Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Strigoiul de dupa chip de inger

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 3:35 pm

Pentru inceput vreau sa va multumesc , pentru mesaje , si nu crede-am ca va va place povestea mea.Am luat in considerare mesajele priite de la Ana ''Mai putin dialog'' , asa am sa fac , multumesc inca odata si sa inceapa povestea.!!!

Strigoiul de dupa chip de inger.
CAP IV.

-Pe cine crezi ca a aboandonat?
Nu zic nimic , doar stau si privesc .
-Da , pe tine.
-Pe minee???
-Da , am fost suparata , si ma opune-am , pentru ca te iubeam.
-Paii , mama , mama mea?
-Nu e mama ta reala , te-a aruncat ca pe un gunoi.
-Si tu?
-Eu?eu te-am cautat timp de 15 anii , si acum ca te-am gasit , vreau sa te OMOR.

A sarit pe mine si a incercat sa bage o ''tepusa'' in inima mea , atunci cineva misterios a aparut si a dat-o la o parte pe Alle de pe mine , ma ridicat si am luat-o la fuga , cu Dani in spatele nostru .Se pare ca Ruby si-a revenit , pentru ca o vad alergand.Fugeam si fugeam fara sa stiu unde ma va duce , atunci ma orpeste brusc , si ma bbaga intr-o cabana , Cu Dany si Ruby in spatele meu am cazut pe o saltea moale , atunci acel ''cineva'' si-a dat gluga jos . Era o fata , Bruneta , ochi albastri , cateva suvite albastre la varf , am ramas blocata la vederea ei .O cunoste-am de undeva , dar de unde .Ne-a prezentat casa , si tunelurile ei ascunse Laughing , atunci sa prezentat si ea.

-Sunt Vanessa.

Atat am auzit , defapt atat a spus , insa dupa ne-a mai spus si ca are 20 de anii , mirare , eram cea mai mica de acolo , si toti vroiau sa aiba grija de mine , ia stai!Vanessa , 20 ani..ceva nu se leaga aici , dece a stiut unde sunt?de unde stie cine sunt?dece ma ajutat in legatura cu Alle , dece ma adus aici?Cine e defapt ea?

-Sun Vanessa , am 20 de ani , locuiesc , pai aici Smile , si te rog Beatrice nu iti mai pune atatea intrebari in minte.
-De unde sti la ce ma gandesc? :?: :scratch:
-Pot citi gandurile.

Am mai stat sa vorbim , cand dintr-o data se aude ceva , stai , erau doar stomacul meu care cersea mancare.Chiar atunci a intrat Ruby pe usa cu 4-5 plase pline cu mancare , si cu Kinder , aww ♥️ cat o iubesc pe fata asta ♥️ stie tot ce imi place , chiar daca o cunosc doar de 10 zile .Ce?nu e nimic anormal sa ti minte data cunoasteri unei noi persoane.
Am mancat si Vanessa ne-a aratat unde vom dormi in aceea seara.Camera mea era , Roz cu cateva pete negre , exact stilul meu , dar de unde stie ea ce imi place mie?Hmm ciudat...Baia era pe un hol ingust , dar mare , te pierdeai in cabana aia , Chit ca era o ''cabana'' , deci ganditi-va avea cam 7 camere, 1 bucatarie, 4 bai , 3 balcoane si 1 living + tunelurile ei ascunse...Imfinee trecem peste.Ne-am pus cu toti sa dormim , eu am dormit in camera cu Ruby deoarece imi era frica singura . Ce?dupa ce iti sai seama ca ''Sora ta'' vrea sa te omoare , nu cred ca mai vrei sa mergi ''singur/a'' pe undeva..Am adormit , dar dupa cam aproximativ 2 ore , suntem trezite de o bataie in usa , ne-am speriat si am mers la Dany in camera , se pare ca si el a auzit bataia deoarece era trezit si se imbraca , Am iesit pe hol unde am dat de Vanessa .Ne-am adunat toti in living , si auzeam niste strigate ''Iesi , laso , haide sa ne luptam'' sau ''iti este frica?Atunci vin eu dupa tine'' .Dupa strigatele au incetat sa se mai auda , am crezut ca sa oprit , dar atunci cineva a sarit pe geam si a dat busna in casa . Era un baiat ,parul il avea de o culoare blonda cu cateva suvite negre , iar ochi sa erau gri.. Stai ce?! ochi gri?Impossible.

-Se pare ca e posibil Bea.
-Inceteaza sa imi mai citesti gandurile.
-Nu pot , aud fara sa vreau Very Happy

Era ciudat , acel baiat se uita la noi cu o pofta , dar si cu nervi , ne analiza , si-a oprit privirea la mine?! Dece eu?

-Hmm , nu arati chiar ca un monstru,
-Eu ? monstru?dece ai zice asta?
-Astaa spus Alle de tine.
-FItee..cine esti?
-Sunt David , David Tomlinson.

Tomlinson , Tomlinson , unde am auzit numele asa? ''-Sunt Alle , Alle Tomlinson'' , De aici , e frate cu Alle?Dar stai , daca e frate cu Alle , E si frate cu............

:SN: la cateva pareri...

SCUZE CA E :SS:

DAR :SP:
Sus In jos
Darius
Incepator
Incepator
Darius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 17
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 25

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 5:20 pm

pot sa particip si eu la poveste
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 5:25 pm

Imi place ca nu ai exagerat prea mult cu dialogul, insa, te-as ruga sa ai mai mere grija la greseli.
~In rest totul e OK si vreau sa vad continuarea!~
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Noi 05, 2014 10:23 pm

Cam multe greșeli gramaticale..mai adaugă descriere deoarece este mult dialog.
Deci nu mai scrie „frumoas-o!(acesta este un exemplu),se scrie „frumoaso”,așa se scrie corect ^^. Sau „opune-am”,se scrie „opuneam”,probabil ai comfundat cuvintele cărora le trebuie cratimă.Se mai întâmplă^^
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Noi 06, 2014 9:00 pm

Strigoiul de dupa chip de inger.
CAP V.

Am aflat că David și Alle sunt frați mei , și că numele meu nu e Beatrice , numele meu este Annabele , prescurtat Anna.Încă îmi revin din șoc , ce șoc?!Păii , mi-am găsit sora și fratele meu REALI , acesta este un șoc.Am început să vorbesc cu David , despre familia mea adevărată , și dece m-au abandonat?Dece eu nu am știut că am un frate?
Dece?David , confuz , începe să se panicheze , ascunde ceva , dar ce?

-David , ce ai pățit?
-Euu ...ăăă....eu.....
-David , sunt sora ta , poți să îmi spui orice.Poți avea încredere în mine.
-Păăii , defapt , adevărul e că.

Și mi-a povestit totul , nu mi-am putut imagina așa ceva , cum?!dar , e imposibil , sau poate e posibil.Am ieșit din casă nervoasă dar și tristă în același timp , cum au putut să îmi facă una ca asta , nu pot să cred așa ceva.Probabil vă întrebați ce tot bolborăsesc eu aici , da asta am zis bolborăsesc , e și ăsta un cuvânt.
Mă îndreptam spre parc , când în fața mea apare , off , iar tu?În fața mea apare Alle.
Ce mai vrea și ea , nu e destul prin câte am trecut până acum?Ia stai , Alle vrea să mă omoare , dece?Trebuie să aflu.

-Măi , măi , măi , pe cine avem noi aici.
-Pe mine.
-Ce faci aici , singură?
-Încercam să te găsesc pe tine.
-Pe mine?Dece?-a început să chicotească.
-E adevărat că pe mine mă cheamă Annabelle Tomlinson?
-Da.
-Și noi mai avem un frate.
-Da.
-Întrebarea mea e dece?
-Dece , ce?
-Dece vrei să mă omori?Ce ți-am făcut atât de rău , încât să îți dorești asta?
-Hmm , Anna, ești sora mea , nu vreau să te omor.

Ne-am ajezat amândouă pe o băncuță din parc , și am început să povestim , acum totul capătă sens.Tot ce a spus David despre mine , era adevărat.Cum mi-a putut face propria mamă , una ca asta?!Și mai important Dece?Din nou această întrebare fără răspuns.Hmm , după aproximativ 1 oră de povestit cu Alle eram dărâmată.Am plecat amândouă spre casa mea , da ați citit cum trebuie amândouă.Acum că știu cine e familia mea reală nu mai vreau să îi părăsesc niciodată.Pff , îmi detest părinți , tot ce mi-a mai rămas pe lume sunt Alle , David , Ruby și Dany.Ei 4 sunt cei mai importanți pentru mine , și jur că dacă lor li se va întâmpla ceva , cel care a făcut asta va avea deaface cu mine.

(Seara)

Am decis ca eu , Alle și David să rămânem împreună orice ar fi , ei sunt familia mea acum , Alle e sora mea , David e fratele meu , Ruby e ca o mamă pentru mine , iar Dany , Dany este celm mai tare , e tot un frate (cum ar veni).Seara sa lăsat repede , fiind iarnă , ne-am pus cu toți la somn.
Însă eu nu puteam dormi , încă ma macină gândul despre ce au făcut părinți mei.
De aici intrevin eu.Sunt Annabelle tomlinson am 17 ani , și aceasta este povestea despre cum am murit eu.

:SN: la câteva păreri.
Scuze că e :SS:
Dar :SP:
Sus In jos
Darius
Incepator
Incepator
Darius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 17
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 25

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Noi 07, 2014 8:35 am

foarte tare vreau next
Sus In jos
miruna23
Incepator
Incepator
miruna23

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 23
Data de inscriere : 08/11/2014

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Noi 08, 2014 11:27 am

Next
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Noi 08, 2014 12:35 pm

Câteva greșeli,dar aștept next!
Sus In jos
miruna23
Incepator
Incepator
miruna23

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 23
Data de inscriere : 08/11/2014

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 09, 2014 8:15 pm

Pune next te roģgggggggggg !!Mulțumesc mult .
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 09, 2014 9:04 pm

Strigoiul de după chip de înger.
CAP VI.

(Dimineața)
Sunt trezită de un zgomot ca din infern , mă ridic de pe canapea și mă îndreptam spre locul de unde se auzea zgomotul.Acesta se auzea din baie , era cineva în duș , care cânta?!Am dat draperile de la cabină , și în ea era Dany care cânta =)))))))) , nu te cred , Dany?Se pare că e și ceva bun în a sta în casă cu 3 vampiri și un înger căzut.

-Ce crezi că faci?
Eu nu spun nimic , deoarece mă prăpădesc de râs.Se pare că și ceilalți au auzit zgomotul , și au venit toți speriați în baie.

-Ce fel de monstru de pe Marte scoate aceste sunete îngrozitoare?
-E Dany-Zic eu Ironică și înca răzănd.

Nimeni nu a făcut nici o mișcare timp de 2 secunde , după care toți erau pe jos , râdeau de mama focului.Dany rușinat , își ia halatul și pleacă parcă neobservat.Eu ma opresc din râs și plec după el.
CIOC ,CIOC.

-Intră.-spune el din partea cealală a uși.

Am intrat în camera lui , Ahh mamă , Era el lângă dulapul cu haine , se pare că își căuta ceva de îmbrăcat.Era doar în boxeri , iar abdomenul era lăsat la vedere.

-Heii , pământul către Anna.
-Ăăă....da...m-am trezit.
-Dece ai venit aici?Să râzi și mai mult de mine?-Spune asta făcând fața aia de cățel plouat.
-Am venit să îmi cer scuze.Nu trebuia să râd de tine.
-Bine , scuze acceptate.
-Okey , atunci te las.

Dau să ies pe ușă dar mă opresc , când îi aud vocea ca a unui înger , care îmi spune să stau cu el.

-Anna!
-Da?
-Mersi.
-Pent..........

Nu am apucat să zic ceva că ma sărutat.Stai ce?!Ma sărutat? Mhhh , mie îmi convenea , dar când era lumea mai dragă din spate sa auit un răgușit de fată.Era Ruby cu Alle și David la ușă.


Next la 2-3 păreri.
Scuzați-mă dacă e prea scurt.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Strigoiul de dupa chip de inger   Strigoiul de dupa chip de inger - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Strigoiul de dupa chip de inger
Sus 
Pagina 3 din 6
 Subiecte similare
-
» Înger VS Demon
» Un demon cu chip de inger
» Strigoiul sfant
» Strigoiul isi face aparitia
» Ucigașii fără chip

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: