Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
O Noapte de Teroare I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 O Noapte de Teroare

In jos 
AutorMesaj
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeSam Sept 27, 2014 2:28 pm

O Noapte de Teroare


Era o noapte de vară. Ploua puternic iar vântul bătea foarte tare. Unii copaci se clătinau. Eu şi 4 prieteni de-ai mei ne aflam într-o pădure de la marginea oraşului nostru. Cu toţii aveam 19 ani şi am ales să mergem în pădure cu cortul pe perioada unei nopţi. În timp ce încercam să ieşim din pădure, o ploaie ne-a prins şi eram uzi leoarcă. Privind in depărtare, văd o lumină galbenă, şi le fac semn prietenilor mei să mergem in spre ea. După căţiva metri, am văzut că lumina venea de la o casă cu 2 etaje. O casă in mijlocul padurii. Văzând  lumina, am crezut că e cineva acasa si că ,poate , ar vrea să ne găzduiasca până dimineaţă. Dacă în casă era lumina electrică, atunci eram aproape de oraş. Însă am decis ca totuşi să încercăm să rămânem în acea casă. Am bătut la uşă, apoi observasem că era defapt deschisă. O împing încet cu piciorul, privind înăuntru.  În salon era lumina aprinsă, iar câteva lumânări stăteau pe micile dulapuri de lângă perete. Pe jos era un covor roşu, iar fotoliile erau maro... de parcă ar fi fost din piele. Pereţii erau bej, iar in faţa mea era înca o uşă. În centrul camerei era o masă rotundă şi câteva scaune langă ea. Intrăm in casa:
-E cineva aici? Întreb eu strigând. Niciun răspuns.
-Alo, e cineva în casă? Strigă Dan, prietenul meu.
Niciun raspuns. Păşim spre centrul camerei. Mă uit în jur. Nimic deosebit. Deodată cerul se luminează, şi se aude un tunet puternic. Întorcându-mă spre uşă, văd un om cu o geacă şi cu o glugă pe cap. Ridică capul, privindu-ne puţin speriat. Era un om de 55-60 de ani. Dan îi povestise repede că vrem să rămânem peste noapte dacă , pentru că e mult de mers până acasa. Omul, se gândeşte un pic. După, ridică capul, zămbind uşor, acceptând. Ne duce în bucătărie. Acolo scoase din frigider o farfurie mare cu macaroane, pe care le încălzeşte şi ni le dă  să le mâncăm. Bineînţeles, i-am mulţumit cu toţii.
În timp ce mâncam, am observat un semn ciudat pe peretele de la bucătărie. Părea o stea întoarsă.  Oare de ce a pictat-o?
Peste jumătate de oră, stăpânul casei ne-a arătat camerele în care vom dormi. Toţi adormiseră, şi eu la fel. Fulgerele si tunetele de afară se opriră, iar apoi si ploaia .Era linişte.
Mă trezesc din cauz a unui zgomot puternic, pe la ora 2. Era seranda din camera mea care se inchise singură, pe din-afara. Aceleaşi sunete se aud şi în celelalte camere. Mă îmbrac apoi ies pe hol, unde îi văd şi pe ceilalţi.
-Seranda din camera mea s-a închis pe din-afara, spuse Mihai.
-Şi cea din camera mea , nu o pot deschide! Spuse Crisstian.
-Toate serandele s-au închis, spun eu neliniştit . Să mergem jos să vedem ce putem afla de la proprietar. Când am coborât la parter am observat că proprietarul nu era in casă. Toţi 4 am mers la bucătărie. Doar Andrei rămăsese în camera lui, să doarmă. Doar seranda de la bucătărie era deschisaă. Mă apropii de fereastră. Se aude un tunet, apoi începe să fulgere.Am privit cerul, iar ceilalţi s-au mai învârtit pe la parter. Deodată, după ce fulgerase, la geam a aparut femeie suparată şi palidă. Fug spre perete, spunându-le celorlalţi ce am văzut. La următorul fulger, femeia dispăru. Cristi se apropiase puţin de fereastră, iar deodată seranda se închise, scoţănd un zgomot puternic. Încearcă , însă nu reuşeşte să o deschidă. Deodată, langă el apare acea femeie şi dispare ,la fel de repede cum a apărut. Pe mâinile prietenului meu apăruseră zgârieturi lungi de unghii. Acesta fugise să işi dea cu apă pe mână, însă în loc de apă curgea o substanţă. Închise repede robinetul, apropiindu-se de noi speriat. De la etaj s-a auzit un ţipăt scurt. Era prietenul nostru,  Andrei. Urcăm scările şi intrăm în camera lui. Şocaţi şi speriaţi, facem câţiva paşi înapoi. Andrei zăcea întins pe pat, plin de sânge, cu 3 cuţite mari  înfipte in stomac.



....................................................................
 Poveste corectată de către Chocolate.
 Cauza corectării: multe greşeli gramaticale 
şi de exprimare.
 Plasare de diactritice.
Sus In jos
Flavia☝✌♥
Incepator
Incepator
Flavia☝✌♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 31
Data de inscriere : 22/07/2014

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeSam Sept 27, 2014 2:40 pm

Fain. Smile
Sus In jos
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeSam Sept 27, 2014 10:05 pm

Mersi :3 bag continuarea mai tarziu
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeLun Sept 29, 2014 1:07 am

Știi deja ce vreau,așa că nu te mai aștept mult,next sau o să ai un sfârșit cât se poate de dezastruos. :SK:
Sus In jos
Ionutz
Veteran
Veteran
Ionutz

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 251
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 27
Localizare : in spatele tau

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeLun Sept 29, 2014 9:31 am

nex :SN: :SN: :SN: :SN: :SN:
Sus In jos
Sorin
Incepator
Incepator
Sorin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 20
Data de inscriere : 22/08/2013
Varsta : 29
Localizare : In IAD

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeLun Sept 29, 2014 10:33 am

:SB: :SB: :SN:
Sus In jos
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeSam Oct 04, 2014 9:06 pm

O Noapte de Teroare
II

Cristian începe să injure iar Mihai cade in genunchi, răsuflând greu. Nu-mi vine să cred ca păţise aşa ceva, însă cum? Cine il înjunghiase? Aveam doar o singură presupunere: stăpânul casei! Dan intră în camera păşind spre pat încet. Dintr-odată uşa se închide singură în faţa noastră , iar apoi auzim cum se încuie. Noi 3 rămânem pe hol, iar Dan în cameră cu cadavrul prietenului nostru. Încercam să deschidem uşa, însă degeaba. Dan ne spune ,strigând din cameră, că nu găseşte cheia. Era speriat. Coborâm în fugă scările, să chemăm pe cineva în ajutor. Încercam să iesim afară, însă şi acea uşă era încuiată. Se aude cum curge robinetul în baie. Deschidem încet uşa şi apoi ne îndepărtăm de baie rapid. Din robinet iarăşi curgea sângele, iar el, propriu-zis se afla pe jos, pe oglindă, chiar şi pe pereţi. Urme de palme însângerate erau pe uşa de la  baie. Facem câţiva paşi spre bucătărie. Mi s-a părut că aud un zgomot acolo. Mihai mergea în urma noastră, încercând să nu leşine de la ce văzuse. Deodată, aud cum se izbeşte ceva de perete. Era prietenul nostru, Mihai. Încerca să se ridice de pe jos.
-Am fost aruncat în perete ....nu am văzut pe nimeni!
-Încerci cumva să ne sperii? Îl întreabă Cristian supărat. Nu avem chef de glume!
Ne întoarcem şi intrăm în bucătărie, însa iar se aude ceva . De data asta prietenul nostru întoarse invers o canapea, şi stătea întins pe ea.
-Iarăşi am fost luat pe sus şi aruncat  pe jos! Jur, nu glumesc!
-Ţi-ai ieşit din minţi? Termină cu prostiile astea! Strigă celălalt prieten al meu.
-După ce s-a întamplat, nu cred că el e vinovat. Am impresia că casa e blestemată, spun eu încet.
Dintr-odată, corpul lui Mihai se ridică, acesta dând neajutorat din mâini şi din picioare. Eu şi Cristian am rămas cu gura căscată, gata să ţipăm. Corpul ridicat în aer, fusese parcă aruncat înspre cămin. Apoi, se ridică iar în aer zburând pe scări, lovindu-se cu putere. În final, acesta începu să plutească puţin , este aruncat de o forţă nevăzută în masa de sticlă din mijlocul camerei. Ne apropiem speriaţi de prietenul nostru plin de sânge. Pe faţă era plin de vânătăi, din nas îi curgea sânge, la fel şi din piciorul drept. Scoate câteva lacrimi şi suspine de durere, încercând să se ridice. Noi îl ajutăm. Auzim ţipătul lui Dan de la etaj, şi fugim repede sus. Îl întreb ce a păţit, însă nici un răspuns. Strig iar întrebându-l dacă e bine şi bat cu pumnul în uşă, însă observ că uşa era deschisă.  O împing cu mâinile şi privim toţi 3 în cameră. Nici cadavrul lui Andrei, şi nici Dan nu erau acolo. Cum au dispărut?!
-Dar, am auzit strigătul venind de aici! Unde au dispărut? Strigă Cristian nervos.
-Casa asta e blestemată, numai diavolul ştie ce au păţit! Strigă disperat Mihai, ştergându-şi sângele de pe bărbie.
-Nu e nici-o ieşire, în afară de fereastra. Dacă se deschide cumva, ar fi putut ieşi pe ea. Pe scări ar fi putut să se întâlneasca cu noi, spun eu privind camera.
-Dar cum s-a deschis fereastra? E imposibil, sunt încuiate de afară şi e etajul 1! În plus, cum ar fi putut să o deschidă, şi de ce să sară fără să ne spună?!
Era prea ciudat, totul era prea ciudat. Cei 2 dispărura, şi nici nu ştim în ce mod. Casa aceasta blestemată avea toate ferestrele si uşa de la intrare încuiate...  nu puteam ieşi. Coborâm înapoi la parter şi văd o pată mare de sânge pe jos. Mă îndrept spre ea şi observ că picături roşii cad de pe tavan. Noi 3 ridicăm capul şi îl vedem pe Andrei, cu mai multe cuţite înfipte in el, care îl ţineau atârnat de pod. Sângele lui picura formând pata mare de pe jos.

Sper că v-a plăcut această parte, next la câteva păreri.


¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
¤ Poveste corectată de către Chocolate  
¤ Multe greşeli gramaticale, de punctuaţie
¤ sau de exprimare.                                  
¤ Plasare de diacritice.                              
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitimeDum Oct 05, 2014 3:34 am

Din ce în ce mai genial,yay :33
Sus In jos
Continut sponsorizat





O Noapte de Teroare Empty
MesajSubiect: Re: O Noapte de Teroare   O Noapte de Teroare I_icon_minitime

Sus In jos
 
O Noapte de Teroare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Teroare in noapte
» SUB TEROARE
» 1 AN DE TEROARE
» Gemenii Teroare
» GET (Groaza, Enigma, Teroare)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: