Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Povestea Pastramei

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 9:57 pm

Greselile de tastare imi aduc aminte de perioada cand si eu faceam o mie de greseli Laughing)) Hai ca e tare, astept urmatoarea parte!
Sus In jos
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 10:14 pm

Alex. a scris:
Greselile de tastare imi aduc aminte de perioada cand si eu faceam o mie de greseli Laughing)) Hai ca e tare, astept urmatoarea parte!
Da,faza e ca eu nu o recitesc dupa ce am scriso.Eu fac povestea pe loc,spontan,si de acolo vin greselile.Dar asta aduce un farmec in plus povestii mele Wink
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 20, 2014 3:29 pm

HAI CU PASTRAMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 26, 2014 11:40 am

Baga continuarea cat mai repede posibil
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 03, 2014 8:47 pm

I love you pastramaaaa!
Sus In jos
Cadu
Veteran
Veteran
Cadu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 23/06/2014
Varsta : 24
Localizare : Peste tine

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 15, 2014 7:10 pm

-Da,ai auzit bine,Pastrama Legendara.
-Ma,eu stiu ca aud bine,nu trebuia sa imi zici tu.
Marius:*facepalm*
-Vezi ca daca tot iti dai palme in fata o sa arati ca un prost in fata fetei.
-Serios??!!Fii si tu macar odata serios.
-Gata boss.Deci care e faza cu Pastrama Legendara?
-Pai se spune ca in antichitate...
-Stai putin,nu te grabii,ce-i aia antichitate?
-Acum cine arata ca un prost?
-Pai...ăăă.Continua.
-Deci,in antichitate,se zicea lu Poseidon i se facuse foame.A colindat el toate tarabele din Grecia Antica in cautarea celui mai bun fel de mancare.Atunci,el a dat peste o taraba unde se afla o babuta,careia daca ii dadeai o besina cred ca murea acolo.Deci,acea babuta era renumita pentru felurile de mancare pe care le facea.Asa ca Poseidon s-a hotarat sa guste pastrama preparata de batranica.
,,-Marete zeu,pentru ca v-am recunoscut,tie iti voi da ultima pastrama care mi-a ramas.
-Multumesc mult.Dar,cum ma-ti recunoscut?
-Dupa barba.Si mai vedeti pe cineva umbland la bustu gol pe aici?Oi avea eu 80 de ani,dar mintea mea tot tanara este."
Si Poseidon s-a dus sa prepare pastrama.Tocmai cand se pregatea sa gateasca pastrama,apare Hades,care vroia sa-l faca franjuri pe Poseidon.Acestia au purtat o lupta care a durat 3 zile,3 nopti,3 ore,3 minute si 3 secunde.Chiar eu am calculat.Hades era invins.Atunci el s-a gandit sa il pacaleasca pe Poseidon si sa ii fure puterile.Dar,din greseala,puterile amandurora au ajuns in pastrama,care a disparut.
Mihai sforaia,Choco se facuse confortabila pe spatele lui Mihai.Marius cu un stigat ca de leu i-a sculat pe amandoi.Mihai s-a pus in pozitie de drept,zici ca abia venise din armata,in timp ce Choco s-a dat cu capu de stejarul cu doua prune.
-Nu dormeam!au strigat amandoi in cor.
-Nu,doar ati vrut sa vedeti ce mai face pamantu.Am dreptate?
-Vezi ma ca stii?Oricum,de unde stii ca Pastrama Legendara e la mine?
-Deoarece te-am urmarit.
-Ok,asta e ciudat.Sper ca nu ma-i urmarit si cand eram pe buda nu?
-Desigur ca nu,doar nu vroiai sa mor de inima,nu?
-Of course not.
-Acum te-ai dat pe engleza?
-Oui.
-Ni ma ca asta vorbeste si franceza.Sa revenim.
-Dar unde am fost plecati?
-Uite,avioane.(aici intervine Choco)
-Ufff.Deci,stiu din surse sigure ca Pastrama Legendara se afla pe Strada Calariei,NR 69.Si cum tu le-ai golit tot stocu,stiu sigur ca este la tine.
-Pai cine altcineva?Da vezi ca am dat un kil de pastrama la niste oameni ai strazii.
-Stai linistit,daca aia era Pastrama Legendara,acum ii vedeai pe oamenii aia zburand.
-Deci ce facem in continuare?
-Paai,urmarim mirosul de alcool sa dam de Costica.Dupa,mai vedem.


Deci asta a fost si Partea lll.Ne revedem cu Partea lV cand ne-om revedea Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 15, 2014 7:31 pm

Pastramă legendară ? Poseidon ? Babă care are mintea tânără iar eu mă gândeam la altceva ? Rolling on the floor) Aștept să văd partea următoare în care cred că o să fie ceva pervers sau ceva obișnuit iar eu să mă gândesc la altceva . Laughing))) :SN:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 4:46 pm

OOOOOOO Pastrama Legendară.OMFG hai bagă next mai repede.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 7:16 pm

Daca nu pui next , iti mananc pastrama !
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 9:11 pm

Pune mai repede next că altfel... Mă supăr și. ..și... pap toată pastrama care există
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestea Pastramei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Pastramei   Povestea Pastramei - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Povestea Pastramei
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Povestea Pastramei-Am nevoie de personaje
» Se fac inscrieri in Legiunea Pastramei
» Povestea mea
» Povestea ,,Hidosului"
» Povestea mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: