Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Jurnalul de dinainte de moarte.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeDum Apr 20, 2014 12:13 pm

bRAVO , CONTINU-O TOT ASA
Sus In jos
paul king horror
Veteran
Veteran
paul king horror

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Suceava

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 9:30 am

Next Smile((((
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeVin Apr 25, 2014 2:40 am

tot nu a reusit sa.continue povestea? e super povestea... imi place... hai cu next ... te roooooooooog.... si sunt curios ce s.a intamplat cu raoul... astept continuarra... sau dak e continuata pe alt cont, pune.ti un link
Sus In jos
Eli 1
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 104
Data de inscriere : 18/02/2014
Localizare : Peste tot,nu scap nici cel mai mic loc

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeLun Mai 05, 2014 12:53 pm

:SN: :SN: :SN: :SL: :SD: :SB: 
Sus In jos
Eli 1
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 104
Data de inscriere : 18/02/2014
Localizare : Peste tot,nu scap nici cel mai mic loc

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeVin Iun 06, 2014 12:58 pm

codrinmoga a scris:
:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: 
perfect de acord. De ce nu mai pui odata nextul ala odata?!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 12:41 pm

Continuare ziua 9.

Inca mai am de trait 4 ore..as putea sa profit de ele din plin dar nu am de gand sa o fac..
Deodata se aude soneria usii..a venit matusa mea asa devreme?Dar nu cred..e aproape imposibil. Ma dus pe hol si ma apropii usor de usa..apas usor de clanta si deschid usa.
- Heeeeeeey!! si Raoul sare pe mine
Am tresarit si m-am dat usor in spate..
- M-ai speriat, am spus eu.
- Stai linistita..stiu ca asta e ultima ta zii..si voi petrece timpul cu tine.
- Ultima mea zii mai are doar 3 ore si 50 de minute.
- Invaseleste-te..am adus popcorn si Pepsi Twist..acum hai sa ne uitam la acest film cu vampiri.
- Uf.bine..iti place sa , surprinzi fetele in ultima lor zii de trait?
- Cam asa ceva.
Am luat un castron din bucatarie..am pus popcornul in el apoi am deschis sticla de Pepsi si am dat drumul la film.
Desi filmul era al naibii de dramatic..si era tocmai stilul meu ..nu imi puteam lua ochii de la ceasul electronic de langa televizor...parca radea de mine. De fiecare data cand inchideam ochii o vedeam pe matusa mea peste mine ..si eu aveam un cutit infipt in inima..parca as fii vrut sa fiu impuscata acum in cap..sa am parte de o moarte rapida.
Filmul asta nu se mai termina..mai sunt 10 minute pana la ora 00:00..si parca deja simt cum fiorii mi se urca pe spate..simt cum frica ma cuprinde.
Deodata s-a luat curentul..tot ce am putu vedea la ceas era faptul ca este ora 23:59.
Ziua 10.
Ma inteapa inima..nu pot sa cred ca aceasta este ziua..este ziua in care voi devenii doar o amintire si atat.
- Esti bine , Pet?
- Da , sunt bine.
- Ma duc sa verific sigurantele.
- Nu ma lasa singura.
- Ma intorc repede , vei fii bine . si ma saruta.
Sarutul lui e atat de dulce.. imi va fii dor de el..de pielea lui fina, de ochii aceea inocenti si stralucitori..buzele lui catifelate..totul imi va lipsi.
Stateam pe canapea cand aud cum ceva sau cineva cade pe scari..ma ridic infiorata de pe canapea si il vad pe Raoul fara cap..atunci realizez ca viata mea e distrusa.
<< Am asteptat ziua asta>> zice o voce cenita dinspre etaj.
- S-a terminat matusa..infige-mi cutitul in inima si sa terminam cu asta.
<< Sa terminam?Dar abea am inceput>>
O puteam vedea..matusa mea de doar 60 de ani..cea care m-a crescut si a avut grija de mine..singura persoana pe care am iubit-o inca de la inceputul vietii mele...acum suntem fata in fata..binele si raul ..apa si focul..eu si ea.
Acum inteleg cat de cat aceea fraza ,,Eu te-am facut , eu te omor'' , dar ce pacat ca matusa mea e doar..o matusa pe care p cinsideram mama candva..ea este cea care m-a adoptat de cand eram cat un pisoi mic..
<< Ne vedem in IAD>>
Am simtit cum , toporul pe care il avea in mana imi strapunge gatul.
Nu imi vine sa cred ca ma simt atat de usurata de faptul ca nu va fii nevoie sa traiesc cu amintirea lui Raoul si cu frica de matusa mea..sau sa ii am pe constinta pe cei morti din cauza mea.
O balta de sange a aparut pe , podea..sangele imi curgea in siroaie..singurul lucru care l-am mai putut face inainte sa ma sting a fost sa zic: << Te urasc , m..matusa>>.



SFARSIT!! Nu a fost un capitol chiar asa de reusit..dar sper ca va placut macar putin :'3
Sus In jos
Miss Death
Membru
Membru
Miss Death

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/06/2014
Varsta : 27
Localizare : in umbra cu un cutit in mana

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: jurnalul de dinainte de moarte   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 1:05 pm

:SB: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: super
Sus In jos
Eli 1
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 104
Data de inscriere : 18/02/2014
Localizare : Peste tot,nu scap nici cel mai mic loc

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 10:56 pm

Super. Ma asteptam la ceva mai lung...dar a fost bun asa. :SB: 
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 1:04 pm

pacat ca finalul a fost atat de trist, dar mi-a placut povestea Smile :SB: 
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 2:43 pm

Chiar ca e pacat ca s-a terminat asa repede povestea, insa mi-a placut mult! A fost foarte tare si am citit-o cu placere.  :SB: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 15 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Jurnalul de dinainte de moarte.
Sus 
Pagina 15 din 26
 Subiecte similare
-
» Jurnalul de dinainte de moarte.
» O moarte tragica
» Atelierul de croitorie
» Pe viață și pe moarte
» O moarte nesfarsita

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: