Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Apocalipsă: SOS - Invazie zombii

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Gabryyella
Veteran
Veteran
Gabryyella

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 231
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 23
Localizare : În Lumea de Dincolo. Scriu poveștii pe Spectrul Realităţii.

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Feb 19, 2015 1:08 am

                                          Capitol 1                                        
                                         Începutul                                       



"Oamenii încep să manifeste un nivel extrem de violență, stări de transă și nebunie. În decurs de zile, epidemia se răspândește, iar teama și poveștile despre morți vii pun stăpânire pe planetă."
Asta mi s-a spus și mie acum 3 luni, iar eu și prietenii mei nu credeam, dar ceea ce noi nu credeam s-a dovedit a fi realitate. Iar întrebarea pe care trebuie să o punem este..."Oare vom supraviețui acestei Apocalipse?" . Această întrebare mi-am pus-o și eu, dar nu la timpul și momentul potrivit.
► Era vara anului 2005, iar eu , Skylar Addison , și cu prietenii mei de liceu: Scarlett Bradley, Cody Collin, Jessica Jackson, Jack Martin și Harry Watson locuiam în New York și ne petreceam tot timpul pe afară, distrându-ne în cluburi și la restaurante. Dar după o lună de vară am hotărât să plecăm la Paris, așa că ne-am dat o mică întâlnire în fața casei lui Cody ca să stabilim data, ora și locul pentru plecare. Iar noi trebuia să plecăm pe data de 13.07.2005 la ora 13:00 și să ne întâlnim într-un parc care se afla în spatele unui mall din apropierea casei mele. Următoarea zi mă trezesc plină de bucurie din cauza faptului că aveam 2 săptămâni la dispoziție ca sa mă pregătesc pentru călătoria la Paris. Așa că le-am sunat pe Scarlett și pe Jessica pentru a merge la shopping.
Eu: - Hei, Jessica ce mai faci?
Jessica: - Bine, mă pregătesc pentru călătorie și vroiam să te întreb dacă vrei să mergem la mall să luăm câteva haine. Deci ce zici? Mă întrebă ea serioasă.
Eu: - Nu pot să cred că gândești exact ca mine, spun asta râzând.
Jessica: - Atunci e bine, dar trebuie să o sunăm și pe Scarlett.
Eu: - Lasă că o sun eu, nu-ți fă griji!
I-am închis Jessicăi , după care am sunat-o pe Scarlett , iar ea mă întreabă direct:
- Skylar , vrei să vii la mine acasă să ne pregătim pentru călătoria la Paris?
Eu: - Nu , pentru că am o idee mai bună. Vrei să vii cu mine și cu Jessica la mall?
Scarlett: Da, ne întâlnim într-o oră.
Și după ce îmi zice asta închide telefonul, iar eu mă duc la bucătărie pentru a mânca ceva înainte de plecare, dar chiar atunci vine fratele meu, Matt în bucătărie și mă întreabă:
- Doar n-ai de gând să pleci la mall cu mașina mea, nu?
Eu: - Hei, ai tras cu urechea.
Matt: - Eu nu o numesc așa, eu o numesc "auzit din întâmplare".
Eu: - Ha ha ha, foarte nostim la partea cu "mașina". Nu serios acum, mi-o dai nu?
Matt: - Da, dar ține minte! Fără julituri, pete sau zgârieturi și să nu mai zic și de noroi.
Eu: - Bine, bine am înțeles! Și după ce îi zic asta, mă duc să mă pun puțin în pat când la ușă sună cineva...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Dau :SN: când am timpul (din cauza școlii  Sad )
Dar totuși :SP: și sper să vă placă ideea povești! Very Happy

================================================================

Topic editat de către Mihaela .
Motiv : Corectarea greșelilor gramaticale/de ortografie .
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Feb 19, 2015 12:51 pm

Am găsit o greșeală de scriere. ,,sa dovedit''-> corect: s-a dovedit.
În rest ce pot spune, ai cam exagerat cu dialogul având în vedere că narațiunea nu este foarte multă și capitolul este cam scurt.
La dialog aș putea să spun că nu trebuia să pui numele personajului înainte de replică și replica care o zice personajul principal( Skylar) nu trebuia să pui în paranteză numele, din moment ce ai pus ,,Eu'' se presupune că cititorul are idee despre cine este vorba.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Feb 19, 2015 3:52 pm

E bine pentru început . Oh , și ți-am corectat eu la dialog unde ai pus numele personajului principal în paranteză . Să nu-l mai pui . Ce pot să mai zic ? Aștept următoarea parte .
Sus In jos
TheDivineGod
Membru
Membru
TheDivineGod

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 17/02/2015
Varsta : 23
Localizare : Oriunde,dar mai putini unde te astepti

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Feb 19, 2015 5:55 pm

Gabryyella a scris:
                                          Capitol 1                                        
                                         Începutul                                       



"Oamenii încep să manifeste un nivel extrem de violență, stări de transă și nebunie. În decurs de zile, epidemia se răspândește, iar teama și poveștile despre morți vii pun stăpânire pe planetă."
Asta mi s-a spus și mie acum 3 luni, iar eu și prietenii mei nu credeam, dar ceea ce noi nu credeam s-a dovedit a fi realitate. Iar întrebarea pe care trebuie să o punem este..."Oare vom supraviețui acestei Apocalipse?" . Această întrebare mi-am pus-o și eu, dar nu la timpul și momentul potrivit.
► Era vara anului 2005, iar eu , Skylar Addison , și cu prietenii mei de liceu: Scarlett Bradley, Cody Collin, Jessica Jackson, Jack Martin și Harry Watson locuiam în New York și ne petreceam tot timpul pe afară, distrându-ne în cluburi și la restaurante. Dar după o lună de vară am hotărât să plecăm la Paris, așa că ne-am dat o mică întâlnire în fața casei lui Cody ca să stabilim data, ora și locul pentru plecare. Iar noi trebuia să plecăm pe data de 13.07.2005 la ora 13:00 și să ne întâlnim într-un parc care se afla în spatele unui mall din apropierea casei mele. Următoarea zi mă trezesc plină de bucurie din cauza faptului că aveam 2 săptămâni la dispoziție ca sa mă pregătesc pentru călătoria la Paris. Așa că le-am sunat pe Scarlett și pe Jessica pentru a merge la shopping.
Eu: - Hei, Jessica ce mai faci?
Jessica: - Bine, mă pregătesc pentru călătorie și vroiam să te întreb dacă vrei să mergem la mall să luăm câteva haine. Deci ce zici? Mă întrebă ea serioasă.
Eu: - Nu pot să cred că gândești exact ca mine, spun asta râzând.
Jessica: - Atunci e bine, dar trebuie să o sunăm și pe Scarlett.
Eu: - Lasă că o sun eu, nu-ți fă griji!
I-am închis Jessicăi , după care am sunat-o pe Scarlett , iar ea mă întreabă direct:
- Skylar , vrei să vii la mine acasă să ne pregătim pentru călătoria la Paris?
Eu: - Nu , pentru că am o idee mai bună. Vrei să vii cu mine și cu Jessica la mall?
Scarlett: Da, ne întâlnim într-o oră.
Și după ce îmi zice asta închide telefonul, iar eu mă duc la bucătărie pentru a mânca ceva înainte de plecare, dar chiar atunci vine fratele meu, Matt în bucătărie și mă întreabă:
- Doar n-ai de gând să pleci la mall cu mașina mea, nu?
Eu: - Hei, ai tras cu urechea.
Matt: - Eu nu o numesc așa, eu o numesc "auzit din întâmplare".
Eu: - Ha ha ha, foarte nostim la partea cu "mașina". Nu serios acum, mi-o dai nu?
Matt: - Da, dar ține minte! Fără julituri, pete sau zgârieturi și să nu mai zic și de noroi.
Eu: - Bine, bine am înțeles! Și după ce îi zic asta, mă duc să mă pun puțin în pat când la ușă sună cineva...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Dau :SN: când am timpul (din cauza școlii  Sad )
Dar totuși :SP: și sper să vă placă ideea povești! Very Happy

================================================================

Topic editat de către Mihaela .
Motiv : Corectarea greșelilor gramaticale/de ortografie .
 


Stiu ca sunt nou,dar de la introducere apropape numai dialog a fost, si te-as sfatuii sa pui mai multa descriere,in fine  :SN:
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeJoi Feb 19, 2015 8:51 pm

Pe langa tot ce s-a spus, vreau sa mai comentez ceva. Nu mai pune numele inaintea replicii, ca nu arata bine. Plus, daca faci asta, nu mai poti spune emotia personajului.
Oricum, ideea e draguta, si as vrea sa vad ce se va intampla in continuare !
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 592
Data de inscriere : 07/05/2014
Varsta : 24
Localizare : All over

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 8:30 pm

E destul de interesanta.Astept next-ul Very Happy
Sus In jos
Cioby
Expert
Expert
Cioby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 140
Data de inscriere : 08/02/2015
Varsta : 25

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:25 pm

Astept next. Vad niste greseli gramaticale pe-acolo...
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 8:35 pm

Titlul e putin ciudat dar povestea e buna..nu am dubii.
Sus In jos
NathyT
Incepator
Incepator
NathyT

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 10/08/2014
Varsta : 22
Localizare : La mine acasa,la basket,la mall si la scoala

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeSam Feb 28, 2015 5:38 pm

:SN: ca de nu :ST:
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitimeDum Mar 01, 2015 6:07 pm

Interesant pentru inceput! Astept next!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Apocalipsă: SOS - Invazie zombii Empty
MesajSubiect: Re: Apocalipsă: SOS - Invazie zombii   Apocalipsă: SOS - Invazie zombii I_icon_minitime

Sus In jos
 
Apocalipsă: SOS - Invazie zombii
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Metro 2033: Apocalipsa Cu Mutanţi
» O legenda despre zombii
» End of days-Apocalipsa
» Apocalipsa Zombi
» Cedry2k - Apocalipsa verbală

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: