Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Cutia din pod  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Cutia din pod  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Cutia din pod  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Cutia din pod  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Cutia din pod  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Cutia din pod  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Cutia din pod  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Cutia din pod  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Cutia din pod  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Cutia din pod  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Cutia din pod  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Cutia din pod

In jos 
AutorMesaj
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 26
Localizare : Germania

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 2:07 am

Bună seara sunt George și am 14 ani, bun să începem! .Cu toți știm sau poate auzit despre fantome demoni ,și toate altele. Eu locuiam în România și stăteam la bunici pentru că mama și tata, erau în anglia, la muncă. Prima zi de școală după vacanță intrase-m în clasa a-5 a ca orice copil de clasa a cincea, nu știam eu despre fantome etc. nu crede-am ,în ele mai bine spus, la școală colegii noi de treabă, am stat două ore, am discutat ce cărții, caiete ne trebuie să cumpărăm pentru școală am vorbit cât am vorbit s-a sunat să plecăm, acasă ne-a dat cărțile tot , eu stăteam la 7km de școală bineînțeles, mă trezeam la ora 5:00 dimineață, până mă spălăm pe dinți pană făceam un duș, trecea timpul a doua zi de școală, ca fiecare copil mi-am luat, blugi o pereche de adidaşi un tricou mulat ,și bineînțeles o geacă de piele. La școală, primele 4ore au mers perfect până când m-a sunat bunica că o să lipsească amândoi 5zile nu mi-au spus unde și cum dar mi-a spus să nu deschid ușa podului orice ar fii și să, mă feresc de cutia din pod, îmi ziceam în gând hmm oare ce-mi ascunde? Oh, am terminat de vorbit la telefon și s-a sunat de intrare în clasă, ora de mate cea mai nasoală oră, boom am scris cât și cum frumos s-a terminat ora ajunsesem acasă și deschid ușa cu cheia văd banii într-un portofel, și un bilețel în care scria bani sunt să te descurci cât timp suntem plecați ai grijă de tine și orice ce ar fii nu uita ușile deschise, și nu te duce în pod te rugăm , o să te sun în fiecare zi să văd dacă ești în regulă cu drag Bunica! Hm ok oftic eu primele trei zile mi-au mers super bine dar singur îmi era tare frica într-o casa așa de mare .Avea 5 camere, 2 băii, o bucătărie, hol destul de mare și lung. Vineri week-end super m-am gândit să chem un prieten care se numește Andrei, l-am sunat Ceau frate ce faci poți veni în seara asta la mine? Întreb eu el zi-se o clipă, își întreabă părinți dacă poate dormi la mine 1-2 zile, și a spus da dar fără filme de groază. Andrei:în cinci minute sunt la tine bine ok zic eu haine. Zis și făcut a sosit Andrei era ora 17:05, oi Salut am dat mana cu el și ne-am dus să ne jucăm pe PC ne-am jucat cât ne-am jucat mențin, sa făcut ora 22:30 zic eu către Andrei, hai în pat băgăm un film de groază el zi-se ok hai ne-am uitat la film ora era 00:00 a.m. hai să ne culcam zi-se Andrei, ok haide noapte bună, nu am adormit repede dar îl auzeam pe Andrei că vorbește în somn cu cineva :suspect: am adormit Andrei s-a trezit și mi-a spus ai auzit și tu sunetul? Ce sunet spun eu speriat? Hm zi-se el poate era un coșmar ok. În regulă, spun eu dormi la ora 2:15 Andrei stătea jos din pat și se uita la mine l-am văzut cu coada ochiului nu scotea nici un cuvânt :sinistru: după 10 min nu mai era lângă mine Andrei mă panicasem eu mă duc să-l caut nici urmă și am observat că ușă, de la pod era deschisă ohhhhhğg nucului ! ; (! El vorbea cu cineva dar nu știu cu cine îl strigam nu mă baga în seamă spunea ceva îl limba latina, SUA lim loga ioc., s-a dus către cutie acolo era un glob (portal) lumea cealaltă s-a uitat la mine cu un rânjet malefic și mi-a zis acum ți-e sfârșitul și m-a apucat de gât și ma tras în portal în iad se auzi o voce, ți-am zis nu deschide ușa de la pod era bunica omg zic eu bunica ce cauți tu aici?
Ce cauți tu aici copiile..spuse plângând iartă-mă și m-a omorât sfârșit sper să vă placă prima poveste. P:S. Lucrurile vechi care nu știi nu le atinge ai să regreți. !


Topic corectat de PaoloDeni.
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 26
Localizare : Germania

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 2:11 am

Sry că am postat două
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 10:01 am

Doamne ferește de atâtea greșeli de gramatică și de punctuație... ai și grăbit acțiunea, ai și omis semnele de punctuație într-un număr criminal de mare, să nu mai zic de greșeli... povestea e prea nestructurată și sfârșitul nu are logică. Nu vreau să descriu cu amănunte tot, dar te sfătui ceva: Mai citește poveștile altora și ia exemplu de la felul lor de a scrie.
Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 275
Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 21
Localizare : ?

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 10:04 am

Bun ideea povesti e ok,imi place dar te sfatuiesc ca in viitor sa ai grija cu virgulele adica unde le pui si unde nu,si atunci cand un personaj vorbeste ar trebui sa pui linie de dialog ,atat am avut de spus,sper sa nu se mai repete,succes in continuare.
Sus In jos
George.
Incepator
Incepator
George.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/09/2015
Varsta : 22
Localizare : Finlanda

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeDum Sept 20, 2015 5:53 pm

Alex. a scris:
Doamne ferește de atâtea greșeli de gramatică și de punctuație... ai și grăbit acțiunea, ai și omis semnele de punctuație într-un număr criminal de mare, să nu mai zic de greșeli... povestea e prea nestructurată și sfârșitul nu are logică. Nu vreau să descriu cu amănunte tot, dar te sfătui ceva: Mai citește poveștile altora și ia exemplu de la felul lor de a scrie.
Alex a spus tot ce trebuia. Ai foarte multe greseli. Idea in sine mi se pare ok, dar incearca sa descrii mai mult si sa mai sari peste unele parti care nu-si au rostul in poveste.
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeVin Sept 25, 2015 12:17 pm

Doamne cate greseli ,este unui dintre textele cu cele mai multe greseli pe care le-am vazut,si datorita greselilor din text nu se intelege mai nimic,in rest ceilalti au spus tot ce era de spus,ai mai multa grija.Este si obositor sa citesti ceva cu atat de multe greseli.
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 30
Localizare : in lumea cosmarului

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeVin Sept 25, 2015 5:49 pm

Ai o idee faina aici, dar ai super grabit actiunea. M-am cam ratacit putin cu frazele, nici spatiu nici punct clar. Nu stiam de unde incepe si unde se sfarseste fraza. Sfatul meu, mai bine zis pontul meu este sa scrii separat si dupa ce termini sa recitesti sa vezi daca are logica, mai corectezi , mai pui un spatiu un punct. Nu musai greselile de ortografie,asa si apoi pui pe forum. Si dai pe un scris mai maricel, sa se vada mai clar, ca nu te mananca nimeni, cel putin eu nu...ca sa nu trebuiasca sa-mi pun ochelari de elefant. Rolling on the floor succes
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 26
Localizare : Germania

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeSam Sept 26, 2015 10:12 am

Laughing) mya eu scriu după tel.
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitimeLun Sept 28, 2015 11:01 pm

Nu am gasit niciun punct. Serios... Toata povestea e o imensa fraza Laughing
Trecand peste, ideea e frumoasa si chiar si fara actiune, m-a tinut cu ochii pe poveste. Te sfatuiesc sa continui sa scrii povesti, tinand cont de sfaturile celorlalti! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cutia din pod  Empty
MesajSubiect: Re: Cutia din pod    Cutia din pod  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cutia din pod
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cutia Dorintelor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: