Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Masca pazitorului !Parte intai

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeVin Ian 02, 2015 10:07 pm

Viaţa mea continuă, dar totul este un chin. Mâncatul, privitul şi mersul la muncă e un infern.
O voce îmi răsună în cap: „Te-am iubit!’’ . Merg spre casă. Casa în care ea a murit .. da, chiar acea casă. Am rănit-o .. Totuşi, de ce?
Solul este întunecat , puterea lui fiind trisţea . Păşesc pe pietrele mici şi tăioase . Viaţa mea parcă nu mai are culoare, totul fiind în alb şi negru. Cu fiecare pas, totul începe să prindă un contur maroniu. Mai întâi bătăile inimii .. sunt aşa de alarmante, chiar le simt .. sau le simţeam.
-Te-am iubit .. , îmi spune din nou vocea .
Totul pare să fie un vid divin al purităţii . Dar corpurile vin spre mine. Viaţa şi moartea , fericirea şi bucuria .. toate, le simt! Fata .. prietena mea .. Era acolo! Bătăile inimii sunt din ce în ce mai puternice. Mai trec câteva momente, apoi cad pe jos, plângând.
Când mă trezesc, observ că mă aflu într-o cameră vopsită în roşu. Singurul obiect din cameră este un pat. Lângă acesta, era o fată frumoasă ce purta un tricou scurt. Era aplecată spre capul meu.
-Cum te simţi? întrebă ea, îmbrăţişându-mă.
Simt căldura sufletească ce mi-o oferă îmbrăţişarea fetei necunoscute. O căldură pe care n-am mai simţit-o de mult. Una care să-mi alunge parcă toate supărările.
Uşa se deschise. O mână mă trage spre fereastră . Mă aflu între frigul ce mă trage şi îmbrăţişarea care mă încălzeşte . Pe geam, zăresc chipul prietenei mele, privindu-mă.
-Cum poţi să îmi faci asta?
Fata care mă îmbrăţişa avea aripi. Ba chiar una albă şi una neagră. Visez.. M-am frecat la ochi. Totul este real .


inca 2 comentarii si pun next :lol!: hmm sper ca am diminuat greselile

★ Topic editat de Dandelion


Ultima editare efectuata de catre Dandelion in Sam Ian 03, 2015 5:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : Te rog să nu faci mai multe părţi .. dacă sunt greşeli, există corectori pe forum, care au rolul de a corecta orice greşeală, exact ce am făcut şi eu. Mulţumesc de înţelegere.)
Sus In jos
Erised29
Incepator
Incepator
Erised29

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 35
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 30
Localizare : Lupeni

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeVin Ian 02, 2015 11:00 pm

Imi place Next Razz
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeSam Ian 03, 2015 10:58 am

Exista si next?
Ai grija la tastare, sunt greseli de diferite tipuri, te sfatui sa recitesti povestea si sa le gasesti.
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeSam Ian 03, 2015 5:57 pm

Frumoasă povestea ..

Next.
Sus In jos
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeSam Ian 03, 2015 10:35 pm

Partea a doua

Prietena mea mă cheamă să vin la ea.
-Hai să trăim împreună! îmi spuse ea.
Ochii ei erau aşa de inocenţi de parcă par să înceapă să plângă. Părul ei de un blond închis cade peste ochii-i trişti. Corpul meu se mişcă spre ea, dar şi sufletul vrea să o îmbrăţişeze.
De mâna cealaltă, fata-înger mă ţine de parcă i-ar fi frică să mă piardă.
-Vreau să fiu din nou cu tine , te iubesc! suspină aceasta.
În spatele ferestrei, luminile sunt agitate. Merg spre prietena mea sau mai bine zis, spre fantoma ei. Fata pune mâna pe capul meu, şi mângâindu-mă, îmi zice:
-Mi-a fost dor de tine!
Bătăile inimii par să fie de neoprit. Îngerul decăzut plânge pe jos , iar prietena mea zâmbeşte.
Lumina argintie a lunii intră în casă prin gaura mare a geamului spart, lăsând vântul rece de noapte să răcească încăperea. Atmosfera devine şi ea mai pustie, dar lăsând adevărate zbuciumuri sufleteşti în inimile noastre.
Îmi revin încet -încet şi îmi dau seama că trebuie să ajut îngerul care stă pe parchetul îngheţat , dar fantoma nu îmi dă drumul.
-Nu pleca .. Nu face asta din nou!
Chipul disperat al prietenei mele mă face să îngheţ. Jumătate din faţa ei devine uşor-uşor albă.
Lumina lunii se duce spre fantoma prietenei mele. Un ţipăt rătăcit iese din gura fetei. O flacără purpurie o răneşte. Urletele sunt un chin. Îngerul se ridică, apoi vine şi mă îmbrăţişează. Căldura ei ma face să adorm în braţele sale. Lumea pare să devină neagră . Ochii mei se închid. Aud cum fantoma zice că trebuie să fim împreună.


Sper să vă placă. La 3 comentarii next.

★ Topic corectat de Dandelion
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeDum Ian 04, 2015 3:40 pm

Pai, iarasi greseli. Cam multi avrti probleme cu dublu "i". Unele propozitii le incepi si cu litere mici, desi ar trebui cu majuscule. E bine ca exista descriere, iar naratiunea are cateva epitete sau alte figuri de stil. Astept urmatoarea parte.
Sus In jos
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeDum Ian 04, 2015 8:17 pm

dandelion Neutral nu ajuti mai schimba cuvintele! cand zic umbre albe asa raman Neutral
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeDum Ian 04, 2015 9:15 pm

Nelphim a scris:
dandelion Neutral nu ajuti mai schimba cuvintele! cand zic umbre albe asa raman Neutral
Draga Nel , treaba lui Dandelion e sa corecteze . Cand ea crede ca e gresit , il schimba . Si in care parte a povestii sunt acele "umbre albe " ?
Sus In jos
Nelphim
Incepator
Incepator
Nelphim

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/12/2014

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeDum Ian 04, 2015 9:47 pm

Draga Ana ,.Inteleg care e treaba lui Dandelion ,dar poate corecta doar greselile gramaticale!uite asa arata textu original
Prietena mea ma chema spre ea...hai sa traim impreuna.Ochii ei erau asa inocentii ,par sa inceapa sa planga!Parul ei de-un blond inchis cade peste ochii tristi!Corpul meu se misca spre ea ,dar si sufletul meu vrea sa o imbratiseze!
De mana celalanta fata inger ma tinea de mana de parca ar fii pierduta!
-Vreau sa fiu din nou cu tine ,te iubesc!
In spatele ferestrei luminiile par sa fie agitate si naïve!Merg spre prietena mea sau spre…fantoma ei!
Pune mana pe capul meu si zice mi-a fost,, dor de tine!’’Bataile inimii par sa fie de neoprit.Fericirea si bucuria, viata si moartea!ingerul decazut plange pe jos ,iar prietena mea zambeste!
Lumina lunii pare sa intre in casa printr-un mic luminis facut de geamul spart!
Imi revin incet si imi dau seama ca trebuie sa ajut ingerul care sta pe parchetul inghetat ,dar fantoma nu imi dadea drumu!
-Nu pleca…nu face asta din nou!chipul disperat al prietenei mele ma face sa inghet…nu..jumate din fata ei devine incet alba cu mici umbre de lumina intunecata!
Lumina lunii se duce spre fantoma prietenei mele!Un tipat ratacit iesi din corpul fetei!O flacara purpurie parea sa o raneasca in continuare!Urletele sunt un chin…Ingerul se ridicase si ma imbratiseaza!Caldura ei ma face sa adorm…lumea pare sa devina neagra…nu..ochii mei se inchid.aud cum fantoma zice ca trebuie sa fim impreuna!
cu ce o dreanja punctele de suspensie de la inceput Sad eu unu nu pricep :pale:
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitimeDum Ian 04, 2015 10:19 pm

Nelphim, nu vreau să fiu prea dură, treaba mea este să corectez în totalitate textul, pentru a-l face cât mai frumos şi pe placul publicului. Şi prin totalitate, mă refer nu doar la greşeli gramaticale, ci şi de exprimare, punctuaţie.. tot! Corectez şi adaug/şterg ce consider că este necesar, pentru ca lucrarea să fie cât mai frumoasă. Unele detalii nu-şi au rostul, de aceea mai şterg câte ceva, sau mai adaug nişte completări, în cazul în care este necesar.

Sper că te-am lămurit cu această treabă de corector. Pe de-asupra, fie că vrei tu sau nu, este datoria mea să-ţi corectez lucrarea, deci nu trebuie să-ţi cer ţie acordul în privinţa a ce anume trebuie să şterg sau nu. Asta îmi cere datoria. Mă poţi reclama la orice administrator, în privinţa faptului că eu îţi corectez textele, dar vei vedea că nimeni nu va avea ceva de spus, deoarece, eu îmi fac treaba, aşa cum este mai bine. În plus, am experienţă, sunt de multă vreme corector, deci ştiu cu exactitate ce trebuie să fac.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Masca pazitorului !Parte intai Empty
MesajSubiect: Re: Masca pazitorului !Parte intai   Masca pazitorului !Parte intai I_icon_minitime

Sus In jos
 
Masca pazitorului !Parte intai
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Cum pot face parte dintr-un grup de utilizatori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: