Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Lupta Celor Două Lumi

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Feb 08, 2015 10:01 pm

Scuze ca nu am mai pus comm-uri la povestea ta,dar n-am mai avut timp!Deci esti genial la facut povesti,iar povestea ta este preferata mea,deci eu sunt fanul tau Nr.1!Sper sa bagi cat mai rapid NEXT!!!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Feb 08, 2015 10:18 pm

God, ai pus Next ! Ma bucur. Povestea e frumoasa, nu am vazut greseli, si ma bucura. Next !
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Feb 08, 2015 10:19 pm

Frumos,ai o descriere excelentă. Îmi place.
Sus In jos
Ionutz
Veteran
Veteran
Ionutz

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 251
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 27
Localizare : in spatele tau

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Feb 09, 2015 8:53 am

foarte taare povestea imi place la nebunie vreau sa vaad ce se intampla in urmatorul capitol vreau cat mai next ee foarte tare povestea respect :SN: :SL: :SB: :S+: :S+: :SB:
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Feb 09, 2015 9:35 am

Lucas, esti talentat! Astept next ^.^
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Feb 09, 2015 4:25 pm

Lucas ,povestea ta este foarte interesanta,nu ai nici o greseala.Dialogul nu este in exces si ador imaginatia ta.Nu am ce critica.Si Bella seamana cu mine o.o =))) . Next!
Sus In jos
Cioby
Expert
Expert
Cioby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 140
Data de inscriere : 08/02/2015
Varsta : 25

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Feb 09, 2015 6:12 pm

Frumos , astept :SN:
Sus In jos
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Feb 10, 2015 4:35 pm

Capitolul IV - Importanţa de a fi Bella


    Era deja toamna. Începutul lui septembrie, timpul când copii plecau la şcoli, iar studenţii la Universităţi. Era momentul revederii dintre colegi, o minunată clipă pentru unii, şi tristeţea altora. Rue renunţase la medicină, şi prin scandal şi certuri, reuşise totuşi să înveţe de bucătar. Bella intrase la Facultatea de Psihologie. Această mare perioadă a anului care era ocupată de studii, nouă luni, le păzea parţial de forţele răului, care nu doreau să atace în public, aşa cum se temeau ca şi forţele binelui de expunere. Sakyou şi ceilalţi 2 băieţi în schimb, protejau casa lor din pădure. Pentru ei era mai greu, aşa cum câteva ore pe zi erau mai vulnerabili fără vrăjitoare.
    Într-o zi, când fetele erau la studii,  iar Danyel rămase singur acasă, se întâmplase o surpriză pentru acesta, însă el decidea dacă era o surpriză plăcută sau nu. În timp ce repara uşa, auzi un glas de femeie la bucătărie. Straniu, nu văzuse să intre cineva. Glasul de femeie era duios, moale, fericit. Îngerului i se păru cunoscut. În faţa sa apăruse o blondă puţin mai scundă decât el. Părul îi era împletit, avea ochii albaştri şi buzele de un roz palid. Pielea îi era şi ea palidă. Aceasta era prietena lui Danyel, sau mai bine zis, fosta sa iubită. Se despărţiră când Danyel începu să o placă pe Bella. Cu toate acestea, ea nu dorea să renunţe la el. Se apropiase de înger, şi încercă să îl sărute, însă Dany doar o cuprinse, respingând-ui sărutul. Blonda îl privea direct în ochi şi îl salută. Şi băiatul făcuse la fel, dar nu era foarte fericit să-şi revadă prietena.
  -Încă o iubeşti, da? Spuse fata, luânnd un măr şi muşcând din el. Dany, am venit să văd ce mai faci, cum o mai duci. Nici măcar nu mai vii să mă vizitezi. Probabil pentru că ţi-a sucit minţile vrăjitoarea?
  -Nu am avut timp, Kaia. Îmi pare rău pentru asta, însă îmi pare rău şi că trebuie să te dezamăgesc. O iubesc pe Bella, nu pe tine. Trebuie să înţelegi asta.
  -Dar ea nu ţine la tine ! Spuse Kaia muşcând iarăşi din măr. În schimb eu da, ştii că mereu te-am iubit, şi că mereu te voi iubi. Cum ai putut să uiţi de dragostea noastră? Ne simţeam atât de bine ! Ea nu te merită, nu te preţuieşte ! Eu aş putea să o înlocuiesc.
  -Totul a rămas în trecut ! Spuse Îngerul pe un ton mai ridicat, privind încordat blonda. O vreau pe adevărata Bella. Ne-am înţeles să rămânem prieteni. Trebuie să înţelegi că iubirea poate muri, însă a mea faţă de Bella nu, spre deosebire de iubirea faţă de tine.
  -Mă vei iubi din nou, până la urmă o să te trezeşti la realitate şi o să înţelegi cine te preţuieşte şi cine nu. Va veni ziua când mă vei săruta cum o făceai când eram împreună.
  -Scuze să te dezamăgesc, dar ziua aceea nu va mai veni. Acum scuză-mă, sunt ocupat.
    Kaia lăsase pe masă mărul mâncat pe jumătate. Dany se întoarse înnapoi în salon. Cât de furioasă era ea pe Bella, hoaţa de iubiri ! Totuşi nu era Kaia fata care să se predea. Răul nu se dă bătut niciodată. Da, ea era rea, melefică. Era o fiinţă ce îşi putea schimba înfăţişarea, putere pe care o primise de la un Înger pe care îl omorâse. Dany nu ştia nimic despre asta, iar ea spera să îl facă de a o iubi din noou şi să îl facă rău. Spuse cu ură şi încet „Mai vedem noi pe cine vei iubi”, şi dispăru într-o rafală de vânt.
    Între timp, Bella se afla la Facultate. Spre marea nefericire a studenţilor, aveau un test pe cele învăţate. Toţi erau stresaţi, nu prea se apucară de carte. Unii băteau cu pixul în masă, de nervi, alţii se înroşeau, transpirau, se uitau împrejur. Doar 4-5 studenţi ştiau tema, şi spre marele noroc al Bellei. Aceasta, ştiind răspunsurile corecte doar la jumătate din test, citea gânduriloe celor ce scriau de rupeau foaia. Astfel, scria şi ea, profitând de puterea ei. Când sunase la pauză, dase foaia liber, fără să se reţină, fără nici un stres. Mai avea o lecţie şi, lene fiindu-i să rămână la ea, se gândi să mintă profesoara că se simte rău. Plecase până la punctul medical, minţind că o doare foarte tare capul şi se simte slăbită. Doctorul îi dădu o bucată de hârtie pe care scria să plece acasă, pentru că „slăbiciunea” ei nu i-ar fi permis să rămână la oră şi ar fi bine să consulte un medic. După ce prezentase hârtia profesoarei, îşi luase geanta şi plecă la baie. Se privi în oglindă, aranjându-şi părul. Îşi udase faţa cu apă. Când se uită iarăşi în oglindă, văzu reflecţia unei blonde cu ochi albaştri. Era Kaia. Se întoarse confuză, întrebându-se cine e fata, însă blonda scoase un cuţit şi se aruncă asupra fetei. Bella scăpase geanta pe jos, şi se lovi de perete, însă o lovi cu piciorul pe Kaia. Apoi, o lovise iarăşi la mână, iar blonda scăpase cuţitul. Urmă apoi o luptă directă cu pumnii. Amândouă erau bune, aveau aceleaşi mişcări, gândeau la fel. Acest fapt o enervă pe Bella. Se auzeau paşi care veneasu spre baie, iar blonda o lovi rapid pe adversara sa, care rămase inconştientă. Kaia luase geanta, cuţitul, puse mâna pe inamica sa şi dispărură.
    Au apărut într-un apartament din oraş, mare, cu câteva camere. Era spaţios, cu mobilier scump. Ferestrele erau mari, permiţând soarelui să lumineze apartamentul. O ţeavă se afla în pod, destul de mare, care ducea pe acoperiş. O persoană probabil ar fi încăput prin ea. Malefica fată luase cuţitul şi îl îndreptase spre vrăjitoarea inconştientă, însă se opri. Îşi aduse aminte că era deprinsă să savureze plăcerea cu timpul, nu să omoare din prima. Apartamentul aparţinea unui om de afaceri care, era un spirit cu formă umană. O cunosştea pe blondă, aşa că ea decise să o lase pe Bella în acest apartament. O privi puţin, iar apoi luase forma Bellei. Aceeaşi faţă, aceeaşi îmbrăcăminte, aceeaşi voce. Îi luă geanta şi cuţitul, după care dispăru.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Feb 11, 2015 1:17 am

Îmi place foarte mult povestea ta, descrierea nu lipsește iar dialogul nu este în exces. Am văzut câteva greșeli, probabil de tastare. Altceva nu mai am de spus decât că aștept next.
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Feb 11, 2015 1:17 pm

Geniala povestea,poate doar cateva greseli,dar in rest geniala!Astept NEXT-UL cat mai curand,deci bafta cu povestea!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta Celor Două Lumi   Lupta Celor Două Lumi - Pagina 9 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lupta Celor Două Lumi
Sus 
Pagina 9 din 11
 Subiecte similare
-
» PRINSI INTRE 2 LUMI
» Lupta pentru viață.
» Luptă până la capăt [Attack on Titan fanfic]
» LUMI PARALELE
» Soarta lumi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: