sus In jos
 
Creatura misterioasa in spitalul parasit
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» blocul cel parasit!
» Niciodata nu intra intr-un spital parasit!
» Creatura- Angela....
» Spitalul abandonat
» Creatura de la miezul noptii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: