Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Anul usilor deschise I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Anul usilor deschise I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Anul usilor deschise I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Anul usilor deschise I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Anul usilor deschise I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Anul usilor deschise I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Anul usilor deschise I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Anul usilor deschise I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Anul usilor deschise I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Anul usilor deschise I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Anul usilor deschise I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Anul usilor deschise

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 12:37 pm

Este încă o dimineață frumoasă pe strada mea.Păsărelele isi fac recitalul de dimineata pe crengile copacului din fata camerei mele.Soarele intra in casa prin draperiile mele intre-deschise si imi mangaie fata, parca imi spune: ,,Hai sus, te asteapta o noua zi,, .Ma trezesc, si, ca in fiecare dimineata imi fac patul si imi pregatesc micul-dejun.A, da, inca ceva: sunt singur acasa de vreo 2 luni.Parintii mei sunt exploratori si au plecat intr-o expeditie la Polul Nord.Tata a fost inainte general in armata, iar mama a lucrat ca si cartografa.Deci, ar fii fost de mare ajutor in aceasta expeditie.Dupa ce imi termin masa, aud pe cineva care imi bate la usa:era un curier care imi inmaneaza un colet, venind chiar de la parintii mei.Mai primisem scrisori, dar niciodata un colet.Ma intreb ce poate fi:vreun trofeu, o blana de urs polar, sau cine mai stie ce.Ii multumesc curierului si ii inmanez o bacnota de 5 lire.Ne salutam reciproc, si acesta isi continua livrarile, iar eu ardeam de nerabdare sa il desfac.Iau un cutit de bucatarie si il deschid.Continutul m-a uimit foarte mult: nu era un trofeu, nici vreo blana.Era un penar, un penar rosu si ponosit.De el era atasat un bilet pe care scria: ,,Uita-te in el doar cand vei stii ca nu te vede nimeni, si ca esti singur,, .Nu am inteles deloc la ce se refera.Oare eram urmarit?Ce s-a intamplat la Polul Nord?Poate ma alarmez degeaba, poate nu o fi nimic.Dau o fuga la magazinul de la coltul strazii ca sa imi iau niste cafea.Cand ajung acolo, imi sare in ochi un titlu de ziar: ,,Expeditie nereusita.Echipajul trimis la Polul Nord, dat disparut.NU AU MAI DAT NICI UN SEMN DE O LUNA!,, .Efectiv, am incremenit in fata magazinului.Parintii mei nu au mai fost vazuti de o luna?Vanzatorul imi flutura mana prin fata ochilor, dar eu nu schitam nici un gest.
-Baiete, ce ai patit? m-a intrebat el, parand destul de ingrijorat
Eu i-am aratat cu degetul ziarul cu pricina.
-Daa, disparitia... Aveai pe cineva cunoscut in echipaj?
-Da, parintii mei. ii spun eu, parand clar afectat
-Imi pare rau, dar poate e o nimica toata.Poate o fii fost vreo furtuna care le-a afectat echipamentul si nu au mai putut comunica cu nimeni.
-Da... poate
Plec de la magazin, uitand ce am vrut sa cumpar si ma indrept spre casa.Ma duc in camera mea, si caut prin sertare o anumita scrisoare primita de la parintii mei.Am gasit-o!Am gasit si informatia de care aveam nevoie:
,, ...Am ajuns insfarsit la Polul Nord. Domnul Chamberlain, de la Biroul de Avocatura din Oxford ne-a fost de un mare ajutor.Ministerul aproape ca nu ne-ar fii aprobat calatoria daca nu era el... ,,.
Deci, am inteles ce am de facut: ma voi duce la Oxford ca sa il caut pe acest domn Chamberlain. Poate el imi va oferii mai multe detalii despre aceasta calatorie, si de ce Ministerul era sa nu o aprobe.

Sooo, asta a fost prima parte, personajele o sa apara pe parcurs.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 1:34 pm

Cadule , ce poveste frumoasa ! Singurul lucru care ma irita e ca la 3 propozitii nu ai pus semne de punctuatie ! Le-ai uitat acasa ? Nu voiai sa le pui ?
Altceva un am de comentat , so povestea e super , si vreau    :SN:    !
Succes in continuare !
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 3:15 pm

:SB: :SN:
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 4:57 pm

Baga Next sau te trimit la Polul Nord si te vei intoarce sub forma de blana de urs din pastrama! E super asa ca NEEXT!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 6:59 pm

Mi-a placut acest capitol,vreau next.
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 10:51 pm

Cadule!!!!! Ai talent! Baga next,ca de nu.....iti fur pastrama si ii pun mustata! Razz Razz
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 10:52 pm

Cadule!!!!! Ai talent! Baga next,ca de nu.....iti fur pastrama si ii pun mustata! Razz Razz
Sus In jos
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 6:08 pm

In timp ce imi faceam bagajul pentru calatorie, aud cum usa de la casa se deschidea.In dreapta mea se afla un sifonier mare, asa ca m-am hotarat sa ma ascund in el.Deschid incet usa, avand grija sa nu fac nici un zgomot.O las putin intre-deschisa ca sa pot vedea cine a intrat in casa.La parter era o mare harmalaie: geamuri sparte, dulapuri daramate, usi trantite de perete.Am dedus din cele intamplate ca aceea care au intrat in casa erau clar barbati, nicidecum femei.Pentru cateva momente, apele s-au linistit.Credeam ca au gasit ce si-au dorit si au plecat,dar m-am inselat: ii auzeam cum urca scarile.Cu fiecare pas al lor, inima imi batea din ce in ce mai tare, iar respiratia mea devenea din ce in ce mai grea.Unul dintre ei a ajuns in camera mea.Era inalt, slabanog, cu parul blond, si cu o barba foarte deasa, comparandu-se chiar cu cea a preotilor.Figura lui serioasa impunea foarte mult respect, parea sa fie genul de om care atunci cand isi pune ceva in cap, duce la capat acel lucru si nu renunta niciodata.Pentru un moment, imi era frica ca va gasi penarul primit de la parintii mei, precum si scrisorile.Dar, m-am linistit atunci cand l-am auzit pe celalalt barbat zicand:
-Haide, ca a venit laptarul.Mai venim si maine sa cautam.Casa este goala, nu avem de ce sa ne facem griji, spuse cel de-al doilea barbat care se afla la parter, sigur pe sine
-Ai dreptate, hai ca vin acum.
Barbatul pleca din camera, iar atunci cand l-am auzit coborand scarile, am deschis usor usa de la dulap, si am iesit din camera.
-Stai putin, ca mi-am uitat telefonul in camera in care am fost ultima data.
-Dute.Eu te astept acasa.
Cand am auzit aceste vorbe, am incremenit.Langa scari era o camera in care mama isi facea diferite haine.A invatat sa croseteze de la mama sa, care a fost croitoreasa.Camera era intunecata, avea multe panze de paianjan, deoarece nimeni nu mai intrase acolo de vreun an.Era ascunzatoarea perfecta.Barbatul urca scarile, a trecut pe langa ascunzatoarea mea fara sa verifice nimic, s-a dus sa-si ia telefonul inapoi, s-a indreptat din nou spre scari, dar cand se pregatea sa le coboare, observa ceva: o usa pe care nu o vazuse pana acum. Se gandise ca fratele sau s-a dus acasa, si ca nu mai era nimeni care sa-l streseze sa plece, asa ca s-a hotarat sa verifice camera.Cand a deschis usa, din instinct, m-am aruncat spre el, dar el s-a dat inapoi si eu am cazut cu fata de parchet.Cand s-a dat inapoi, nu a observat ca, calcase in gol, asa ca a cazut pe scari, rostogolindu-se de multe ori.Intr-un final, a dat tare cu capul de perete.M-am indreptat spre el cu pasi inceti, gandindu-ma in fiecare clipa ca s-ar putea sa fii omorat un om.Cand am ajuns la el, am observat ca nu mai avea puls.Era clar, am omorat un om.I-am inchis pleoapele si i-am facut semnul crucii, si m-am indreptat catre camera mea sa iau penarul si scrisorile.Le-am bagat in buzunar, si fix in acel moment il aud pe celalalt barbat intrand in casa.Am uitat de geanta si cautam o cale cat mai sigura de iesire.Singura mea scapare era o fereastra care era situata la capatul holului, asa ca m-am indreptat spre ea, am deschis-o si am sarit prin ea.Abia dupa ce am sarit, mi-am dat seama ca mi-am uitat geanta in care aveam schimburi si bani, dar nu mai era cale de intoarcere.Barbatul sigur a sunat la politie, si eu as fii ajuns sigur la scoala de corectie, neavand sansa sa imi mai gasesc parintii.Inca mai avea in buzunarul pantalonilor banii cu care ar fii trebuit sa-mi cumpar cafea, care mi-ar fii ajuns sa platesc doar transportul catre Oxford.Deci n-as fii avut bani de cazare, de mancare sau de haine.Dar, totusi e mai bine decat prins de politie.De la baiatul care s-a dus sa-si cumpere cafea, in cateva ore am ajuns un criminal fugar.Dar trebuie sa-mi iau gandul de la asta, deoarece eu trebuie sa-mi gasesc parintii, cu orice scop!

Sooo, asta e si partea a-ll-a, o sa ne revedem cand ne-om revedea cu partea a-lll-a.
Sus In jos
Katherina4Y0u
Incepator
Incepator
Katherina4Y0u

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Lângă tine

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 6:08 pm

Foarte frumoasa povestea, insa ai uitat cateva semne de punctuatie:)
Nu-i nimik... Oricum baga :SN:
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitimeDum Dec 28, 2014 6:14 pm

Hai cu next-ul pastrama :3 Succes!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Anul usilor deschise Empty
MesajSubiect: Re: Anul usilor deschise   Anul usilor deschise I_icon_minitime

Sus In jos
 
Anul usilor deschise
Sus 
Pagina 1 din 5
 Subiecte similare
-
» Anul usilor deschise, poveste cu membrii forumului
» Nu cititi noaptea!
» Î n noaptea de anul nou...
» Anul 1666

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: