Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
E oare un vis? I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
E oare un vis? I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
E oare un vis? I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
E oare un vis? I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
E oare un vis? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
E oare un vis? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
E oare un vis? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
E oare un vis? I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
E oare un vis? I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
E oare un vis? I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
E oare un vis? I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
E oare un vis? I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
E oare un vis? I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 E oare un vis?

In jos 
AutorMesaj
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

E oare un vis? Empty
MesajSubiect: E oare un vis?   E oare un vis? I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 9:44 pm

    Mă trezesc pe o podea din marmură albastră. E rece, aproape ca şi gheaţa. Câteva linii frânte alcătuiesc ornamentele ei. Mă aflu într-un labirint de piatră, neavând nici o idee cum am ajuns aici. Nu ştiu unde sunt, când am ajuns în acest loc şi de ce mă trezesc abia acum. Mă ridic în picioare, privind în jur. Strig după ajutor, însă ecoul meu răsună în întreg labirintul. Încep să merg spre una din căile care îmi erau disponibile. Tăcerea domnea peste acest loc sinistru. Privesc în sus – totul e negru. E negru ca şi spaţiul cosmic, dar fără stele. Hoinăresc prin labirint ca un vagabond, neştiind pe unde să merg. Mereu mă întreb în ce parte să cotesc: dreapta sau stânga? După aproximativ 10 minute de mers, zăresc o luminiţă la intersecţia a 3 căi. Lumina cea roşie dispăruse. Fug după ea, încercând să o ajung, dar lumina îşi mări şi ea viteza. Mă plimba prin acest loc fără ca să îmi dau seama ce fac. Obosindu-mă, mă opresc. Picioarele îmi îngheţară de la podeaua cea rece. Aud un zgomot după mine şi un glas. Un cap de mort în flăcări trecuse pe lângă mine, mişcându-şi maxilarele. Se întoarce iar spre mine şi iar încearcă să mă lovească. Mă aşez la pământ, acoperindu-mi capul şi scot un strigăt. Nu se mai aude. Ridic privirea. Craniul arzător dispăruse. Mă ridic în picioare. Deodată, se aud şoapte, şoapte scoase de un glas înfiorător, de la care mă treceau fiorii. Încep a fugi haotic prin toată blocada de pietre. Glasul îmi spunea că voi muri, că nu am scăpare, că sunt pierdut. Aveam impresia că mereu se afla în spatele meu, dar defapt eram singurul acolo. Fugind de spaimă, mă împiedic şi dau cu nasul de podea. Simţeam cum ceva rece îmi cuprinse talpa piriocrului. Era o mână de o nuanţă de gri palid, care mă ţinea de picior. Avea unghiile galbene, lungi, iar pe câteva mici porţiuni se vedea cum pielea era jupuiată. O altă mână iese din podea şi mă apucă de braţ. Speriat de moarte, îmi fac curaj şi muşc una din diabolicele mâini, care îmi dădu drumul. La fel fac şi cu a doua. Fug de ele, întorcându-mă cu spatele la cele 2 mâini. Se mişcau fără rost. Ceva mă atinge pe umăr. Mă uit, dar ţip iarăşi. O mână osoasă îmi astupă gura. Mă uit peste cap. Era o persoană acoperită cu o manta, dar care avea o mână de schelet. Îşi trase gluga. Avea un cap de mort! Cu a 2 mână începu să mă zgârâie pe spate, râzând malefic. Simţeam cum îmi sfâşiase tricoul, iar sângele începea să curgă, umplându-mi spatele de sânge. Mă zgârâie iar, bucurându-se de durerea pe care mi-o provoacă. Capul în flăcări revine şi se îndreaptă cu viteză spre mine. Râsul lui îmi răsuna în urechi.
    Cad pe jos. Eram în camera mea care era umplută de lumină, iar păsările ciripeau. Ce coşmar oribil avusem! Bine că ziua de azi e frumoasă. Mă ridic şi mă uit la pat. Era roşu. Roşu de la sânge. Apoi simt usturimi pe spate. Pun mâna şi îmi dau seama că am câteva tăieturi acolo. Uitându-mă în oglindă, îmi dau seama că aveam tăieturi exact în locul în care eram sfăşiat în vis. Dar stai, era un coşmar oare?
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

E oare un vis? Empty
MesajSubiect: Re: E oare un vis?   E oare un vis? I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 10:31 pm

Lucas, o poveste superba ! Mi-ai captat atentia ! Dar, trebuia sa recunosc ceva:

Citat :
Obosindu-mă, mă opresc.

Mno, asta nu suna prea bine. Trebuia cam asa, dupa parerea mea:
Obosind, mă opresc.
Sau, te-a obosit cineva ?
In rest, totul e super, extraordinar !
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

E oare un vis? Empty
MesajSubiect: Re: E oare un vis?   E oare un vis? I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 11:11 pm

Eu una nu am nimic negativ de comentat la această poveste. Chiar mi-a plăcut foarte mult.
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

E oare un vis? Empty
MesajSubiect: Re: E oare un vis?   E oare un vis? I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 11:57 pm

Frumos Lucas,ai imaginatie,si sti s-o folosesti. Dar, pacat ca eu patesc asa... o.o
Sus In jos
Continut sponsorizat





E oare un vis? Empty
MesajSubiect: Re: E oare un vis?   E oare un vis? I_icon_minitime

Sus In jos
 
E oare un vis?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Oare mai sunt eu...?
» Vecinii, oare sunt cum credem noi?
» Oare ma bantuie vreun spirit?
» Oare iubesc un demon?
» Oare iubesc un demon?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: