Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Mesaje Misterioase

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 13, 2015 4:59 pm

Super,pana acum povestea este foarte reusita chiar daca e putin cam mult dialog ,ideea imi place mult.
Astept next :>
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 13, 2015 8:31 pm

Bwaaaa Mariusicaaa pune next tată ca sunt curioasaa.... nu am ce critica vreau next
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 13, 2015 8:47 pm

MaR¥u$ a scris:
[...] altii si-o trageau in baie, [...] Am vazut-o pe Kirsten venind de la baie
Blushing Blushing
Next
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 14, 2015 7:15 am

Super,nu am ce sa mai spun.Este amuzanta si cred ca in viitor va fi si horror?Cred?....
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 14, 2015 9:42 pm

Biata fată... Asta se întâmplă când eşti beată mangă şi umbli cu lucrurile altora!
Aştept următoarea parte.
Sus In jos
Monalissa|6
Membru
Membru
Monalissa|6

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 25/07/2015
Varsta : 25
Localizare : Galati

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 15, 2015 12:35 am

Pune neeeeeeext !!!!! Te rog -_- •_•
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 15, 2015 1:13 pm

Erau multe alte mesaje de acest gen, cu litere si simboluri, persoana care imi folosise telefonul cred ca se plictisise si a inceput sa trimita mesaje fara sens, dupa ce am terminat de citit toate mesajele, telefonul a inceput sa-mi vibreze in mana:

El: Jenna. Sper ca ti-ai gasit telefonul si poseta in regula. O am pe tarfa care a incercat sa te jefuiasca.Nu iti face griji, nu o sa mai faca asta niciodata. Balsamul tau de buze are un gust asa de bun.Nu mai pot astepta, vreau sa-ti gust buzele.

Am inceput sa izbucnesc in plans si imediat am sunat la 112, incercand sa explic cat de grava este problema.O patrula de politie a ajuns in 10 minute iar ofiterii de politie m-au gasit asezata in fata peluzei cu lacrimi in ochi.Kirsten incerca sa ma linisteasca si in acest timp multi invitati de la petrecere au venit in jurul meu sa vada ce se petrece.

De la politie venise un barbat si o femeie.Barbatul era in varsta si chel dar femeia se pare ca era doar cu cativa ani mai in varsta ca mine, se uita ingrijorata spre mine.Am incercat sa le spun ce s-a intamplat, le-am explicat ca de la 16 ani tot primesc mesaje de la un tip bolnav, le-am spus ca am mai fost la ei si ca au incercat sa ma ajute.Dupa ce politistii si-au dat seama ce se intamplase au fugit inapoi la masina si au facut un apel.Cateva ore mai tarziu, folosind GPS-ul, acestia au incercat sa localizeze celalalt telefon.Era intr-un lac impreuna cu fata beata, ofiterii au recuperat corpul victimei din apa inghetata, din pacate aceasta era moarta.Telefonul a fost gasit in gura victimei, aproape il inghitise.Cand politistii au indentificat fata s-a dovedit ca am intanit-o doar o data si ca avem un prieten in comun.

Chiar daca nu o cunoastem prea bine, m-am dus la inmormantarea ei si am ascultat tot ce au spus prietenii si familia despre ea.Multi o iubeau asa de mult.Ma simteam oribil dupa toate cele intamplate, vina era doar a mea, multi mi-au spus ca nu eu am fost de vina dar totusi eu nu puteam sa cred asta.

Hartuitorul m-a facut sa ma simt asa de vulnerabila.Imi era teama ca m-ar putea gasi.Parea ca cosmarul asta nu se va mai termina.Mi-am schimbat din nou numarul si apoi am plecat de acasa.Un bun prieten de-al meu, un tip pe nume Matt, are un apartament cu doua dormitoare si isi cauta un coleg de camera.Ma gandeam ca asta ar fi cea mai sigura solutie, cu timpul viata mea incepuse sa devina normala.Totusi acum cateva saptamani mesajele au inceput din nou.

Foarte devreme dimineata, telefonul meu vibra intruna.L-am luat in mana si cu ochii plini de somn am incercat sa citesc:

El: Te-am gasit!

Ma holbam la ecran, nu m-am miscat deloc cateva clipe.

El: Nu imi spui Buna ?

Cateva lacrimi au inceput sa imi curga pe obraji.

El: Stii, urasc cand te vad plangand.


Astept Pareri Astept Pareri
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 15, 2015 1:27 pm

Umm interensant, dar capitolul asta iti zice ca e prea putin, prea putina actiune, desi se observa ca ai incercat sa faci un monolog cu personajul principa, acesta trebuie sa predomine!
Astept next Smile
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 15, 2015 2:11 pm

Yeei ,in sfarsit ai pus next Very Happy Smile Interesant capitolul mi-a placut ,fa capitolele cat poti de lungi Smile
Astept next :>
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 15, 2015 2:37 pm

O my god. Ador povestea asa, de unde atâtea idei. Mariusică baga next și fa.l mai lung.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mesaje Misterioase - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje Misterioase   Mesaje Misterioase - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Mesaje Misterioase
Sus 
Pagina 2 din 5
 Subiecte similare
-
» Iubita mea moarta imi trimite mesaje
» Propunere marire mesaje
» De ce nu pot trimite mesaje private?
» Tot primesc mesaje private nedorite
» CANTECE ALE SATANEI Mesaje Inversate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: