Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Zoom Call I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Zoom Call I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Zoom Call I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Zoom Call I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Zoom Call I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Zoom Call I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Zoom Call I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Zoom Call I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Zoom Call I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Zoom Call I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Zoom Call I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Zoom Call I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Zoom Call I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Zoom Call

In jos 
AutorMesaj
Remor
Fondator
Fondator
Remor

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 26
Localizare : Wonderland

Zoom Call Empty
MesajSubiect: Zoom Call   Zoom Call I_icon_minitimeLun Oct 05, 2020 9:48 pm

În aprilie anul acesta, facultatea mea a făcut clasă virtuală unde noi trebuia să ne facem proiectele pe site-uri ca Google Classroom. De asemenea ne-au zis și despre o aplicație nouă numită Zoom, unde studenții și profesorii puteau face o conferință virtuală în care să discute despre școală. Într-o zi din mai, după ce mi-am terminat proiectele, tata a plecat la job fiind în tură de noapte. Deci eram doar eu și mama, iar mama dormea. Mi-am sunat prietenii și ne-am hotărât să facem un apel pe Zoom să vedem ce a mai făcut fiecare și eventual să terminăm jucând ceva pe consolă cum ar fii Call of Duty. La un moment dat în jurul orei 22:00, în timp ce ne jucam Modern Warfare un prieten căruia îi vom spune Jack a zis că a văzut o miscare neclară în spatele meu. Nu era sigur pentru că era întuneric, singura lumină din cameră fiind de la TV. Am o cameră mică cu un pat, un birou, un dulap în colțul din stânga și un TV în față. Am realizat că perna mea a căzut pe podea. M-am dus și am ridicat-o, mă gândeam că era pe marginea patului și a căzut sau ceva, așa că m-am întors să mă joc. După 10 minute, Jack a zis că jură că a văzut o mișcare în spatele meu. Când m-am întors, am văzut că perna era din nou pe podea în același loc. Începea să îmi fie frică pentru că știam 100% că am pus perna într-un loc în care nu avea cum să cadă fără ca cineva sau ceva să o mute. M-am aplecat ușor să o ridic, moment în care l-am auzit pe Jack cum a început să țipe. Am pus perna pe pat și am fugit repede la laptop, m-am așezat și am întrebat ce s-a întâmplat. Tot ce a zis a fost :

- Uita-te sub pat.

Și l-am văzut. Am văzut 2 ochi care străluceau de la lumina TV-ului. În momentul în care persoana a realizat că am văzut-o a ieșit repede încercând să mă prindă. Instinctiv mi-am ridicat mâna și am reușit să îl lovesc în nas. Părea să aibă în jur de 45 de ani. Avea un păr lung și uscat, părea că nu a mai fost tăiat sau spălat de cel puțin un an. Barba era și ea neîngrijită și era foarte slab, dar destul de înalt, părea să aibă cel puțin 1.90. A căzut pe patul meu de la lovitură și am putut să văd că nasul lui sângera. Cum am văzut că am șansa am fugit din cameră și am închis ușa după care am plecat jos la mama. Puteam să îi aud pași mergând prin cameră către ușă, așa că i-am zis mamei să sune repede la poliție în ciuda faptului că striga la mine să îi explic ce se întâmplă. A chemat poliția, în timpul ăsta puteam să aud cum merge din cameră în cameră căutând unde am mers. Când a ajuns la camera unde eram, a încercat să deschidă ușa.
Văzând că e închis știa că suntem în cameră, dar nu a bătut în ușă așa cum credeam că va face, în schimb am auzit un râset încet. Iar când m-am uitat în la mica deschizătură de sub pragul ușii puteam să îi văd piciorul. În momentul în care m-am aplecat să mă uit prin deschizătură s-a aplecat și el, puteam să îi văd ochiul roșu. Am văzut și câteva picături de sânge pe podea, și am auzit din capătul celalt al uși ”Vei plăti pentru asta”. Când m-am dat în spate a început să țipe ca un nebun și să lovească ușă în mod repetat. Mi-am pus mâinile la urechi încercând să amortizez sunetul și am văzut-o pe mama plângând. După am auzit sirenele de la poliție afară, dar omul încă nu se oprea din a țipa și lovi ușa. Poliția a bătut la ușă, dar când au auzit strigătul au apăsat clanța imediat și au intrat, totul se întâmpla atât de rapid de parcă era o scenă dintr-un film. Tipul s-a oprit din țipat, și m-am gândit că poliția la prins deja. Când am deschis ușa l-am văzut stând în fața celor 2 polițiști, era pregătit să îi atace. Când a pășit către ei, unul din polițiști a folosit un taser iar el a căzut imediat tremurând. I-au pus cătușele și l-au băgat în mașină iar un al 3-lea polițist a venit să ne pună întrebări mie și mamei. I-am zis toată povestea iar cei 3 polițiști au început să caute locul prin care ar fi putut intra în casă. În cele din urmă au găsit locul, a intrat pe fereastra din biroul tatei. Au găsit un topor și un burghiu mic sub patul meu. Mai târziu au aflat că omul nu avea documente și nimeni nu știa cine e. Nu părea să aibă rude, așa că a fost trimis la un spital de nebuni. Dar asta nu e cea mai rea parte, poliția a încercat să afle unde a trăit omul în tot acest timp. Tot ce le-a zis omul a fost că a trăit într-o cabană de lemn aproape de casa mea. Poliția a căutat casa pentru a găsi mai multe evidențe, după un timp au găsit o cabană mică de lemn la marginea păduri.
Au zis că au găsit acolo o mulțime de arme, plase cu mâncare veche și cel mai rău, 2 poze cu mine. Una când dormeam ce a fost făcută de la fereastra camerei mele și una în timp ce mâncam cina făcută de la fereastra bucătăriei.
Nu îmi dorescsă se întâmple asta nimănui și sper că nimeni nu a trebuit să adauge o experiență ca asta acestei lungi liste de necazuri a unui an groaznic.


Poveste tradusă de @Sakumo

DedeDali și Hanamura apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Sarah chan
Incepator
Incepator
Sarah chan


Mesaje : 22
Data de inscriere : 21/09/2020
Varsta : 29
Localizare : RPG

Zoom Call Empty
MesajSubiect: Re: Zoom Call   Zoom Call I_icon_minitimeMar Oct 06, 2020 2:51 pm

Doamne, cat ma bucur ca nu am citit asta seara trecuta, ca sigur imi luam adio de la somn mai ales ca locuiesc aproape de pădure si nu sti niciodata ce se poate intampla.
S-a intamplat odata ca un om nebun sa umble prin ladure si era periculos ca era instabil iar politia trecea mereu pe drum si spunea la oameni sa evite sa mearga prin pădure pana cand o sa fie prins. A durat cam o saptamana jumatate pana au reusit sa il găsească.
Chiar m-am ales cu pielea de gaina!

Remor apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Hanamura
Incepator
Incepator
Hanamura


Mesaje : 39
Data de inscriere : 24/09/2020
Varsta : 28
Localizare : Bistrița

Zoom Call Empty
MesajSubiect: Re: Zoom Call   Zoom Call I_icon_minitimeMier Oct 07, 2020 8:36 pm

o poveste care te face sa ai noapte alba. Ma bucur enorm sa citesc o asemenea povestioara. 
Sus In jos
DedeDali
V.I.P
V.I.P
DedeDali


Mesaje : 41
Data de inscriere : 23/06/2019
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Zoom Call Empty
MesajSubiect: Re: Zoom Call   Zoom Call I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm

Ai de...deci asa ma bucur ca stau la etajul patru. Si ca patul meu este pana in podea. Sleepy

Remor și Hanamura apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Continut sponsorizat





Zoom Call Empty
MesajSubiect: Re: Zoom Call   Zoom Call I_icon_minitime

Sus In jos
 
Zoom Call
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» One Missed Call

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: