Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Momentul Nibiru I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Momentul Nibiru I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Momentul Nibiru I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Momentul Nibiru I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Momentul Nibiru I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Momentul Nibiru I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Momentul Nibiru I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Momentul Nibiru I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Momentul Nibiru I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Momentul Nibiru I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Momentul Nibiru I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Momentul Nibiru I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Momentul Nibiru

In jos 
AutorMesaj
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 12:55 pm

Nu mai e mult.  A fost bine cât a durat dar, trebuia să vină şi clipa asta. Clipa în care toţii refugiaţii vor fi trimişi de aici....de pe Nibiru.
-Au venit deja? Au spus unde mă trimit? E departe? Spun eu ca o disperată, neştiind ce se va alege de mine?
-Taci şi stai la locul tău, Aris! Se răsteşte mama la mine. E felul ei de a-şi lua rămas bun, căci pleacă pe Venus.
Brusc, în compartimentul meu intră un bărbat înalt care se holbează la mine pentru câteva minute. Face ochiii mari şi dă cu pumnul în vaza ornamentală de pe pervaz. Panicată, mă reped să strâng cioburile, lăsând la vedere semnul zodiacal pe care-l am din naştere, pe braţ. Bărbatul scoate ceva din buzunar. Mi-e prea frică să întorc capul. Simt o înţepătură usturătoare pe braţ...intru în ceaţă. Aud voci cae plâng pentru mine, voci ale unor persoane incapabile să mă ajute. Sunt dusă într-o altă cameră şi pusă pe ceva ce pare a fi un pat, nu prea mai disting nimic in jurul meu. Încet-încet intu într-o stare de somnolenţă din care îmi este foarte frică dacă, sau mai bine zis când, mă voi trezi. Simt că mă deplasez. Tresar şi deschid ochiii.Mă uit pe fereastră şi realizez că mă îndepărtez de Nibiru. Dar unde mă duc? Mă plimb puţin prin micul compartiment , punându-mi mâinile în cap. Ce mă fac acum? Mă pun jos oftând şi aşteptând inevitabilul să se întămple. În mai puţin de 2 ore mă izbesc de ceva....nu e un meteorit, e o altă planetă.Uşa de metal se deschide singuă, scoţând aburi, iar eu ies. O căldură pătrunzătoare, pe care n-am mai simţit-o niciodată, mă copleşeşte. Pe Nibiru o astfel de senzaţie liniştitoare este imposibilă. Corpul meu este adaptat la frigul de pe Nibiru, cum mă voi adapta la căldura de aici? Ceva mă trage de mână ia eu întorc capul imediat. Un băiat cu piele roşiatică şi pă blond se  răsteşte la mine pe un ton grav, spunându-mi să mă mişc.
-Eşti de pe Nibiu, nu-i aşa?
Încuvinţez din cap. Presupun că tenul albicios m-a dat de gol. Ridic privirea şi mă uit în jur. Un scut înconjoară planeta, permiţănd luminii soarelui să se canalizeze astfel încât să permitp supravieţuirea. Un singur segment nu era acoperit de scut, zona terminală în care mă aflam.
-Hm, soarele. Spun eu, uitându-mă la imensa bilă de foc care era atât de aproape.
-Da, ştiu. Zise băiatul, care mai apoi m-a tras spre o uşă, care ne-a condus în centrul oraşului.
Blocuri înalte, construite din metal, blochează soarele să pătrună mai mult decât este nevoie. Flori mutante, care par vii, ornează străzile pavate tot din metal.
-Cum pe Nibiru apa şi gheaţa sunt resurse de bază, aici metalul şi nisipul ne asigură supravieţuirea. Ma informează băiatul, a cărui piele şi-a schimbat culoarea în roz, iar părul i s-a făcut roşcat. Scutul ne protejează de radiaţii iar pielea ne e schimbătoare. Ne hrănim cu roade naturale iar aici este mereu zi...ştiu că pe Nibiru este mereu noapte.
-De ce mă ajuţi? De ce sunt aici? Întreb eu.
-Poftim! Spune el şi îmi întinde un bilet, pe care mă grăbesc să-l citesc.

Motivul evacuării mele de pe Nibiru aici , era unul foarte înfricoşător. Pe nava cu care venisem e o bomba, pe care trebuie să o lansez spre Terra, mai precis la câteva mii de kilometrii distanţă. Nibiru se va deplasa de pe orbită şi se va îndrepta spre Pământ, iar eu trebuie să opresc asta detonând o bomba spre planeta mea natală.
Mă numesc Aris. Stau şi vechez planeta Pământ aşteptând Momentul Nibiru.  Mercur îmi este casa timp de 100 de ani deja. Nu se ştie dacă va fi mai devreme sau mai târziu, dar Momentul Nibiru va avea loc.


Stiu ca nu este chiar de groaza....dar am scris asta ca tema la romana si m-am gandit sa o pun si aici. E mai SF.
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 2:11 pm

Hei , Adda . Deși povestea nu se încadrează în genul ” groază ” , ci mai degrabă
”science fiction” , pot spune că mi-a plăcut mult .

P.S : Să-mi spui și mie ce notă ai luat pe această temă .
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 4:56 pm

Mi-a plăcut,a fost interesantă și captivantă o.o :o3
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 5:17 pm

Ele. a scris:
Hei , Adda . Deși povestea nu se încadrează în genul ” groază ”  , ci mai degrabă
”science fiction” , pot spune că mi-a plăcut mult .

P.S : Să-mi spui și mie ce notă ai luat pe această temă .

10 cu felicitari. M-a speriat pofa cand a zis " Deci Adda, nu stiu ce ma fac cu tine! Povestea asta are o a doua parte?" ...a cam urlat spunand asta si d-aia m-a speriat.
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 5:22 pm

Ai un 10 și de la mine , serios vorbiind . Felicitări pentru nota obținută .
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 6:13 pm

Mulţam. Very Happy
Sus In jos
Ionutz
Veteran
Veteran
Ionutz

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 251
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 27
Localizare : in spatele tau

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 6:15 pm

foarte tare vreau next
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 145
Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 23
Localizare : Unde Demonii Dorm

Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitimeMier Iun 03, 2015 6:17 pm

Super poveste,fantastique,minunata .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Momentul Nibiru Empty
MesajSubiect: Re: Momentul Nibiru   Momentul Nibiru I_icon_minitime

Sus In jos
 
Momentul Nibiru
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Știți momentul acela când...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: