Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Iarta-ne pacatele

In jos 
AutorMesaj
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMar Mai 26, 2015 11:08 pm

Pff.. lumea asta.. a devenit un noroi, iar noi ne scufundam in el din ce in ce mai mult.. nu mai exista ordine, nu mai exista pace, dreptate si dragoste fata de semenii nostri. Devenim din ce in ce mai rai si mai indepartati unul de celalalt. Oamenii nu mai au niciun Dumnezeu si fac ce ii duce pe ei mintea, ori ca fac ceva bun ori ca fac ceva rau. Singurul care tine cont... este Iertatorul, cam asa i se spune, nimeni nu stie cine este sau ce este dar prezenta lui nu aduce numai necazuri si dezastre. El apare in prezenta oamenilor care au pacatuit in ultimul hal si refuza sa isi marturiseasca pacatele sau sa o ia pe o cale mai buna. Iertatorul ofera mereu o sansa, dar nimeni nu se foloseste de ea. Ei bine, cum de stiu chestiile astea despre Iertator? Tot ce mai mai imi aduc aminte e ca eram acasa impreuna cu tatal meu iar cineva a batut la usa. Tata sa dus la usa si a iesit afara. Curios mam uitat pe geam si lam vazut cum statea de vorba cu un tip, in secunda urmatoare o masina intrase atat puternic in tatal meu, incat ii zburase maruntaiele pe geam. Am iesit intr-un suflet afara sa vad mai clar... tata era lipit de ciment, soferul injura si isi blestema zilele iar tipul acela cu care vorbise tata nu era nicaieri, disparuse. Mai tarziu aveam sa aflu ca tata fusese vinovat de niste crime infioratoare. Cred ca asta a fost prima oara cand lam vazut pe Iertator, si nu as mai vrea sa il mai vad din nou. Desigur ca nimic nu a fost cum am vrut eu. Dupa cativa ani dupa ce murise tatal meu, eram in masina si ma intorceam de la o petrecere, cred ca eram beat mort si nici nu am observat cand am luat un om sus direct pe parbriz. Am iesit panicat din masina mam uitat in jur si am rupt-o la fuga, am fugit ca un nebun dar am facut ce am facut si tot am ajuns la sectia de politie. Riscam ani grei, fix asta imi mai trebuia, desi stiam ca am facuto lata si am nenorocit un om, am tot negat, iar spre marea mea surprindere politstii mi-au spus ca cica au gasit "adevaratul vinovat". Am fost impresionat de cat noroc am putut sa am. Intre timp cand am vrut sa ies din sectie am intrebat unul dintre politsti daca pot vorbi un pic cu vinovatul sub falsul pretext ca vreau si eu sa vad cine a putut sa ma faca vinovat pentru asemenea fapta oribila. A fost de acord si ma condus spre o camera, mia deschis usa, am intrat iar politistul a ramas afara. In fata mea era tipul care vorbise cu tata inainte sa dea masina peste el. Mam asezat tremurand langa el si lam intrebat de ce a zis ca el e vinovat in locul meu, si cu ce dovezi. El sa uitat la mine cu o fata blanda si mia raspuns in felul urmator "Mai ai pana la judecata, inca nu ai comis fapta suprema pentru a fi judecat. Pana atunci bucurate de viata ta trista". Acest raspuns ma bagat mult in ceata si imediat am iesit din camera si am plecat spre casa gandindu-ma confuz la ce mi-a zis el....
Next, maine sau poimaine Laughing)
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMar Mai 26, 2015 11:30 pm

Povestea e ok, insa ai foarte multe greseli gramaticale si asta nu prea da bine intr-o poveste. In rest, totul e ok. Descrierea predomina povestea , ceea ce este bine. Baga next!
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Mai 27, 2015 8:22 am

Cum a zis si drog sunt destul de multe greseli! Oricum a fost oarecum interesant.
Multe greseli au fost cu ,,-'' si cu ,, , '' din cate am observat eu!
Oricum succes Razz Razz Razz
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Mai 27, 2015 8:06 pm

Destul de interesanta! Imi place ideia povestii! Ma intreb ce se va intampla in continuare! Baga next!
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Mai 27, 2015 8:18 pm

Dupa toate porcăriile alea, trebuia sa ma gandesc ca totusi va trebui sa plătesc pentru ce am facut, dar cum la vremea aia eram un egoist nenorocit dat naibii m-am gândit ca ar trebui sa tac si sa imi vad de ale mele. Masina era praf iar eu nu aveam nici un ban de reparații, asa ca practic am încercat sa ma pun bine cu golanii din cartierul meu si sa ma fac un mic dealer de droguri, nu câștigam cine stie ce, dar era ceva iar in timp avea sa se adune. Heh planul a mers de minune, in câțiva ani, toti aveau încredere in mine si știau ca o sa le livrez marfa intacta. Aveam din ce in ce mai multi bani, si o viata plină de schimbări majore se apropia cu pași repezi spre mine. Dar totusi cam ca de obicei trebuia sa se întâmple ceva urat. Parca era vineri, sau joi.. trebuia sa livrez o cantitate destul de mare intr-un loc destul de ciudat. Eram însoțit de niste tipi mai solizi, si ma gandeam de ce, pentru ca pana acum livram singur, fara nimeni. Stiam ca ceva avea sa meargă prost. Imediat ce am intrat in clădirea cu pricina, doi tipi îmbrăcați in negru cu glugi pe fata ne-au întâmpinat si au spus sa ii urmam. Clădirea pe dinăuntru era cam bizara, peste tot era tapet roșu si puteam sa jur ca ceva se scurgea pe acel tapet. La un moment dat a trebuit sa coboram niste scări, urmate de un hol imens cu diverse camere. Unele uși de la camere erau deschise si am putut vedea cum diferite persoane erau torturate si omorâte intr-un fel de ritual satanic. Pentagrama era prezenta pe fiecare usa a acelor camere. Eram dea dreptul șocat.. ce naiba era locul ala? Am ajuns la capătul holului unde era o usa mare din metal cu o pentagrama uriașa pe care era chipul diavolului. Cei doi tipi care ne-au condus aici au deschis usa si aceasta a provocat un sunet insuportabil. Dupa usa era o camera cat se poate de prezentabila iar in mijlocul ei era o masa cu un om care aștepta ceva, in colțurile camerei era diverși oameni cu măști, cred ca erau bodyguarzi sau ceva. De îndată ce omul de la masa ma vazut a strigat către mine:
-Haha, omul cu cea mai buna marfa de pe piața. Haide ia un loc si sa stam de vorba.
-Da da, imediat! am raspuns eu putin frustrat.
M-am asezat la masa si am așteptat ca omul ala sa spună ceva.
-Hah, probabil te intrebi ce e locul asta? Ei bine asa cum creștinii au bisericile lor despre Dumnezeu, asa avem si noi satanistii biserica noastră despre satana.
-Mhmh, interesant, dar putem trece direct la treburile noastre? am intrebat destul de speriat.
-Haha, mereu direct la subiect, am auzit destul de multe lucruri bune despre tine. spunea el in timp ce a scos o servieta plină cu bani de sub masa.
In timp ce omul vorbea, am putut observa un om destul de retras in spatele camerei, m-am uitat mai clar, era tipul ala, sau Iertătorul ca sa ii spun asa. Ce naiba cauta el aici?
-Hei, cine este ala? il intreb eu pe omul acela arătând cu degetul spre Iertator.
Omul sa uitat destul de panicat la el si a strigat:
-Nu stiu! Cum a ajuns aici!!!?? Băieți omoratil! a urlat el răgușit.
Oamenii cu măști și-au scos armele si au inceput sa tragă dar in loc sa tragă in Iertător, trăgeau unuii in alții. Imediat camera s-a transformat intr-un loc plin de sânge in care oamenii se omorau unii pe alții. M-am ascuns sub masa si am vrut sa ma gandesc la o cale de scăpare.. am stat un pic si dupa am luat-o la fuga, dar am vazut servieta cu bani deschisă pe masa, asa ca m-am întors inapoi sa o iau. Bravo mie, mi-am riscat viata pentru o servieta cu bani. Am luat servieta, am vrut sa fug da am alunecat aparent pe limba cuiva si am dat cu capul zdravăn de podea. Camera se învârtea cu mine iar gloanțele retardate trase de oamenii aia nebuni imi vajaiau deasupra capului meu...
NexT altădată...
Sus In jos
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 73
Data de inscriere : 24/05/2015
Varsta : 24
Localizare : Norvegia

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Mai 27, 2015 10:36 pm

Stiu ca nu-s sfatuitor, nici critic, nici nimic, insa vreau sa-ti atrag atentia asupra unui lucru. Probabil ca vrei sa para putin realista povestea ta, asa ca in primul rand o sa-ti sugerez sa-ti scoti din minte ideea cu ritualurile. Nu sunt astfel de ritualuri in satanismul spiritual, in al doilea rand voiam sa-ti spun ca-mi place oarecum povestioara ta. Nu o lua in nume de rau, doar ca am inceput sa urasc oamenii semi-indoctrinati care au impresia ca ce li se spune este si adevarat. M-am simtit putin.. insultat la faza cu ritualul. Cam atat am avut de zis. Imi pare rau daca te-am jignit cu ceva.
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitimeMier Mai 27, 2015 11:13 pm

Nu e nimic. Imi pare rau daca team facut sa te simti deranjat, nu am intentionat asta. Si chiar iti multumesc pentru ca mi-ai atras atentia deoarece mi-ai oferit o idee destul de buna.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Iarta-ne pacatele Empty
MesajSubiect: Re: Iarta-ne pacatele   Iarta-ne pacatele I_icon_minitime

Sus In jos
 
Iarta-ne pacatele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: