Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Inca vreau sa imi fie alaturi...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 12:30 am



De ce? De ce sa nu vreau sa ma simt altfel, diferit?
Imi aduc aminte de vise oribile in care eram doar eu… Sau poate, nu? Care era motivul pentru care fugeam, strigam, dar de fiecare data vocea mea se auzea din ce in ce mai incet. Pana cand cadeam pe solul, oare cum era pamantul? Stii cum e sa vrei sa fugi de frica, dar sa nu te mai poti misca? Sa strigi in intuneric, dar nici pe tine sa nu te mai auzi?
Vise in care ma trezeam plangand, dar tot ce simteam, era un mare gol…
Acele vise in care toti ziceau ca este vina mea… As vrea sa pot, sa dau timpul inapoi, sa stiu cu ce am gresi-….
De ce sa nu incep sa cred ca nu merit nimic ce m-ar fericit… de ce nu este invers, de ce nu pare sa fie invers..? De ce cred ca sunt trist? Chiar sunt? 
Sunt un  asa idiot. Ma joc de-a copilul dur, dar sufletu-mi este sfarmat…
-De ce sa nu-mi urasc fiecare cuvant pe care ti l-am spus si care te-a facut trist? Sau acele cuvinte care te faceau sa te simti, cel putin nu fericit. Cred ca asta era
Vreau sa incerc sa fiu bun… Vreau sa numai stau ore intregi privind acele imagini sau sa stau sa vad asfintitul, luna si soarele in timp ce ma gandesc:
-Voi putea?
In fiecare seara lacrimile imi invadau fata-mi timida… De fiecare data el imi stergea acele lacrimi!
Imi pot amintii cum ma facuse sa cred ca zambetul nu este ceva imposibil, ci ceva simplu.
-Doar prostii
In fiecare seara vorbea cu mine, ma linistea…
-De ce sa nu ma urasc? De ce sa nu renunt…
Am voit sa o fac…dar m-am gandit la el si am renuntat…
In timpul ala el crezuse ca facusem ceva prostesc, eu ii zisei lui:
-Cred ca ai vrea sa imi dai o palma…
Iar el:
-As vrea sa te imbratisez, ai fost ranit destul
Am crezut ca este baiatul perfect, unul dragut si tot ce facea el, parea asa simplu.
Dar nu e chiar tocmai asa, doar iluzia perfectiunii se vedea.
O usoara chemarea dinspre neant ma chema, dar incercam sa fa ceva… i-am promis ca nu va fii asa
Eram disperat, uneori radeam… alteori plangeam, uneori le facem pe amandoua…
In unele cazuri zambeam fals, dar zambeam de atata timp fals incat incepusem sa ma intreb? Cum zambesc cu adevarat?
Iluzia perfectiunii nu dureaza mult, stiai? Si el a avut nevoie de ajutor, l-am ajutat si spirtu-mi a fost distrus, erau numai cioburi ce trebuiau aruncate la gunoiul din coltul strazii…
Incepusem sa cred ca trebuie sa fiu singur ca as fie alti fericiti
M-am ranit singur, nu fizic. Nici nu stiu cum
Apoi a aparut cineva care l-a facut fericit.
Numai era nevoie de mine, am inceput sa cred ca numai este nevoie de mine.
As fi vrut doar sa il imbratisez si sa ii zic ca vreau sa stea aproape de mine, ca sa nu mai fie trist si nici ca lacrimile sa mi atinga pielea rosiatica…
Era o fata draguta si simpatica ce-l facea fericit…
Apoi l-am ranit pe el, voiam sa fiu fericit. Sunt EGOIST
Mi-a zis :
-Nu stiu ce sa fac! Imi vine sa te bat…
Cateva clipe si m-a iertat, m-a iertat pentru ca sunt un prost…


Ultima editare efectuata de catre Bishamon in Lun Iul 24, 2017 12:36 am, editata de 4 ori
Sus In jos
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 73
Data de inscriere : 24/05/2015
Varsta : 24
Localizare : Norvegia

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 12:36 am

Imi place mult cum scrii, mai ales ca-mi lasi impresia ca suferi, poate chiar asta si simti.
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 12:39 am

Ano, știi că eu îți ador toate poveștile, no? Very Happy
Asta e povestea aia care ma lăsat cu gura căscată. Adică, tu ca băiat să te exprimi în felul ăsta, e mijtoc. Da am scris mijtoc, don't judge me :3 ... Păii nu mi-a prea plăcut așezarea în pagină. Prea
.. Prea Very Happy ..
Povestea e genială.
Sus In jos
Andrada
Membru
Membru
Andrada

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/07/2015
Varsta : 28
Localizare : GPS

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Aproximativ...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 12:42 am

Mai aveam putin si plangeam,dar stiam mi-o curs o lacrima..
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 7:48 am

1.In primul rand, ca sa nu credeti ca am o cearta cu Ano, ne-am obisnuit noi doi deja.
2.Din cate stiu, trebuia sa specifici ca e poveste de iubire.
3.Iar vorbesc in numere.
4.Descrierea e, sincer, neobisnuita de buna.( da, neobisnuita de buna).
5.Actiunea e aproape buna, adica aproape intelegi.
6.Partea horror( care la mine e alta decat descrierea, daca nu intelegi ignora acest rand) e geniala.
7.Ideea se adapteaza pe o idee foarte ideioasa ideeasda bla bla bla. (glumeam) Deci ideea trebuie s-o critic altfel, nu in mod de 1 secunda si o am direct, deci daca nu intelegi de ce am pus asta, nu-mi da te rog mesaj privat: Geniala, mai ales faptul ca te-ai descurcat.
8.A observat cineva ca acum toti criticii( inclusiv tu, moderator+ critic) scriu : "X terminat!" si fix Monaa nu mai scrie?
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 12:40 pm

Miner, tu ai citit povestea printre rânduri?
Și eu am avut aceeași impresie ca tine, dar ”mai fericit?”, ”eram torturat”, ”Sunt un asa idiot.” Toate ăstea sunt din prespectiva unui băiat, se pare.

Într-adevăr, povestea zici că e una de dragoste. Om trăi și om vedea, corect?

Descrierea și acțiunea sunt bune. Îmi plac. Singura problemă este că articulezi cuvintele aiurea, dar în rest chiar e ok.

Aștept continuarea!
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 6:24 pm

Eu am probleme incredibil de mari cu tema iubirii. Nici la şcoală nu vreau să le citesc fiindcă, părerea mea, mi se pare puerilă. Fiecare cu gusturile sale.
Însă citind ceea ce ai scris tu m-a lăsat cu un sentiment puternic. Nu ştiu care este... Ştiu doar că ai scris impecabil. Toată durerea pe care o simte personajul ne-ai transmis-o nouă, cititorilor. Şi pentru prima dată îmi place tema dragostea!
BRAVO!
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 145
Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Unde Demonii Dorm

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeSam Iul 18, 2015 7:14 pm

Bun,deci nu stiu cu ce sa incep,ai pus cireasa pe tort la final,mai trebuie fainoșag Rolling on the floor),next :>
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeMar Aug 11, 2015 9:26 pm

Bun. De data asta - doar de data asta - nu te critic. Pentru ca m-ai rugat ataaata de frumos si asa mai departe Razz Dar sunt cu ochii pe tine o.o O.O O.O
Acum, legat de poveste .. Pai, mi-a placut. Da, mi-a placut Laughing Ti-am mai spus eu tie, ai o sensibilitate aparte care iti permite sa transpui sentimente foarte puternice intr-o serie de propozitii si iti da fiori pe sira spinarii. Bravo, imi place de tine Wink Smile
Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 84
Data de inscriere : 18/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitimeMar Sept 08, 2015 2:14 am

Aproape m-a făcut să plâng. E incredibil de bine scrisă, modul în care se transmit sentimentele... Felicitări... Pot doar să sper că e doar o poveste...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inca vreau sa imi fie alaturi... Empty
MesajSubiect: Re: Inca vreau sa imi fie alaturi...   Inca vreau sa imi fie alaturi... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Inca vreau sa imi fie alaturi...
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Tot ce vreau
» Vreau doar o clipa...
» Vreau sa va rog ceva
» Ocrotitorii
» Cautam membrii staff: Corectori, Sfatuitori, Critici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: