Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dragoste veșnică. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dragoste veșnică.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Oct 08, 2014 10:44 am

Capitolul unu-Începutul

-Ne bucurăm că ați ales internatul Sfâta Sofia,vom avea grijă de fica dumnevoastră.
„Internat” este doar o denumire mai puțin rușinoasă pentru școală de corecție sau IAD.
Tata a tras Fișa de Transfer,astfel începând să completeze fiecare rând,acesta reprezenta acceptul meu de a devenii un elev în locul acesta al teroriștilor
Mi-am suflet mâinile,strecurându-mi mâinile în buzunar,am scos o țigară pe care am dat să o aprind.
-Aici nu se fumează,a spus secretara arătându-mi spre semnul din spate.
„Fumat strict interzis”
-Dar eu nu fumez.
-Atunci se presupunde că faci.
-Păi,am spus schițând un zâmbet în batjocoră,trag să nu se stingă.
Femeie m-a privit de parcă aștepta să mă trosnească,lipindu-mă de perete.
Tata a oftat adânc sperând doar să plece mai repede de aici,să mă părăsească,așa rezolvă el problemele,fugind de ele.
De la accident,nu a mai schimbat o vorbă cu mine,l-am rănit atât de tare încât a decis să scape de mine.
Am tras un fum după care am făcut  un semn de la revedere plecând afară,să vedem cât de bun e locul ăsta.
Am ieșit din cabinetul secrtarei și am luat-o la goană pe scări,încercând să găsesc ieșirea.
Pe scări am dărâmat o elevă ce-și căra cărțile,dar și-a meritat-o,din moment ce mi-a stat în drum.
Curtea era spațioasă,o mare parte era plină de iarbă care pare să nu fii fost tăiată de luni bune,pe margine se aflau drumuri din pietriși pe care presupun că trecea lumea.
În spatele clădirii principale,unde se aflau dosarele tuturor elevilor,mai erau 4 clădiri fiecare a câte 4 etaje,2 dintre ele presupun că erau pline cu,camere elevilor,una cu sălile de clasă unde vor avea loc cursurile și una nu știu exact,mai încolo puțin se afla o clădire mai mică,cred că era sala de sport,poziționat lângă sală,se afla un cimitir decorat cu numeroase statui ale personalitășilor lumii antice.

Știu că este cam scurt,dar următoarea parte va fii mai lungă.
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Oct 08, 2014 12:07 pm

Pe acest forum sunt puţine poveşti care îmi captează atenţia încă de la primul capitol, iar această poveste e una dintre ele, :SB: :S+:
Aştept :SN:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Oct 08, 2014 1:30 pm

Mă bucur că am reușit să-ți captez atenția :3
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Oct 08, 2014 8:16 pm

Dă-i cu :SN: !! Acum!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMier Oct 08, 2014 8:18 pm

Puna NEXT ca de nu :SSB: :SM: :SBB: :SK: :SC: :ST:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeSam Oct 11, 2014 12:24 am

Capitolul doi-Primii pași
Nu-mi venea să cred,că următorii 2 ani mii voi petrece în acest loc lipsit de viață.Îmi mușcam buza de jos atât de tare încât la un moment dat am simțit gustul sângelui.M-am șters cu mâneca jacketei mele.
Nu doar locul era mizerabil,dar uniforma mă făcea să par o copilă
fără minte.Nu înțeleg cum au putut să aleagă o fustă neagră și o cămașă albă ca uniformă,singurul meu noroc era că puteam purta și jeanși,nu cred că m-aș putea imagina pe mine în fustă.
-Marce! Strigă o voce bărbătească cunoscută.
M-am întors cu fața spre clădirea din care ieșisem acum 10 minute,am observat că încă țineam chiștogul țigării în mâna,așa că l-am aruncat îndreptându-mă spre tata.
-Hai la mașină..să-ți luăm bagajele,spuse acesta cu o voce aproape stinsă.
Îl priveam cu insitență,încercând să-l fac să mă privească și el..dar nu puteam face asta,era foarte dezamăgit,chiar credea că eu i-aș fii făcut rău singurei fințe care mă iubea necondiționat..mă durea să-l văd așa,deși încercam să par o fată dură,fără sentimente,inima îmi urla de durere,fiecare parte din sufletul meu îngheță după..moartea mamei mele.
Nici acum nu-mi pot scoate imaginea chipului său arzând..
Ajunși la mașină,tata îmi scoase bagajele formate din 4 gemantane și mi le pusese în față.
Mă fixa cu privirea,avea privirea aceea de „Îmi pare așa de rău”,dar știam că nu-i părea rău,oricât de mult ar spune el că mă iubește,decizia aceasta nu o luase pentru că mă iubea și voia să-mi fie bine,cii pentru a se apăra el însăși de ceea ce credea că sunt..O UCIGAȘĂ FĂRĂ SCRUPULE.
Am srâns din dinți,abținându-mă să nu cumva să plâng,să nu-i arăt că sunt slabă..eram o lașă..pot admite asta,ce conta dacă el vedea asta,oricum de la vârsta de 18 ani am să mă rup cu totul de relațiia de tată-fică și am să îmi creez un viitor,sperând doar să uit de trecut.
Mi-am lăsat lacrimile să curgă nestingherite,aveam privirea ațintită spre pământ,mi-am închis ochii,încă mă privea,nu puteam să-l privesc în ochii,nu acum,când mă simțeam atât de slabă,aș fii vrut să fiu într-un loc pustiu,unde să pot țipa de disperare,unde să lasă lacrimile să curgă în șiroare,fără să mă vadă cineva făcând-o.
Tata m-a apucat de bărbia,ridicându-mi capul în sus,îmi căta privirea atât de insistent,nu puteam să mă opun.
-Este spre binele tău.
Mi-am lăsat capul în jos,fără să zic nimic,nu puteam să fac nimic acum,după ce mă adusese cu forța aici.
Mă folosisem de toate argumentele care îmi trecuse prin minte atunci,pentru a nu ajunge aici,am protesat cât am putut,dar tristețea din ochii lui m-au făcut să renunț,astfel ajungând în stuația de a-mi lua adio de la singura persoană care mă mai voia în viață.
Mi-am ridicat privirea spre el,afișând un zâmbet fals care a dispărut la fel de repede pe cât a apărut.
-Sper să fie spre binele meu,am spus înaintând pentru a-l îmbrățișa.
Acesta s-a făcut că a primit un mesaj și s-a îndreptat spre mașină.
-Ai grijă de tine,Marce.
-Așa voi face.
L-am privind orcând în mașină și îndepărtându-se,din cauza ceții groase nu am mai putut observa nimic după aproximativ 15 de metrii.
Am oftat zgomotos privind spre cer,norii negri acoperise cerul complet,dând impresia unei vremi de furtună,starea mea se potrivea perfect cu vremea aceasta.
Am simțit o mâna pe umărul meu,din reflex am tresărit ușor speriată,m-am întors privind o pereche de ochi negri ca mărgelele urmărindu-mă.
O femeie înaltă,subțire,îmbrăcată într-un taior perfect cu niște tocuri rezonabile stătea ca o statuie.
-Marcelline Price?întrebă aceasta dregându-și vocea.
Am comfirmat din cap,ștergându-mi lacrimile cu dosul palmei.
-Urmează-mă. A spus femeia apucând două dintre gemantanele mele
Așa am șii făcut,femeia a intrat pe poarta din fier forjat,am trecut prin campus observând mai multe grupuri de elevi care se uitau la mine destul de amințător.Am înghițit în sec,se pare că aveau chef de comfruntări,eu le voi face această plăcere.
O durere cruntă se apăsa pe umărul meu,datorită rucsacului pe care îl căram.
Femeie a intrat într-una dintre clădiri,așa că am urmat-o îndeaproape.
Mai multe trepte erau poziționate de perete,am urcat pe aceastea,pe la etajul 2 femeia s-a oprit în pragul scărilor și s-a uitat în jos.
Am observat că acest etaj față de primul,dar și de parter,era puțin diferit,podeaua de piatră lucea datărită razelor de lumină ce au pătruns pe geamul din capătul holului.
Femeia s-a oprit în dreptul ușii cu numărul 66,ușa era din lemnul unui copac rafinat,puteam observa duritatea,pe ea era scrijelit modelul floral al unui crin.
A învârtit mânerul rotund al ușii,aceasta a scârțâit puternic.Ne-am strecurat pe mică crăpătură pe care a reușit să o facă.
Camera era una destul de spațioasă,având două paturi de câte o persoană,o bibliotecă mare în care ar fii putut să încapă 200 de cărți.Pe un geam mare acoperit pe jumătate de o draperie vișinie,mai pătrundeau mici firicele de lumină.Exact lângă acesta,se afla un birou,între cele dpuă paturi era un dulap mare cu rafturi într-o parte și spațiu pentru umerașe în cealaltă,deasupra având de asemenea un raft.
-Aceea este baia,a spus femeia arătând spre o altă ușă din cameră.
Pe patul ce se afla în dreptul ușii,zăcea o fată total absorbită de o carte cu titlul „50 de idei geniale”.
Părul său era mai lung cu 2-3 cm de umeri,culoarea bondă a părului îi dădea impresia de fată cuminte și tocilară,dar vârfurile sale negre,dădeau impresia unei rebele care iubea să citească.
Ochii verzi m-au privit preț de câteva secunde după care s-au întors la aceea carte.
-Acelea sunt cârțile tale,orele încep în fiecare zii de la ora 8 și 30 de minute,se termină la ora 15 și 30 de minute,uniforma este aceeași pe tot parcursul orelor,iar în timpul tău liber,ai oportunitatea de a purta ce dorești,dar cât se poate de decent,lângă cărți ai și un orar care te va ajuta ăn cazul în care nu știi ce materii vei avea,te poți face comodă.Începi orele de mâine.Oh și apropo,a spus femeie atingând ușa,eu sunt domnișoara Sophia,directoarea școlii.Și uite cheia.Întrebări?
-Nu,mulțumesc,am spus în timp ce femeia părăsea camera
Am luat cheia și m-am așezat pe pat,aproape frântă și am oftat adânc
-Așa deci..eu sunt Arriane,m-a anunțat fata de pe pat.
-Marcelline,m-am prezentat eu.
-Noua venită,hă..viața de aici nu este deloc ușoară,stai pe lângă mine și nu vei avea probleme.
-Cu siguranță așa voi face.
Mi-am desfăcut bagajele,pentru a aranja totul.
-Ți-am lăsat și ție câteva rafturi goale,poți folosi și locul special pentru umerașe.
Am dat din cap cu expresie de genul „Mulțumesc,cred că ești singura persoană care s-a gândit la mine”
Probabil că dacă aș fii zic asta cu voce tare,ar fii pus multe întrebări legate de trecutul meu,acolo undeva în trecut erau subiecte pe care nu aș fi vrut să le deschid în fața unei fete pe care abea o cunoscusem.
Gemantanele le-am băgat sub pat,era un loc bun pentru a mă ascunde,dar va fii ocupat de locul unde au zăcut toate lucrurile mele.
Mi-am strecurat mâna în jeanșii mei albaștrii pe care îi purtam,pentru a verifica dacă aveam telefonul acolo.
-Ce zici să-ți arăt împrejurările?a spus lăsând cartea pe pat.
-Nu sună rău,am spus,băgându-mi și cheia în buzunar.
-Eh,atunci hai,a zis,sărind din pat și apucându-mă de mâna.


Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeSam Oct 11, 2014 9:04 am

Mi-a placut acesta parte. Greseli nu am vazut decat unca, sau doua. Oricum :SN:
Sus In jos
Jane>.<
Expert
Expert
Jane>.<

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 104
Data de inscriere : 02/07/2014
Varsta : 24
Localizare : In iad dorm pe foc

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeDum Oct 12, 2014 12:10 am

:SN: :SN: cat mai repede!
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeDum Oct 12, 2014 12:41 am

frumos capitol Smile :SB: Aştept :SN:
Sus In jos
Elful
Veteran
Veteran
Elful

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 23/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Pe un unicorn. :>

Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitimeMar Oct 21, 2014 9:03 pm

Foarte tare! Razz   :SB: :SL: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dragoste veșnică. Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste veșnică.   Dragoste veșnică. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dragoste veșnică.
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Dragoste de vampir
» Declaratie de Dragoste
» ^^Dragoste dupa moarte^^
» Dragoste la luna plina
» Declaratie de dragoste penru Ale<3 *provocare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: