Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Jurnalul mortii. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Jurnalul mortii.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
†Dark Bunny†
Expert
Expert
†Dark Bunny†

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 146
Data de inscriere : 14/01/2014
Varsta : 21
Localizare : Chiar trebe sa sti?

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 1:01 am

Sincer , a trecut mult timp de cand nu am mai scris o poveste, ultima data cand am fost pe site aveam 9 ani ,acum am 12 , dar meeh , ador sa scriu povesti Very Happy asa ca hai sa incepem.




  Descriere : Este vorba despre o fata care are un vis ingrozitor care il numeste ''Episodul'' Pshihologul Mike trebe sa treaca prin multe sa o poata ajuta.


   Nu stiu cum sa ma descarc , a fost o idee goraznica sa vin la pshiholog , ce a fost in capul meu , nu pot sa vorbesc despre ce am visat , dar sa o scriu?! Ohh te rog!

''Deci , pana data viitoare cand te vad , vreau sa imi scrii o pagina despre ce ai visat.'' (Mike)

Okay , asta e asa jignitor! Daca nu pot sa vorbesc despre asta , cum as putea scrie?

''Ai venit acasa?''
''Nu mama , este doar sora mea geamana.''
''Dar tu nu ai sora geamana!''
''Stiu.''

Ar fii fost fain daca as fii avut , ar fii putut intelege prin ce trec.

Pai uhmm , okay. *Milly luase un pix si incepu' sa scrie in caietul primit*
Proaspat cumparat , hmm , visul meu incepe prin ... adevarul e , ca nu pot sa imi amintesc inceputul , sau sfarsitul , exact ca in viata real , te nasti si nu iti mai amintesti nimic , si mori si nu stii unde te aflii , si  uiti cum ai murit, hah de ar fii ca in filme , viata dupa moarte. Dar am sa incerc sa iti zic drag caiet afurisit , dar nu acum , nu sunt pregatita sa iti zic tot, nu am fost niciodata.

Next la 2 pareri  Very Happy :deblocat:
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 1:22 am

Pai ai cateva greseli...
1 .Nu exista povesti in care dialogul sa inceapa cu semnul ghilimele...Exista povesti in care dialogul incepe cu linia de dialog " - ",de aceea I se spune linie de dialog.
2 . Cand prezinti o actiune,nu trebuie sa pui " *".
In rest...Cam atat..Sper ca te-am ajutat cu ceva.Imi place ideea povestii,astept next!
Aa da!
3. E prea scurta aceasta parte! Trebuie sa aiba minim 25 de randuri.
Atat!Drog terminat! Razz Next! P.S.Nici eu nu sunt vreo experta.Dar,imi place sa ajut! Razz


Ultima editare efectuata de catre Doamna Drog in Dum Dec 28, 2014 1:27 am, editata de 1 ori
Sus In jos
†Dark Bunny†
Expert
Expert
†Dark Bunny†

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 146
Data de inscriere : 14/01/2014
Varsta : 21
Localizare : Chiar trebe sa sti?

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 1:26 am

Doamna Drog a scris:
Pai ai cateva greseli...
1 .Nu exista povesti in care dialogul sa inceapa cu semnul ghilimele...Exista povesti in care dialogul incepe cu linia de dialog " - ",de aceea I se spune linie de dialog.
2 . Cand prezinti o actiune,nu trebuie sa pui " *".
In rest...Cam atat..Sper ca te-am ajutat cu ceva.Imi place ideea povestii,astept next!
Aa da!
3. E prea scurta aceasta parte! Trebuie sa aiba minim 25 de randuri.
Atat!Drog terminat! Razz Next! P.S.Nici eu nu sunt vreo experta.Dar,imi place sa ajut! Razz

Okay .. stiu ca o sa sune ca ma dau mare :v desi nu intentionez asta , dar in tara unde stau eu nu se pune ''-'' si '' , si mam obisnuit asa , dar am sa incerc , mersi de sfaturi Very Happy >:3
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 1:32 am

(=Stella=) a scris:
Doamna Drog a scris:
Pai ai cateva greseli...
1 .Nu exista povesti in care dialogul sa inceapa cu semnul ghilimele...Exista povesti in care dialogul incepe cu linia de dialog " - ",de aceea I se spune linie de dialog.
2 . Cand prezinti o actiune,nu trebuie sa pui " *".
In rest...Cam atat..Sper ca te-am ajutat cu ceva.Imi place ideea povestii,astept next!
Aa da!
3. E prea scurta aceasta parte! Trebuie sa aiba minim 25 de randuri.
Atat!Drog terminat! Razz Next! P.S.Nici eu nu sunt vreo experta.Dar,imi place sa ajut! Razz

Okay .. stiu ca o sa sune ca ma dau mare :v desi nu intentionez asta , dar in tara unde stau eu nu se pune ''-'' si '' , si mam obisnuit asa , dar am sa incerc , mersi de sfaturi Very Happy >:3
Nu ai pentru ce :-* Si am inteles problema.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 2:08 am

Interesant, cam scurt, dar interesant :SN: :SN:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 2:35 am

Tema povestii mi se pare destul de originala,voi astepta sa mai postezi cateva next-uri
Sus In jos
†Dark Bunny†
Expert
Expert
†Dark Bunny†

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 146
Data de inscriere : 14/01/2014
Varsta : 21
Localizare : Chiar trebe sa sti?

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 3:00 am

E tarziu si nu stiu ce sa mai scriu , mie frica sa scriu , daca ... o sa vina dupa mine? Ne vedem maine caietel afurisit.

A 2 a zii :

Neaataa lume , o noua zii la scoala... :v
Ajunsa la scoala , normal , sunt luata in ras , ca sunt fricuasa , si ca sunt sensibila si ahh >.<. Sora mea e populara , si machiata si bleaaah.

Normal la ora ridic mana sus si is copil .. mda .. dar nu si azi , nu ma pot gandi la ceva , doar la caietul primit , vreau sa scriu in el ce simt si vreau sa.....

-Domnisoara , te-am intrebat ceva , de ce nu esti atenta la ore?!
-Imi .. imi pare rau , nu se va mai intampla.
-SPER!
Nu e profa mea preferata , dar mai bine o suport pentru ca o sa imi strice notele scorpia. Mehh sa fiu atenta la ore :v.

Ohh puteam sa jur ca mor , bine ca e pauza.
-Vi sa fumezi cu noi?
-Eu?!
Erau cei mai ciudati copii din scoala , cei care asculta rock si se taie , dar de ce sa ii judec?
-Da ,tu!
-Da!!!
Am mers si am fumat cu ei , chiar daca era prima data , au spus ca e okay ca acum am inceput sa fumez, meeh , mama o sa aiba o parere proasta daca ar afla , dar trebe ea sa afle? Am vorbit cu noul meu grup as putea sa spun ,si fie care a avut o problema in viata , eu le-am spus putin din a mea , cea ce am sa scriu in caiet azi.
Insfarsit acasa <3 caietul , unde e caietul ?!

Okay caiet , sunt pregatita sa iti spun inceputul ce imi amintesc , pai .. am visat oameni care au ras de mine si sa intamplat azi , ieri am fost in cimitir si am auzit ceva , si ghici ce , era exact ce am visat , dar nimeni nu mar crede , am sa iti spun ce sa intamplat in cimitir maine , cand nu o sa fiu asa obosita, sper, mie frica sa nu vina dupa mine si sa ma omoare >.<

Neataa , weekend , yaay , nu scoala , caiet , acum sa iti zic , am visat o silueta alba , era o femeie , care imi zicea sa nu spun prea multe la nimeni , pentru ca va veni dupa mine , si ieri chiar sa intamplat , mie frica , nu stiu ce sa mai fac! Iara mi sa aratat in vis , si mia spus ca am sa spun prea multe , dar .. nu am zis mai nimic din ce am visat , si acum mi-as dori sa nu fii visat nimic , pentru ca as muri in chinuri.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 10:32 am

M-ai facut sa nu mai merg nici odata in cimitir... Faci te rog dupa o poveste la fel cu scoala? A da si :SD: :SN:
Sus In jos
†Dark Bunny†
Expert
Expert
†Dark Bunny†

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 146
Data de inscriere : 14/01/2014
Varsta : 21
Localizare : Chiar trebe sa sti?

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 1:19 pm

DJMinerX a scris:
M-ai facut sa nu mai merg nici odata in cimitir... Faci te rog dupa o poveste la fel cu scoala? A da si :SD: :SN:


Poate ca am sa fac o poveste cu scoala , dar nu acum ca am 2 povesti xD si de abea ma descurc cu una xD imi vin rare ori ideei , si trebe sa stau sa ma gandesc Very Happy asa ca va trebui sa mai astepti , si :''> mersi.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 5:26 pm

†Dark Bunny† a scris:
DJMinerX a scris:
M-ai facut sa nu mai merg nici odata in cimitir... Faci te rog dupa o poveste la fel cu scoala? A da si :SD: :SN:


Poate ca am sa fac o poveste cu scoala , dar nu acum ca am 2 povesti xD si de abea ma descurc cu una xD imi vin rare ori ideei , si trebe sa stau sa ma gandesc Very Happy asa ca va trebui sa mai astepti , si :''> mersi.

Ok, succes. Apropo, care e cealalta poveste?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jurnalul mortii. Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul mortii.   Jurnalul mortii. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Jurnalul mortii.
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Sunetul morţii
» Febra morții
» Albumul mortii.
» Copacul mortii
» Gardianul mortii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: