Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Împreună până la sfârșit!

In jos 
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Împreună până la sfârșit! Empty
MesajSubiect: Împreună până la sfârșit!   Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 1:16 am


Țin să menționez încă de la început că această poveste nu este prea horror,nici prea interesantă. Dar m-am gândit să o postez cu ocazia Sfântului Valentin!


Ziua îndrăgostiților simbolizează una dintre cele mai frumoase sărbători din an. Ziua în care fiecare cuplu își arată afecțiunea prin nenumărate gesturi,cum ar fii dăruirea unui cadou special și simbolic,ca ciocolata,trandafirii. Străzile sunt pline cu adolescenți ce se sărută neîncetat,păsărele ce își împart minunatele cântece cu toți trecătorii. Soarele zâmbitor lumina veselele peluze ale caselor străzii Sunshine, dar o singură casă continua să aibă aerul înfricoșător și anost pe care-l avea în fiecare zii a anului. Era fosta casă a familiei Payne,o familie prietenoasă,pe care toți vecinii o îndrăgeau, ceea ce este mai înspăimântător este că familia a dispărut fără nicio urmă de mai bine de jumătate de an. După dispariția acestora în casă s-a mutat un cuplu format dintr-o femeie și un bărbat. Numele femeii era Bea Cluter ,avea un ten palid asemenea făinii,ochii săi puteau fii asemuiți cu două safire șlefuite care la lumina soarelui straluceau  ca stelele pe timpul nopții.Părul care îi venea până la brâu purta nuanța unui roșcat deschis,ca cea a morcovilor.. Numele bărbatului era, Flyn  Cluter , un tânăr cu un fizic scos din filmele cu luptători, părul său brunet  era cu totul și cu totul de invidiat, iar ochii săi negri când erau priviți îți dădeau fiori pe șira spinării,simțeai că ai privii Întunericul în sine.Cei doi erau foarte îndrăgostiți unul de celălalt,se căsătorise și se mutase împreună pentru a-și petrece restul vieții unul alături de celălalt. Era o zii obișnuită din viața celor doi, Bea se trezi și pregăti micul de jun pe care-l așezase frumos într-o tavă și i-o duse soțului ei la pat.
Două izbituri ii atrase atenția femeii,așa că se duse să verifice beciul și să vadă ce făceau prizonierii săi,familia Payne.
-Nu mai faceți gălăgie,altfel sfârșitul vostru se va apropia mai mult.
Bea fără să își dea seama nu închisese ușa de la beci bine și se întoarse în bucătărie.Cel mai tânăr membru al familiei Payne evadă și le promisese părinților lui că va găsii o cale să-i scoată și pe ei de acolo.Băiatul în vârstă de 15 ani urcă la etaj în căutarea unui telefon,acolo Flyn tocmaii se pregătea să jupoaie de vie o femeie nevinovată. Se pare că mic de junul primit îi dăduse energie. Băiatul oripilat de imaginea sinistră coborî cât mai repede la parter  unde cu greu reușii să iasă din casă,însă într-un final fără a fii observat ieșii pe ușa din față și se grăbii să ajungă la secția de poliție unde le explică totul polițiștilor,însă aceștia îl obligă să dea și o declarație pentru a fii siguri că nu este o glumă.
Între timp Flyn se duse să le dea ceva de mâncare Payne-rilor care erau îngrijorați pentru fiul lor,dar adevăratul motiv pentru care trebuiau să fie îngrijorați era viața lor.
-Puteam să jur că erați trei,a constatat Flyn. Doar nu..
Bărbatul scăpă farfuriile cu mâncare jos,iar ele se sparse la inpactul cu podeaua. Sunetul scos de căzătură îi făcu pe cei doi prizonieri să tresară puternic. Bărbatul familiei Payne o cuprinse pe soția sa cu brațele promițându-i că totul va fii bine.
Flyn urcă panicat scările pentru a o anunța pe soția sa,Bea de evadarea  adolescentului.
-Îi vom jupuii pe ei acum,pentru a-l învăța pe el mine.
-Bună idee scumpa mea,de asta te-am luat de soție. Inteligența ta este remarcabilă.
Cei  doi își contopiră buzele într-un sărut de câteva secunde și se îndreptă spre scările ce duceau la beci.
Atunci ușa de la intrare se izbii puternic de perete,făcând ca micul gemuleț oval incorporat în ușă, să se spargă.Își făcu apariția 4 polițiști echipați cu arme în cazul în care erau cumva atacați de vreunul dintre membrii familiei Cluter.
Bea și Flyn o luă la fugă încercând să scape pe ușa din spate,însă pe acolo intră exact în acel moment alți 2 polițiști care-i imobiliză și încătușă.
Familia Payne fusese eliberată,iar criminalii și răpitorii duși la secțiune unde fusese obligați să dea o declarație individual,amândoi au refuzat să vorbească atâta timp cât nu erau împreună.
După luni  bune de amânare a cazului și așteptare a sentinței,amândoi au fost condamnați la moarte prin ștrangulare.
Au fost duși împreună la executare și puși unul lângă altul pe platforma unde se aflau ștreangurile.
Înainte de a fii executați și-au apucat mâinile și și-au jurat iubire veșnică,orice s-ar întâmpla.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Împreună până la sfârșit! Empty
MesajSubiect: Re: Împreună până la sfârșit!   Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 1:28 am

Până la lacrimi,deci jur că m-a apucat plânsu Laughing ce sentimentală este Alle. Cred că voi murii de la dezhidratarea care mi-o provoacă plânsul Rolling on the floor
Da,glumesc. Povestea îmi place sincer să fiu, mai ales partea unde zicea că Flyn jupoaie de vie o femeie nevinovată,foarte sadic. Îmi place pufulete Kiss
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

Împreună până la sfârșit! Empty
MesajSubiect: Re: Împreună până la sfârșit!   Împreună până la sfârșit! I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 11:37 pm

Odido,cata ura in aer,ce frumos!:"> Dar,as fi preferat sa-i stranguleze cu cate un siret,dat d-ala de fite,fosforescent Laughing)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Împreună până la sfârșit! Empty
MesajSubiect: Re: Împreună până la sfârșit!   Împreună până la sfârșit! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Împreună până la sfârșit!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prietenie pana la SFARSIT! I-II-III Finalul povesti!!! Sper sa v-a placa. Astept parerii!!!!!:D Tnx..
» Pana de curent
» Perfect, dar pana cand?
» Poveste fără sfârșit ^^..
» Luptă până la capăt [Attack on Titan fanfic]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: