Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Sangele Bestiei I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Sangele Bestiei I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Sangele Bestiei I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Sangele Bestiei I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Sangele Bestiei I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Sangele Bestiei I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Sangele Bestiei I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Sangele Bestiei I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Sangele Bestiei I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Sangele Bestiei I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Sangele Bestiei I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Sangele Bestiei I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Sangele Bestiei I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Sangele Bestiei

In jos 
AutorMesaj
TeodoraPopescu
Incepator
Incepator
TeodoraPopescu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 24
Data de inscriere : 05/09/2014
Varsta : 22
Localizare : Fantomatia,Romastafia

Sangele Bestiei Empty
MesajSubiect: Sangele Bestiei   Sangele Bestiei I_icon_minitimeVin Mai 01, 2015 9:42 pm

Bună, numele meu este Maria. Am o viaţă minunată de când am devenit studentă. Îmi place la nebunie să învăţ. Sunt un chimician înnăscut. Am o pasiune pe care nu o pot ascunde. Iubesc paranormalul! Îmi place tare mult să citesc poveşti vechi de groază. În fostul meu sat era un "grup" de femei bătrâne care spuneau poveşti şi sustineau că li s-au întâmplat.
 Dar... ceva nu este în regulă de când m-am mutat. Stau în gazdă la cineva. Acel cineva este mai mereu plecat, iar eu mereu rămân singură. Nu aş putea înţelege unde stă toată ziua bună-ziuă o săracă văduvă bătrână. Stă într-un apartament cu 3 camere. În sufragerie stă ea, în camera de lângă bucătarie stau eu şi... ultima cameră parca e inexistentă. Este încuiată cu 6 lacăte ruginite şi parcă mai vechi decât pământul.
 Astăzi se fac 3 luni de când am venit aici şi aş vrea să mă mut. Dar în fiecare noapte când mă culc visez că, ori de câte ori m-aş muta din acest loc în oricare altul, se întâmplă ceva rău, ceva ce nu văd până la sfârşit pentru că se termină visul. Mereu sfrâşitul e în ceaţă. Mai e ceva ce pare ceva ciudat. Bătrâna este plecată de mai mult de 3 săptămâni, fără să dea vreun semn de viaţă. Am făcut o declaraţie la poliţie explicând că a dispărut şi că în 48 de ore nu s-a întors dar... nimic. Absolut nimic.
 Ieri seară ceva a bătut la uşă. Am deschis, în speranţa că ar fi bătrânica. Era o aşa-zisă vecină de sus. Din câte mi-a spus stăpâna nu mai exista nimeni la etajul 3, toţi muriseră. Dar, nu-i nimic, am poftit-o înăuntru. A vrut să-mi ofere un chec făcut de ea.
 -Mănâncă, doar nu te otrăvesc. Spuse ea iar apoi mi-a zâmbit sadic. Asta m-a îngrozit.
 Şi aşa trecură alte 3 săptămâni, în care bătrână nu a apărut. Tot singură eram, până apărea vecina cu câte un preparat în fiecare zi. Dar intr-o seară a început să bată insistent la uşă. Răspund, cam temătoare.
 -Unde este bătrâna aia? Mă întreabă panicată.
 -Doar v-am povestit... Spun eu.
 -Nu mi-ai povestit că a şi murit, doar ca a disparut. Îmi zise ea destul de confuză. 
 -Când a dat ortul popii? Întreb eu.
 -Ce, nu ştii? Tot blocul spune că tu ai omorât-o ca să îi iei averea. Ea avea multe datorii la noi, tuturor ne-a cerut împrumut. Noi abia azi am aflat că era bancheră, de la singura vecina căreia nu-i ceruse împrumut. Pentru asta trebuie să ne răzbunam! Şi pe tine şi pe baba aia!
 În acel moment au dat năpustit 3 asupra mea, legându-mă. Alţi 3 au căutat tot prin casă, nu au găsit nimic. Doar în camera "inexistenta", conduşi de un miros insuportabil şi greu, au găsit bătrâna spânzurată. Am observat că eu eram singura care era deranjată de miros.
 -Voi nu simţiţi? Întreb strâmbând din nas.
 -Nu draga mea,  noi suntem fantome, noi nu simţim nimic. Dar la fiecare 3 ani putem să "reînviem" în corpurile noastre, dar fără să simţim ceva.
 Au încendiat tot locul. Eu înca eram acolo. Vecina care nu dăduse împrumut stăpânei, a sunat la 112. Pompierii au venit iar eu am fost transportată direct la spital, cu arsuri pe 30% din suprafaţa corpului. După 3 luni de recuperare m-au externat. M-am dus tot la aceea casă, nu aveam unde altundeva să merg. Iarăşi bate cineva la uşă. Inima îmi sare din piept. Bătaia era insistentă.
M-am apropiat de usă încet-încet.
-Cine e? Întreb eu, bâlbâindu-mă.
-Eu, prostuţo! Spuse o voce feminină.
-Care eu? Întreb din nou.
-Amalia, verisoara ta! Răspunse ea. Am deschis uşa. 
-Vai de viaţa mea! M-ai speriat! Răsuflu eu uşurată.
-De ce, doar nu ai văzut o stafie, nu?
-Da, dar...
-Ştii regula numărul 1:"Fără dar''.
-Da, scumpa mea, ştii... trebuie să-ţi povestesc ceva... Îi spun calmă.
-Ce să îmi poveseşti? Că trebuie, orice ar fi, să-ţi cumperi o sonerie?
Atunci am luat-o în braţe. O ţineam strâns şi nu îi mai dădeam drumul.
-Esti genială! Sonerie, asta îmi trebuie, sonerie!
-Dar ce, mă rog?
I-am povestit totul, dar în zadar. Nu mă credea, dar au pus-o la bănuiala multe lucruri.
În primul rând taxa pentru gazdă era foarte ieftină. În al doilea rând numărul satanei coincide cu numărul blocului, acesta fiind 666. Şi în final da, 13 fantome, numărul apartamentului. Deja îmi rodeam unghiile de emoţii. Oare o sa mă înţeleagă, ma va crede? Ştiu ca nu este prea uşor sa crezi aşa ceva, dar din păcate era adevărat. Nu mi-am minţit verişoara niciodată. Sufletul stăpânei încă mai bântuia casa, dar nu mă mai speriam, deoarece fantomele se hranesc cu frică... teamă.
 -Dacă nu mă crezi, vom face incantaţii diseară! Spun eu hotărâtă. 
 Seara am chemat o babă cam ciudată să citească niște incantaţii. Mereu când apare cere un medalion şi o păpuşă. Cred că ştiu unde sunt ascunse.
 Ea  ne-a spus că trebuie să aducem acele lucruri pe care ea le voia de fiecare dată când venea "în vizită".
Băbuța începu:
-Varvarad, carcamarad, atomus, deslegatus! Fantomă, care bantuie şi chinuie această casă și această fată, eliberează-ţi sufletul! Acceptă moartea!
Bătrânica a scos din "traista ei" o păpușa identică, a ridicat-o iar fantoma a apărut şi a zis să îi dea păpușa, că dacă nu...
Bătrânica nu voia, se pare, să i-o dea.
-Asta e singura amintire, de la tata, mama!
-Mama?
-Da!
-Tu nu ești fiica mea mea!
-Scumpa mea, tu nu mai trăiești, nu-ți mai amintești ce s-a întamplat decât că eu nu am fost cu tine în ziua accidentului.
-Ziua accidentului?
-Da. Acum 13 ani si 6 luni, ai plecat cu tatăl meu după o ceartă aprigă dintre mine și fratele meu. El voia să va impacati singuri, dar eu nu. De la un timp o luase razna cu băutura și drogurile, ba chiar într-o zi ți-a injectat și ție ceva. Aveai 47 de ani când ai murit.
Ați plecat, nu știu unde. Dar... Pe Transfăgărășan, tata a pierdut controlul mașinii şi ați ajuns într-o prăpastie. Tu ai murit. Tata a intrat în comă timp de șase ani și 13 zile. În a 13-a zi când s-a trezit a murit sufocat.
 -Ok, ok... eu din toate astea, ce să înţeleg?
 -Mamea mea, bătrâna care vă bântuie, a murit şi a înviat prin "magie'', acum a murit de tot, stati calme. Nu o să vă mai bântuie, ea. Dar ca acum ati aflat că fantomele există cu adevarat, cine stie ce o să mai păţiţi. Stăpâna se inalţă la cer...

Post scriptum. Sper că v-a plăcut!
Va continua...

¤Topic corectat de Adda.¤
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Sangele Bestiei Empty
MesajSubiect: Re: Sangele Bestiei   Sangele Bestiei I_icon_minitimeSam Mai 02, 2015 2:31 pm

Puţin cam mult dialog, dar în rest povestea e interesantă. Aştept next. :3 ♥
Sus In jos
 
Sangele Bestiei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» doc-sangele apa nu se face
» Vanatorul bestiei
» Vanatorul bestiei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: