Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dansand in Iad I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dansand in Iad I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dansand in Iad I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dansand in Iad I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dansand in Iad I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dansand in Iad I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dansand in Iad I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dansand in Iad I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dansand in Iad I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dansand in Iad I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dansand in Iad I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dansand in Iad I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dansand in Iad

In jos 
AutorMesaj
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeLun Iul 17, 2017 6:19 pm

V-as sfatui sa ascultati melodia asta cand cititi >.>

Prolog
Frumos din durere


Era ora 22 si jumate, iar patul meu arata mai bine ca niciodata, doar un lucru ma despartea de el.
-Pace si liniste in sfarsit, nu? pana la urma a fost o zi obositoare, ca in acele zile in care caldura soarelui te tine in casa, departe de distractie si viata. De abia terminasem dusul si, ma uitam in oglinda melancholic.
Vesnica intrebare pe care mi o pun in fiecare seara:
-Arata bine? Eu unul ma simt destul de trist cand imi privesc chipul. Oare se potrivesc ochii albastri ai mamei cu parul meu roscat? Mi-as dorii sa arat altfel… De altfel, ce este cu senzatia asta neplacuta de pe obrazul meu drept? Atat de multe intrebari retorice, atat de multe intrebari…
-Sa fie o iritatie? Am zis cu o voce calma, in timp ce coboram scarile pentru a stinge becurile din sufragerie.
In momentul cand am trecut pe langa usa ce ducea in curte. Auzisem ceva, niste ciocanituri in usa, ce facu’ ca linistea pe care mi-o doream atat de mult, sa dispara atat de repede ca si sansa mea de a castiga la loto.
Eram chiar in fata sufrageriei, iar atunci mi-am intors capul, spre usa  pentru a vedea cine ar putea fi la o ora asa tarzie. Sunetul se auzise iar *Cioc* *Cioc*.
 Ma indreptam spre usa, cand sunetul ciocaniturilor imi rasunau atat de tare in cap, incat nu mi am dat seama ca picioarele imi tremurau groaznic de tare, iar privirea imi era atintita spre umbra ce se observa prin micul spatiu gol dintre usa si prag. Capu-mi incepea sa imi fie greoi si gol, imi era frica dintr-un motiv ciudat.
-Opreste-te! Inceram sa imi zic in gand, dar de fiecare data cand o facem, se auzea mai incet, iar intunericul din capul meu crestea.
-Nu te apropia! Cred ca am tipat, nu eram sigur, imi era atat de frig incat mi-am lipit bratele de pieptu-mi cald.
Dupa ceva timp mi-am revenit. Stateam in genunchi, cu obrajii umezi din cauza unor lacrimi aparute din senin. Cand dadusem sa ma ridic am observant doua scrisori langa usa
-Unde s-a dus acea persoana? Ce a fost  asta?
Mai multe intrebari fara raspuns…
Le iau in mana si ma asez pe canapeaua din sufrageria luminata de becurile pe care trebuia sa le sting pentru a merge la somn. Ambele erau numerotate, o deschid pe cea cu numarul unu prima data.

1

“Mai intai siguranta mundanilor si apoi zdrobirea raului, asa privesc lucrurile sau cel putin asa am incercat sa vad imaginea de asamblu.
Daca citesti asta, atunci te vei intreba cine sunt sau poate cine a scris asta. 
Esti curios, adica cine mai foloseste scrisori in secolul al XXl-ea?
Dar asta este cea mai mica problema a ta, nu-i asa? Stiu despre conturile tale bancare inghetate, aproape ca ti ai pierdut locul de munca. 
Te ai gandit cel mai probabil la faptul ca aceasta scrisoare  ar fi o gluma proasta, dar  ti-ai shimbat parerea, nu? Ti-am dovedit destule. 
Stiu si despre viata pe care ai salvat-o, iar daca vrea sa isi continue viata in pace ar fi bine sa asculti tot ce am de zis.
Stii ce este piatra filozofala?  Nu, nu stii, daca ai fi stiut nu as mai fi scris aceste randuri. Deschide plicul numarul doi, iar inauntru vei gasi o bucata de scrisoare. Vom incepe cu un final trist.

2
 

(23:00)” Doar tipetele sfarsitului se mai auzeau pe fundal, ceasul a batut ora 11, era o noapte destul de friguroasa, dar focul incalzea pana si perimetrul in care ma aflam eu, desi mirosul era oribil era destul de bine. S-a terminat, nu?”
Daca tot nu aveam voie sa ma apropii de “ele”. Scriam linistit ultimele rapoarte primite la lumina lumanarii de pe biroul de mahon care acum avea o nuanta inchisa de maroniu estompata, in timp ce pe fundal se auzea ticaitul fin al ceasului care acum batea ora 00:00,  cand de odata o lumina alba ma orbise atat de tare incat imi pierdusem echilibrul, senzatie urmata de o stare ciudata de rece si de piele de gaina , urmand un val de aer fierbinte si zgomotul unei explozii.
Ma durea capul ingrozitor, foile imi zburau peste tot in timp ce peretele din fata mea acum, numai exista, atunci mi-am dat seama ca eram pe jos, departe de biroul care acum era ciopartit. Ma aflam in coltul camerei, doar rapiditatea batailor inimii, durerea de cap si probabil piciorul meu luxat ma faceau sa ezit sa ma ridic in acel moment. Regula 45
Imi intorceam capul cand in jos cand in sus, incercand sa imi explic ce se intamplase ca dupa o noapte de mahmur. 
Din nou lumina puternica umpluse cerul… daca pana atunci ticaitul era regulat, acum nici nu stiu daca il mai auzeam sau daca il auzeam prea tare, de fiecare data cand trebuia sa se auda acel ticait auzeam doar voci .
Imi ating obrazul din cauza usturimii ce o simiteam acolo, imi pun mana incet, de parca ma atinsese o persoana draga mie in acel loc. Era umed, dar fierbinte ca dracu, voiam sa vad ce se afla pe obrazul meu stang, desi vedeam in ceata parea sa fie ceva rosiatic.

-Ce naiba?

(01:47) “Focul inca le mistuie corpul, iar mirosul groaznic de piele arsa se simtea chiar si aici la 500 de metri departare de “Fine tenebris”, doar povestea asta nu a avut un sfarsit fericit. Cel putin nu pentru cei 983 de protectori si vanatori ai pamantului, dar cu asta copiii lui Lilith au murit. Eu am fost al 984 lea vanator, eram mai mult un ucenic, asa ca nu m-au lasat langa ei, dar pana la urma asta mi a salvat viata.
Ar trebui sa fiu recunoscator?”

-Asta e, sunt prea obosit. Numai inteleg nimic, si de unde ****** stie despre mine atatea? Imi intorc capul dupa ce mi-am confirmat ca nu aveam doar impresia ca sunt urmarit in timp ce citeam scrisorile.

-Ah, drace!  Zicand o tare si scurt. Punandu-mi mana din extinct spre obraz, era umed si fierbinte. Nu inceata mi a fost reactia de a lua mana de pe obraz.
-Sentimentul asta iar
*Cioc* *Cioc*

-Ai citit tot? se auzise o voce atat de ritmata si calma dinspre usa. Parea sa fie vocea unui barbat destul de tanar.
Imi intorsesem capul de la usa, uitandu-ma la mana care avea un lichid rosu pe ea


Ultima editare efectuata de catre Bishamon in Joi Iul 20, 2017 11:14 pm, editata de 5 ori
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeLun Iul 17, 2017 7:09 pm

E superrrrr. M ai făcut foarte curioasa. Hai cu NEXT ul ❤️
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeMar Iul 18, 2017 4:42 pm

Din nou nu înțeleg filozofia ta Laughing , o să trec peste asta. Uite, îmi place descrierea din subcapitolul 2, chiar aș vedea-o într-o carte. Ai câteva probleme cu virgula, ca noi toți, și o inversiune cam nepotrivită la început. Dar, așa cum eu încă nu înțeleg bine lucrurile , am nevoie de continuare Smile
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeMier Iul 19, 2017 1:56 am

Da, da. Stilul tău şi poveştile astea ciudate. M-am obişnuit. Îmi place, idea în sine e interesantă, dar fă-o într-un mod mai sofisticat, pune accent pe sentimente în unele momente, să simt şi eu că mă cuprinde puţin teama. Deci, lasă detaliile alea neimportante, nu scrie prea multe prostii ca să faci povestea monotonă, scrie pe scurt şi la obiect şi încearcă, totodată, să punctezi mai mult frica personajului pentru ceea ce se întâmplă. Ai un os de la mine, urâtule. Razz
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 22
Localizare : Hell

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Iul 20, 2017 7:05 pm

Deci în partea a doua nu înțelesesem mai nimic până am recitit și mi-a dat Dumnezeu idee de ce e vorba Laughing
Încă nu sunt sigură de ce se întâmplă, despre ce vânători e vorba și cine ce e, dar am nevoie de continuare ca să îmi dau seama.
Mă captivează și sincer, îmi place. Jur că mi s-o făcut pielea de găină când ajunsesem la „Ai citit tot?” Laughing
Hai dă-i cu next. Te bat măr dacă te lași și de asta. Phbbt
Sus In jos
Denisa
Veteran
Veteran
Denisa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 168
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 21
Localizare : Sibiu

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeJoi Aug 03, 2017 3:02 pm

N E X T.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitimeDum Sept 10, 2017 10:24 pm

Nu am nimic de de spus. Imj place mult acest capitol. Este bine construit. Astepr next.ul
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dansand in Iad Empty
MesajSubiect: Re: Dansand in Iad   Dansand in Iad I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dansand in Iad
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: