Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Mituri si Legende din Gravity Falls

In jos 
AutorMesaj
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Mituri si Legende din Gravity Falls Empty
MesajSubiect: Mituri si Legende din Gravity Falls   Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:07 pm

Ok, sa lamurim  de acum: Nu sunt un copil din ala care se joaca cu biberonul etc, si nici n-am nimic cu ei, dar totusi, e un film foarte interesant la partea de gandire. 90% ati auzit macar de doua ori de acest film. Sa incepem:
Ok, sa lamurim, o sa postez doar cand apare un nou episod, incepand de la episodul 12.
Acest episod poate fi discutat foarte bine. Nu stiu daca la-ti vazut. O sa trecem direct  la discutie, nu stau sa-l povestesc. Deci:
Cred ca toti care citesc asta acum stiu faza cu Stanley, ei bine, el a iesit din portal. Daca tineti minte, intr-un episod se afla ca MCGuckets a scris jurnalele, dar in episodul acesta zice ca Stanley. Am o mica teorie: Deci Stan e un criminal, deci destul de logic ca a mintit.
Ok, mi s-a luat curentul, si e a 3-a oara cand scriu asta, deci o sa va fac chiar  ceva foarte foarte pe scurt, ca sa stiti despre ce am vorbit:
Ok, deci eu cred ca Bill cand a zis "Eu sunt peste tot" s-a referit ca el a schimbat acea masina ca sa nu distruga lumea, fiindca din cate stiti acele "triunghiuri cu ochi" nu vor sa moara chiar toti oamenii. Deci as avea o mica teorie asa:
Cum Bill a zis ca e foarte bun la coduri, logic ca e destept, dar cum cartea e aproape toata din coduri, el a putut sa cerceteze cartea si sa schimbe acel sistem de apocalipsa. El a zis "Eu sunt peste tot". Eu cred ca se refera ca:
Masinaria trebuia sa schimbe toata lumea, si el cum a modificat masinaria ar trebui sa fie in toata lumea. A vrut sa afle daca Dipper e destul de destept sa-si dea seama, si am si o mica dovada: daca sunteti atenti la episoade el il cerceteaza in general pe Dipper. Intr-un episod chiar a vrut sa vada daca Dipper e destul de destept ca sa il invinga, dar cum a aflat ca nu e o concurenta prea mare( ma refer la Bill), a mers la Stan, sa vada daca el e, dar a vazut masinaria. Bun, deci raspunsul final: Bill a avut legatura cu faptul ca nu a venit apocalipsa. Acum sa trecem la ce ne intereseaza inca din primul sezon: Cine a facut jurnalele? Ei bine, am cercetat putin, si mi-am dat seama de o chestie: Am o mica mica impresie ca intr-un episod au zis ceva de o masinarie si de trecut. Daca e o masinarie din trecut? Atunci poate Stanley e McGucket din trecut. Dar atunci, cine e cel din acea amintire? Daca Stan nu e nimeni, Stanley e cineva, si MCGucket nu e, atunci ar fi mai complicat, dar in acelasi timp mai usor. Acel mos nu e ceea ce pare. Defapt, las teoria asta pentru partea urmatoare, cu autorul jurnalelor.
As mai vrea sa zic inca ceva: E ciudat, nu vi se pare? Stan omoara oameni, dar totusi nu isi omoara niste straini pe care ii numeste fii. Practic el omoara unii oameni dar are grija de alti oameni. Deci, intenditatea lui ramane tot la fel, necunoscuta, dar daca ne uitam putin la teoria mea, daca o respectam, Stan e fratele lui MCGucket. Si ultima chestie, care va zic de acum: in toate mituriile o voi pune. Ei bine, la finalul oricarui episod e un cod secret,  care se traduce cu alt cod, posibil scris de Bill, dar chiar nu e prea mare mit  care e faza cu acele coduri. Ne intereseaza doar coduriile. Si codul din episodul acesta e:
Originalii gemeni ai misterelor.( Defapt sunt 2 coduri). Celalalt e:30 de ani si acum s-a intors. Misterul din coliba misterelor.



Ma scuzati daca nu ati inteles nimic, dar e un pic mai complicat la inceput, imaginati-va ca am pus toate mituriile principale pana la episodul 30, dupa cand o sa ma ocup doar de un episod va fi mai usor. Si va rog, acum ganditi-va, ok, e un film de copii, stiu, dar ganditi-va ca si FNAF de exemplu e doar un joc, si a ajuns departe. Voi vreti sa radeti de mine de la un film cand voi o faceti pe un joc? Pe bune. Voi o aveti cu jocul eu cu filmul. Sper ca v-am lamurit, sa nu aveti impresia "Ba, bhaa, asta se uita la un film de copii".
Acum ca ma gandesc, nu o sa apara cealalta parte doar dupa ce apare urmatorul episod, fiindca as avea o mica teorie: Stan e Stanley  si Stanley e Stan. Repet, ma scuzati daca nu ati inteles nimic, dar am pus in acest mesaj 31 de episoade.
Sus In jos
ZeusHere♥→★
Incepator
Incepator
ZeusHere♥→★

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 32
Data de inscriere : 27/09/2015
Varsta : 34
Localizare : bloc

Mituri si Legende din Gravity Falls Empty
MesajSubiect: Re: Mituri si Legende din Gravity Falls   Mituri si Legende din Gravity Falls I_icon_minitimeVin Oct 02, 2015 6:09 pm

Laughing) destul de fain
Sus In jos
 
Mituri si Legende din Gravity Falls
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Legende şi Mituri
» Mituri si legende despre Five Nights at Freddy's
» Eclipsa de luna in superstitii, legende si mituri
» 7 Mituri Urbane
» Mituri ale Greciei Antice

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Legende/Mituri/Superstitii-
Mergi direct la: