Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Valentine's Day! I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Valentine's Day! I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Valentine's Day! I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Valentine's Day! I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Valentine's Day! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Valentine's Day! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Valentine's Day! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Valentine's Day! I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Valentine's Day! I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Valentine's Day! I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Valentine's Day! I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Valentine's Day! I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Valentine's Day! I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Valentine's Day!

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 8:58 pm

-E cu ea...
Când am auzit asta, totul începuse să se prăbușească peste mine...dintr-o dată totul devenise negru...nu mai auzeam nimic în jurul meu.Pe moment eram în șoc, nu realizam ce se petrece cu mine. Încercam să cred că a fost un coșmar și că s-a terminat. Încercam să plâng și să mă descarc. Nu aveam lacrimi, nu aveam cuvinte. Aveam un nod în gât. Toate amintirile nefericite cu noi mi-au cuprins gândurile. Am început să tremur..
În acel moment îl uram și îl iubeam în același timp. Știam că nu am nicio șansă.Începusem să mă simt ca o fantomă pentru el, credeam că nu mă va auzii, nu mă va vedea nu mă va simții. Îmi imaginam că renunțase la mine de ceva timp și asta mă durea. Nu era o simplă durere, era ceva ce-mi sfâșia inima și-mi făcea sufletul să plângă cu lacrimi amare..cu lacrimi de sânge. Dacă aș fii încercat să vorbesc cu el, m-ar fii respins.De asta mi-e cel mai teamă..Mi-aș fii dori să-l strâng pentru ultima dată în brațe, să simt căldura corpului său lipit de corpul meu, să-i simt inima pulsând, să-l simt pe EL.

*Mai târziu*

O voce pe cunoscută ce-mi aducea alinare întrebă dregându-și vocea.
-De ce plânge?
Toți ceilalți prezenți aveau aceleași expresii lipsite de căldură..pline de superficialitate și batjocoră. Au răspuns cu toții neținând cont că eram prezentă acolo auzind fiecare cuvânt dur spus de ei.
-De fraieră,de proastă,de nebună...
Dar mă întreb câteodată..s-au gândit că plâng de rănită?



Bun,sper că va plăcut această mică..poveste să-i spunem. Nu este o poveste fericită, dar nu mă prea pricep să fac povești foarte fericite Laughing))
Aștept păreri :3


Ultima editare efectuata de catre Alle. in Dum Feb 15, 2015 12:40 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 9:06 pm

Imi place mult mica ta poveste, este foarte frumoasa. Am gasit doar o greseala de scriere, nimic mai mult:

Citat :
neținânf

Stiu ca doar nu ai foast atenta. Iar... povestea e foarte frumoasa si imi place mutl !
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 9:09 pm

Da,mi-am corectat greșeala ^^
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 12:17 am

Atât de trist . :c Alle , nu știu de unde ai scos ideea asta așa de .. de .. nu știu cum să zic , nu găsesc niciun cuvânt , dar știu că ”uimitoare” e prea mic . Laughing O greșeală mi-a atras atenția . Dar e foarte puțin vizibilă . Nici nu mi-am dat seama că e o greșeală , până când am citit mai bine și mi-am dat seama că ceva e în neregulă . ”Coșamr” e intrusul . Cââh , și nu pot corecta . Laughing)) Ehm , mă rog . E doar o greșeală . Mi-a plăcut povestea . ^^
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 9:10 am

Tu fetiță ești reîncarnarea lui Eminescu. Numai el avea un suflet atât de ”romantic”. Pe bune acuma,du-te și citește-i poeziile și verifică dacă nu cumva te-ai inspirat din ele într-o viață anterioară.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 12:37 pm

Da Ele,probabil așa voi face Laughing.
Miha,m-am corectat ^^
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 8:43 pm

Continuare:

L-ai văzut ?
- Da…
- El te-a vazut ?
- Am avut grijă să nu o facă.
- De ce ?
- Era fericit. Nu-i puteam lua asta.”
Din perspectiva autorului:
Ceea ce nu știa fata era faptul că EL doar încerca să pară fericit de mână cu o fată pentru care nu simte nimic, însă în sinea lui tot pe EA o iubea, tot la ea se gândea.
EL, mima bucuria...EA nu vedea cât teatru juca..
Câteodată nu poți iubii la fel toate femeile, uneia îi spui ,,Dezbracă-te'', alteia ,,Hai să te dezbrac'' și alteia ,, Îmbracă-te mai gros''. Ei bine doar EI îi spunea să se îmbrace mai gros, doar pe EA nu dorea s-o rănească, doar de EA îi era dor în fiecare secundă a vieții..
Din perspectiva EI:
Mă simt așa tristă, așa dezamăgită de mine, poate nu i-am oferit dragostea necesară, poate nu l-am prețuit îndeajuns de mult încât să mă dorească și să mă iubească așa cum îl iubesc eu...poate nu am fost bună pentru el, dar măcar am fost eu. Poate că e timpul să realizez că unele iubiri nu te lasă să mergi mai departe..că uneori trebuie să te comporați ca și cum nu ți-ar păsa cu toate că îți pasă enorm și sufletul tău rage de durere.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 8:59 pm

Hue hue , ce tare e continuarea Alle . o.o
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 1:33 pm

Erau acolo..erau împreună..o alinta, o ținea de mână, o sărută pe frunte și o strângea în brațe..așa îmi făcea și mie. Mă durea, mă durea.Știa că mă doare, vedea că mă doare, simțea cum mă doare! Simțea că toată ființa mea urla în spatele zâmbetului aceluia stupid, prefăcut..ironic, în fond neputincios și jalnic.

Din perspectiva autorului:
Acum îţi doreşti să nu-l fi întâlnit. Dar nu e bine. Gândeşte te cât de fericită erai atunci. Adu-ţi aminte de fiecare moment petrecut împreună, de fiecare glumă , de fiecare năzbâtie, de fiecare replică prostească. Acestea sunt unice. Şi nu se întâmplă decât o dată. Niciodată nu o să semene o zi cu alta, o stea cu alta, sau un zâmbet cu altul. Adu-ţi aminte de greşeli şi de lacrimi. Adu-ţi aminte de vorbele dulci. Atunci erau adevărate. Bine, şi acum sunt adevărate, dar nu în timp real.
Haide, ştii că râdeai la fiecare glumă pe care o spunea. Ştii ca ajungeai acasă şi ţopăiai când te-a sărutat prima dată pe frunte. Haide, adu-ţi aminte de zâmbetul tâmp pe care îl aveai de fiecare dacă când îl vedeai.
Bine, acum că ţi-ai adus aminte e perfect. Gândeşte-te că aceste lucruri nu existau. Nasol,nu ? Ştiu. Vezi … Amintirile sunt frumoase. Nu trebuie să iţi doreşti să nu fi întălnit o persoană , pentru că ai petrecut momente frumoase cu ea. Şi vei mai petrece,dar nu vor fi niciodată la fel. Şi vei întâlni multe persoane . Vei aduna multe amintiri frumoase.Nu contează că persoanele pleacă,contează ce au lăsat în urmă. De aceea ne întâlnim unii cu alţii , ca să fim fericiţi.
În regulă, acum zâmbeşte şi gândeşte-te câte zeci de oameni urmează să întâlneşti . Şi normal, vei întâlni şi tipi ” perfecţi” care te vor face să zâmbeşti . De fapt, nu mai gândi. Doar trăieşte.
Dar ea refuza să facă asta, refuza să-și ia gândul de la el, refuza în continuare să creadă că s-a terminat..nici nu realizase când totul se întâmplă așa repede..

Din perspectiva ei:

Vreau să găsesc o persoană căreia să îi pot spune tot ce simt, cu care să-mi împărtășesc gândurile, care să mă asculte și să mă înțeleagă fără să judece. Poate am nevoie de cineva care să mă ajute să înțeleg ce simt, pentru că nici măcar eu nu știu. Sunt confuză și pierdută, parcă nu mai sunt eu. Nu am idee ce caut, nu stiu dacă aștept ceva sau pe cineva care să vină și să-mi schimbe viața, nu știu de ce mă simt așa, acum. Obișnuiam să am atâtea lucruri de făcut, atâtea planuri, vise. Și acum parcă trec printr-un moment al vieții în care nu mai cred în mine, în care nu mai am speranță. Sunt goală. Simt nevoia să evadez, să plec din lumea asta banală, să las în urmă tot ce am, toată această monotonie de zi cu zi și să plec spre nicăieri. Poate o să cunosc o persoană căreia să-i pese de mine și de gândurile mele pierdute. O persoană la fel de pierdută ca mine, care să mă completeze, să îmi umple golurile sufletului, să mă facă să trăiesc din nou, să îmi vindece rănile. Vreau să trăiesc din plin, să iubesc, să simt că zbor, să am parte de ceva spontan, de momente care merită amintite. Vreau să mă simt eu din nou.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 2:03 pm

Pff .. De unde atâta imaginație ? Dacă aș face o peveste gen ca a ta , aș scrie ” Au fost împreună . S-au despărțit . S-au împăcat . S-au despărțit din nou . Alea alea . Au devenit părinți ” Laughing) Ți-am dat un exemplu . Razz Dacă povestea are next , îl aștept . Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Valentine's Day! Empty
MesajSubiect: Re: Valentine's Day!   Valentine's Day! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Valentine's Day!
Sus 
Pagina 1 din 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: