Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Păpușarul >.<  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Păpușarul >.<

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 4:13 am

Poate unii dintre voi vă întrebați dacă există sau nu Jeff The Killer.Dacă într-adevăr înainte de a vă scoate din joc vă spune : GO TO SLEEP. Vă întrebați de ce l-am numit joc?Pentru că asta este viața pentru mine,un simplu joc.În acest joc ești un simplu pion,gata să iasă la fiecare pas greșit,care este controlat de un  păpușar care preferă doar să se joace cu viața ta.Când se plictosește,se descotorosește de tine ca de o păpușă uzată și nefolositoare.Acesta sunt eu, Dave Anderson și aceasta este privirea mea asupra realității în care trăim, pentru câtă vreme știm să jucăm cărțile cu destinul.
Poate vă întrebați de ce gândesc așa,dar răspunsul este destul de simplu.Așa am fost învățat de mic. De cine?De însuși păpușarul. Da exact el,Jeff The Killer. Poate că în minte vă stă întrebarea: Cum s-a întâmplat asta?Este foarte simplu, mereu am fost tipul ciudat care desena, scria, dar nu făceam asta ca toți ceilalți oameni. Desenam scene sângeroase pe care le visam...
Un timp am crezut că sunt nebun, posedat, pur și simplu mă simțeam bine desenând acele scene, neștiind că s-ar putea întmpla cândva. Dar mai presus de toate, știam că există acea persoană care îmi apărea în vise și-mi dicta ce să desenez.
Ochii lui erau de un verde smarald și era înalt, și nu mă lăsa să văd mai mult de o umbră. Cu aceea umbră am trăit mulți ani și în fiecare vis auzeam fraza: GO TO SLEEP.
Câteodată vocea ce pronunța aceea frază mă urmărea la fiecare pas.
Recunosc că nu am omorât până acum pe nimeni, dar a fost doar din motive de siguranță. Probabil că vă întrebați de ce? Dacă eu voi începe să ucid, mă vor descoperii și îl vor descoperii pe Jeff. Îi sunt recunoscător lui Jeff cu toate că pot admite că sunt și furios pe el, fiindcă mi-a omorât părinții în ziua în care am împlinit 18 ani. De ce? Pentru a fii sigur că mă voi descurca. Încă nu știu de ce face toate astea, dar știu că mă poate scoate din  joc în orice moment.
Prima dată când am auzit de Jeff, a fost când pe blatul din bucătărie se afla un cuțit plin de sânge. Acel cuțit fusese folosit pentru a-mi ucide părinții. Lângă cuțit se afla un bilețel cu un scris neglijent: Ar fii bine să păstrezi cuțitul fără ca poliția să afle. Te va ajuta cândva foarte mult.Ține minte! Ascunde acest cuțit într-un loc știut doar de tine și arde biletul. Într-o zii îmi vei mulțumii! În loc de semnătură era scrisă cu litere de tipar fraza: GO TO SLEEP.

Sper să vă placă,aștept păreri.

===============================================
†Topic editat de către Alle
† Plasare diacritice (ă,â,î,ş,ţ)
† Corectare greşeli gramaticale/de exprimare/punctuaţie
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 4:16 am

Am găsit câteva greșeli de tastare,de exprimare nu prea am remarcat. Ai grijă cu, cratimele o.o Și începe și tu propozițiile cu literă mare. Aștept capitolul următor.
Sus In jos
MrDunh1ll
Veteran
Veteran
MrDunh1ll

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 266
Data de inscriere : 20/04/2014
Varsta : 23
Localizare : cumpar golf 4

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 9:58 am

Te-as sfatui sa ne descri acele vise si "scene sangeroase", ar fi mult mai palpitant si interesant, parerea mea este ca ai facut o poveste super, totusi, putea sa iasa ceva mai bin.
AleX la butoane
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 5:53 pm

Nu prea am ce sa spun despre povestea ta doar ca cred ca va fii interesanta , sau cel putin asa sper.Ai avut cateva greseli gramaticale si de tastare , dar nu sunt foarte grave.Dar m-am oprit la o propozitie pe care nu o prea inteleg ''dar știu că mă poate din  joc în orice moment.'' , ca te poate ce?poate vroiai sa scrii ''Dar , stiu ca ma poate scoate din joc in orice moment'' , probabil te-ai incurcat , nimic grav.Succes in continuare cu povestea , astept next-ul.
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: In   Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 7:52 pm

Inceputul este okay,de greseli ti-au spus cele 2 fete.
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 10:24 pm

Faina povestea,imi place poveastea next
Sus In jos
♥Mada♥
Incepator
Incepator
♥Mada♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 23
Data de inscriere : 09/02/2015
Varsta : 21
Localizare : Ai grija sunt peste tot cu un topor in mana...

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeLun Feb 16, 2015 9:14 pm

TARE povestea si baga :SN:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 2:23 pm

Este dimineață și în loc să spun că m-am trezit bla bla bla, cum ar face un băiat normal.Eu m-am trezit cu Jeff lângă mine, în pat, în timp ce se juca cu, cuțitul între degete.
-Criminal anchilozat, ce ți-a venit să mă tai pe mână?
-Cum ar fi trebuit să te trezesc?
-De ce trebuia să mă trezești?ii spun eu în timp ce mă ridic furios și mă îndrept spre baie puntru a-mi spăla sângele ce se scurgea ușor din mână.
-Atât de normal..șoptește Jeff din pragul ușii în timp ce se uita la mine.
Am pus mâna pe foarfeca de pe chiuvetă și am aruncat-o spre el, trecându-i chiar pe lângă ureche.
-Îmi retrag cuvintele,nu ești deloc normal.
-Să nu te mai prind că-mi faci asta vreodată!
-Că altfel ce?spune acesta apoi începând să râdă. Mă vei ucide?
A început să râdă atât de tare încât s-a prăbușit la pământ. Se ține de burtă și se rostogolea pe podea, continuând să râdă.
Mi-am dat ochii peste cap și am vrut să ies din cameră, dar m-a apucat de umeri și m-a întors cu fața la el.
A ridicat cuțitul și l-a îndreptat spre tâmpla mea.A începu să apese lama cuțitului de la tâmplă până în jos pe bărbie.
Picături de sânge au început să se scurgă pe gâtul meu.După asta a luat cuțitul și mi l-a pus la gât.
-Data viitoare tăietura va fi aici.
-Oh, haide fă-o. Știi că vrei să scapi de mine.
-Nu e așa ușor.
A plecat trândind ușa în urma lui.
M-am curățat de sânge, apoi m-am îmbrăcat cu o pereche de blugi negri, un tricou negru și o geacă de piele neagră. În picioare mi-am luat niște bocanci de armată.Am urcat în cameră de une mi-am luat două mici cuțite pentru urgențe, niște bani, telefonul și cheile casei.
Când voiam să ies din casă, m-am ciocnit la propriu de Jeff.
-Du-te dracu de criminal și peiei din fața mea/
-Unde îți umblă gândul să pleci?
-La o plimbare.
-Plimbare cu două cuțite la tine?Rămâi în casă.
-Ce-ți pasă?
-Nu am de gând să te las să te bagi în bucluc și apoi să vin eu să-ți salvez fundul.
-Sunt destul de mare.
-Tu,marele Macho-Man.David, nu mă face să te rănesc.
L-am îmbrâncit și am dat să ies pe ușă.
-Dacă nu eram eu, putrezeai într-un nenorocit de spital de nebuni. Desenele și visele tale ar fi fost descoperite.Ești un nimic fără mine și știi bine asta!
Am scos unul dintre cuțitele de rezervă din buzunar și am vrut să dau impresia că îl voi înfige în gât, dar l-am înfipt doar în perete.Însă el nici nu s-a clintit, nici nu a clipit.
-Știu ce voiai să faci. Nu ai avea tupeul să mă ucizi. Dacă mor eu, toți vor afla de crimele tale.Oi fii eu un criminal nenorocit, dar tu ești la fel ca mine.
Fața lui se afla la mai puțin de doi centimentri de mine, îi puteam simți respirația.
-Dacă mă distrugi, am să te distrug și eu pe tine.
Am simțit cum mă cuprinde un fior rece și camera se învârstea cu mine, avea dreptate în tot ce spunea..


===============================================
†Topic editat de către Alle
† Plasare diacritice (ă,â,î,ş,ţ)
† Corectare greşeli gramaticale/de exprimare/punctuaţie
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 2:47 pm

Am să te bat dacă nu mai ai grijă când trebuie să pui virgulă, cratimă și vezi și tu ce faci cu greșelile de scriere. Nu știu dacă am corectat 100% corect.Cam mult dialog..oricum aștept next.
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 8:10 pm

Descriere e frumoasa si interesanta iar povestea capata mult farmec..pune next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Păpușarul >.<  Empty
MesajSubiect: Re: Păpușarul >.<    Păpușarul >.<  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Păpușarul >.<
Sus 
Pagina 1 din 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: